Prague Chess Festival

Šachový vlak vyjíždí již zítra

09.10.2014 06:26 | Šachový vlak 2014

Již počtvrté míří na evropské koleje Šachový vlak. Konferenční a salónní vozy Českých drah, které dříve sloužily k výjezdním zasedáním české vlády, se od 10. do 14. října změní v turnajový sál, v němž bude 77 šachistů soupeřit v dvanáctikolovém turnaji.

Šachový vlak pojede letos po trase Praha – Vídeň – Budapešť – Trenčín – Krakov – Praha a letos poprvé jej potáhne lokomotiva v šachovém designu. Tato lokomotiva nebude tahat pouze Šachový vlak, ale bude fungovat i v běžném provozu. Po mnoho let tak bude propagovat šachovou hru. Jak se vám líbí?

(foto: Vladimír Jagr)

Mezi účastníky tohoto pětidenního mezinárodního turnaje bude i legendární velmistr Vlastimil Hort, který bude obhajovat loňské vítězství, několik dalších velmistrů, ale také desítky amatérů. Podobně pestré bude i národnostní složení účastníků tohoto šachového turnaje. Vedle Čechů, Němců a dalších Středoevropanů, jejichž regionem vlak pojede, jsou mezi přihlášenými i šachisté z Austrálie, USA, Ruska, Saudské Arábie, Brazílie, Švédska a dalších zemí.

Šachový vlak připravuje občanské sdružení Pražská šachová společnost a jeho generálním partnerem jsou České dráhy. Více informací, včetně fotogalerií a videí z minulých let najdete na stránkách Šachového vlaku.
3x 7246x
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
09.10.2014 13:47 | Šemík

Jako spokojený absolvent prvních dvou jízd šachového vlaku přeji všem účasatníkům šťastnou cestu a spoustu šachových i nešachových zážitků!

09.10.2014 10:26 | Jan Kalendovský

Šťastnou cestu! A plno hezkých zážitků i partiček.

09.10.2014 10:16 | Tobi

Líbí, krásna mašinka! A skvělý nápad, že bude jezdit po kolejích i v běžném provozu a propagovat tak šachy. yes