Šampiónem FM Kraus

15.03.2015 04:09 | Mistrovstvi ČR juniorů a dorostenců 2015

V Koutech nad Desnou skončilo Mistroství České republiky mládeže a juniorů. V nejstarší kategorii zvítězil FM Tomáš Kraus před Martinem Blahynkou a IM Tadeášem Krieblem.

Dění na šampionátu ČR jsme opustili po 6. kole, kdy nejstarší kategorii juniorů vedl IM Tadeáš Kriebel, který držel půlbodový náskok na FM Tomáše Krause a překvapení turnaje Jana Petra. IM Kriebel však v sedmém i osmém kole zapsal překvapivě nulu s Jakubem Szotkowskym a Martinem Blahykou a vedení tak přepustil FM Tomáši Krausovi. Tomu vyšel závěr turnaje excelentně, uhrál 5/6 a patří mu tak pro letošní rok mládežnický titul mistra ČR. První příčku konečného pořadí dobyl s náskokem celého bodu.

Konečné pořadí po 11 kolech - junioři

Poř. St.č. Tit. Jméno FED RtgN Klub/Místo Body  PH 1   PH 2
1 11 FM Kraus Tomáš CZE 2394 ŠK Mahrla Praha 8.5 45.00 0.0
2 8
Blahynka Martin CZE 2247 ŠK Duras BVK 7.5 37.50 0.0
3 1 IM Kriebel Tadeáš CZE 2412 1. Novoborský ŠK 7.0 33.00 0.0

Vítěz mezi juniory FM Tomáš Kraus (zdroj: web turnaje)

Partie

Pěkná výhra budoucího mládežnického mistra ČR FM Tomáše Krause nad Martinem Blahynkou ze sedmého kola. FM Kraus dokázal přetavit početní pěšcovou převahu (6 pěšců vs. 3 pěšci + střelec) v celý bod, když odřízl soupeřova krále a vytvořil možnost dalšího, již nezastavitelného volného pěšce na a sloupci.

-

Favorizovaný Tadeáš Kriebel (2428) v sedmém kole překvapivě prohrál s Jakubem Szotkowski (2270).

-

V mládežnických kategoriích, které se hrály devítikolově, si prvenství vydobyli v kategorii H16 Daniel Kožúšek z ŠK AD Jičín ziskem 7,5 bodů, suverénně si počínala mezi dívkami do 16 let Nela Pýchová z TJ Spartak Vlašim. Kromě celkově druhé Jitky Jánské, se kterou remízovala, přehrála všechny svoje soupeřky a vyhrála tak s náskokem půl druhého bodu.

Nela Pýchová (zdroj: fotogalerie TJ Spartak Vlašim)

Vítězové ostatních kategorií

H14: Hurdzan Tomáš, ŠK Sokol Klatovy, uhrál 7/9, vyhrál s náskokem půl bodu

D14: Gřesová Zuzana, Beskydská šachová škola z.s., uhrála 6,5/9, vyhrála na pomocné hodnocení

H12: Voříšek Jakub, TJ Spartak Vlašim, uhrál 7/9, vyhrál s náskokem půl bodu

D12: Laurincová Kristýna, Beskydská šachová škola z.s., uhrála 8/9, vyhrála s náskokem celého bodu

H10: Stalmach Richard, Beskydská šachová škola z.s., uhrál 7,5/9, vyhrál s náskokem celého bodu

D10: Lhotská Anna, SK OAZA Praha, uhrála 7,5/9, vyhrála s náskokem půl bodu