Sunway Sitges - vyhrává Cheparinov, Vojtěch Plát čtrnáctý

27.12.2020 09:05 | Zahraniční zprávy

Říkám si, že by bylo dobré napsat jak dopadl tento turnaj. Turnaj který jsme tady sledovali a kde v polovině turnaje byl na prvním místě Vojtěch Plát. Cheparinov jako nasazená dvojka turnaje vyhrál a k tomu i šek na 5000 Eur.

Tato fotografie mi ulehčí vypisovat odměny v turnaji. Uprostřed bulharský velmistr Cheparinov, po levé straně Jules Moussard a na pravici Santos Latasa. Nasazená jednička Korobov skončil na sedmém místě. Pohledem na tabulku tak Vojtěch Plát je okolo svého nasazení.

2059Souhardo, Basak22766,553,054,531,50

Druhým důvodem proč jsem chtěl psát tento článek jsou fotografie z tohoto turnaje. Jsou takovým přiblížením nás diváků, kteří se mohli jenom dívat do této šachové akce.

Hrací prostory vypadají moc pěkně.

Když už jsem psal o pěkných hracích prostorech. Byl by hřích nepsat o pěkných ženách. Na obrázku manželka vítěze turnaje GM Antoaneta Stefanova.

Někoho lákají šachy, někoho ženy a někoho může zaujmout jídlo:) Tady pochoutka, která láká k nakousnutí.

Jestli hledáte na této fotce nějakého známého velmistra, nehledejte. Není to velmistr, je to člověk, který bavil svojí rouškou. Názor na spoustu věcí se dá říct i jinak než slovy.

A nakonec výsledky českých hráčů.

SNoNameRtgIRtgNFED12345678910Pts.Rk.Group
11GMPlat Vojtech25520CZE111½10½01½6,514Group A
38Svoboda Vaclav24070CZE1½01½½½0004,093Group A
65Starek Stanislav22320CZE00000000000,0138Group A
100Rut Vojtech20570CZE010½0101003,5114Group A

Nemůžu hodnotit výsledky českých hráčů. Pro někoho je životní úspěch 11. nebo 38. nebo 100 místo a pro jiné je páté místo neúspěchem. Hodnotit turnaj jen dle výsledku a pořadí je poloviční. Vzpomínky jsou jednou z věcí, které nám nikdo nemůže vzít. Mají svojí velkou cenu. Musel to být pěkný zážitek si tento turnaj zahrát  a zažít atmosféru tohoto turnaje.