Prague Chess Festival

Šachy na Youtube - Royal Chess

21.01.2020 05:00 | Domácí zprávy

Dnes je volný den ve Wijk an Zee a tak aby řeč nestála, mám pro vás představení youtube kanálu Royal Chess, kde můžete najít videa od Davida Navary, Štěpána Žilky, Jána Markoše, Jiřího Dufka,Davida Kaňovského. Přidává se Vlastimil Jansa, Miky Maník..

Royal Chess je youtube šachový kanál, který chce uspět ve světě anglických šachových videí. Vznikl koncem léta 2019 a k dnešnímu dni máme 1010 odběratelů a přes 88 000 zhlédnutí. Malinko víc řekne toto video, které je nejsledovanějším našim videem, které nahrál Štěpán Žilka a má přes 59 000 zhlédnutí! 

Druhým nejsledovanějším videem je video od Davida Navary, které má přes 6 000 zhlédnutí. Perlička ze zákulisí, když jsem nastavoval reklamy na youtube, tak mi youtube zakázal použít slovo " Navara" protože toto slovo patří jedné automobilce a tak cokoliv spojené s tímto slovem, nejde použít. 
Když jsem v naší malé hitparádě nejsledovanějších videí, tak na třetím místě je Jirka Dufek a jeho toulání se Španělskými vodami, které má téměř 3000 zhlédnutí.

 Trochu statistiky. Nejvíce fanoušků máme v Mexiku, podle youtube tam máme 18% fanoušků. V Brazílii máme 9 %, v USA 6%  a v Indii 5%, Vietnam 4%, Argentina, Thajsko, Kolumbie má u nás 3% podíl, Filipíny, Peru a Česko 2%. V Lednu 2020 máme 31 tis jedinečných diváků a 34 tis zhlédnutí. Na začátek určitě dobrá čísla. Cílem tohoto projektu bylo spojit České a Slovenské hráče a zkusit uspět v nejtěžší světové internetové konkurenci jakou si jen můžete představit. 

Říká se, že když děláte co Vás baví, že když děláte co Vám přináší radost a co máte rádi, pak není důvod se bát neúspěchu. Našim cílen není dělat nejlepší videa, určitě nemáme nejlepší angličtinu a je tisíce lidí, kteří šachům rozumí více než my. Chceme se zlepšovat, chceme mít lepši videa, než jsme měli včera a chceme se tímto projektem bavit. Jsem rád, že se k nám přidává legenda světového šachu pan Vlastimil Jansa a hodně populární Miky Maník. 

Děkujeme všem, kteří nás podporují, kteří nás odebírají a kteří nás sledují. Můžete se přidat i vy a klikem na " odebírat " posunout náš kanál zase o kousek dál. 

https://www.youtube.com/channel/UCcqfUps2Xr5i-Zxe3HyboSQ

Děkujeme! 

Mimochodem, jsme v týmu facebokových šachových šéf-redaktorů   a spravujeme facebokové stránky Chess.com ( 37 tis fanoušků), Chess videos ( 573 fanoušků), Chess Learning and Diary ( 32 tis fanoušků), Chess Teachers and Learners( 56 tis fanoušků) kde moderujeme diskuzi a obsah a máme administrátorské práva a povinnosti. K tomu máme náš český youtube kanál RP šachy, sachycvek.cz a sachyvlcnov.cz, facebook Royal Chess má 5000 přátel, facebooková stránka Royal Chess má 1900 fanoušků , vytváříme obsah na těchto stránkách, organizujeme MČR amatérů, Robert trénuje a přednáší na internetu, oba dva hrajeme šachy. Málokdo si umí představit, kolik je za tím vším práce. Ale baví nás to a dokud nás to bude bavit, půjdeme touto cestou. Toto jsem napsal, abych poděkoval všem fanouškům, kteří nám drží palce, kteří nám odpouští naše chyby a kteří jedou s námi tou naší šachovou cestou.

* Chci poděkovat i lidem, co s námi tvoří skupinu RP šachy a tedy výslovně: 

- Vojtěch Ficek - Facebook RP šachy

- Jindřich Skula - komunikace s fanoušky, marketing, přednášky

- Karel Bartoš - šéf redaktor sachycvek.cz

- Kamil Michalík - marketing Royal Chess

-Vladimír Kokrda - účetní a daňové poradenství Trinom - účetnictví a finanční kontrola


* příště se podíváme na youtube kanál Bratislavské šachové akademie.

0x 1630x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat