Šest kol je odehráno na turnaji Grand Swiss

17.10.2019 14:29 | Zprávy

Ve vedení jsou velmistři Fabi Caruana a Wang Hao, oba mají 5 bodů ze 6 partií. Asi pro oba hráče bylo klíčové střetnutí s nejlepším amatérem na světe (nebo bývalým) Luke McShanem.


Obě partie byly velmi dlouhé a napínavé. Zatímco Fabi s vypětím všech sil udržel remízu, tak Wang Hao soupeře přetlačil v dlouhé koncovce.

Obě partie jsou zde:


-
. kolo -

-
. kolo -

Mistr světa Magnus Carlsen po výhře v prvním kole šlápl na brzdu a zaznamenal jen tři remízy, to ještě s Vladislavem Kovalevem stál na prohru! Nicméně po dvou výhrách dělí se ziskem 4,5 bodu ze 6 partií třetí místo.
Podíváme se jak si Magnus poradil s novoborským, Alexejem Širovem.

Partie je zde:

-
. kolo -
Sedmé kolo svede dvojice Griščuk - Caruana, čekám remízu a Aronian - Wang Hao. Levon po prvních dvou kolech, kdy jen dvakrát remízoval, konečně rozjel pomyslný mercedes a stejně jako Magnus dělí třetí místo.  Čekám, že Levon se pokusí bílými soupeře přitlačit ke zdi.

A na třetí šachovnici vyzkouší bílými hrající Kirill Alekseenko mistra světa ze zahájení. Proč to píši? Magnusovi nějak vyhořel "svěšnikov"  s Alexejem Saranou, kdy byl rád za remízu a pak po "najdorfovském" ...d6 zase hasil požár s Vladislavem Kovalevem. Jsem zvědav co na Kirillovo 1.e4 odpoví. Protože je více než jasné, že Magnus bude chtít vyhrát, ale na to musí mít odpovídající zahájení :-)


Bohužel se moc nedaří našemu Vlastimilovi Jansovi, ale jde o extrémně těžký a silný turnaj.


Diskuze k článku je na oficiálním facebooku těchto stránek

0x 2799x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat