Sharjah Master vyhrál Ernesto Inarkiev

01.04.2019 19:01

Skončil 3. ročník Sharjah Master, který byl trochu zastíněn mistrovstvím Evropy jedntlivců. Ačkoliv evropanů bylo ve startovní listině málo, na stupních vítězů převládli. Na konci tohoto turnaje muselo pomocné hodnocení rozhodovat o všem důležitém.

Po devíti kolech mělo stejný počet sedmi bodů hned sedm hráčů. Nejlépe z nich se umístil Ernesto Inarkiev. Druhý skončil první nasazený Wang Hao a třetí Yuriy Kryvoruchko. Nejsmutnější asi byl bramborový a teprve patnáctiletý Alireza Firouzja z Íránu. Ze 178 hráčů byla jednoznačně nejpočetnější výprava z Indie. Z těchto 84 hráčů Indie se nejlépe vedlo dalšímu mladíkovi, kterým byl Nihal Sarin na 13. místě.

Odkazy

1x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (1)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat
02.04.2019 09:15 | Karel Havel

Alireza Firouzja by možná z bramborové medaile smutný, ale čtvrté místo v tak silné konkurenci je pro něj i tak skvělý výsledek. Věřím, že o tomto mladíčkovi ještě hodně uslyšíme. Spolu s Praggnanandhaou a Keymerem ho považuji za aktuálně největší naději světového šachu. K tuitulu mistra světa je ale samozřejmě pro ně pro všechny ještě daleko.