Software pro neziskové organizace

04.11.2020 01:00

Během aktuální situace s koronavirem většina šachových aktivit včetně tréninků probíhá online. Společnosti jako Microsoft a Google nabízejí některé své produkty neziskovým organizacím zdarma, ŠSČR využívá Microsoft Office 365, konkrétně aplikaci Teams .

Protože oddíly mají stejnou právní formu jako svaz, chceme popsat způsob jak např. Office 365 získat.

Nejdříve je potřeba se zaregistrovat na portálu https://www.techsoup.cz/ . Při registraci vyplnit požadované údaje, jako oblast činnosti zvolit „amatérské sportovní kluby“. Po odeslání registrace počkat pár dní na schválení, po schválení ve svém účtu na Techsoupu uvidíte své oprávnění pro programy u různých společností a jak se do nich zapojit.

Microsoft Office 365 E1, které svaz využívá, jsou přístupné online přes internetový prohlížeč nebo je možné nainstalovat je na mobilní zařízení. A hlavně jsou zcela zdarma. Nejedná se o klasickou instalaci Office na počítač, ale i tu je možné na Techsoupu za zvýhodněnou cenu získat, pokud vám takové řešení lépe vyhovuje.

Článek publikován 30. 10. 2020 v rubrice Aktuality na hlavní stránceAktuality sekretariát.https://www.chess.cz/software-pro-neziskove-organizace/

0x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat