Zápas RP šachy proti Pri šachu a rozhovor s Robertem Cvekem

22.01.2021 12:53 | Domácí zprávy

Dnes od 18:00 - zápas RP šachy s FM Tomášem Danadou a proti němu bude hrát IM Štefan Mazur a jeho projekt Pri šachu. Opět živě, opět dva komentované přenosy a opět pro fanoušky.

A protože RP šachy jsou mediálně na českém internetu nejsledovanějším projektem, pak chceme využít této energie a připravujeme pro vás další šachový přímý přenos. Myšlenka je stejná. Dva přímé komentované přenosy, dva pohledy na stejnou partii a šachová akce pro fanoušky. 


Štefan Mazur bude hrát za své barvy a za barvy YTB Pri šachu a proti němu nastoupí v barvách RP šachy FM Tomáše Danada.


Tomáš je nejmladší slovenský mezinárodní rozhodčí a skvělý člověk, který nikdy nepokazí žádnou legraci. Jeho zahájení skoro vždy má v sobě světovou novinku. Prostě Tomáš se nikdy moc netrápil teorii  a jeho varianty nenajdete nikde v knížkách. Jeho tahy jsou často neuvěřitelné. Buď jim uvěříte a nebo ne. A proto nás čeká hodně zajímavý přenos, partie a komentáře. 


Podcast je jedním z těch slov, které dnešní společnost často skloňuje. A zároveň pro mnohé i slovem, u kterého předstíráme, že rozhodně víme, o co jde. Já se přiznám bez mučení, že před pár dny to byla i má situace. Všichni kolem mě mluvili o podcastech a mně nebylo vůbec jasné, o čem je řeč.

Podcasting je způsob šíření informací vymyšlený v roce 2004 Adamem Currym a do jisté míry konkurující rozhlasu. ... Zvukové záznamy nebo videozáznamy autor podcastu umísťuje na internet ve formě souborů, často ve formátu MP3, a odkazuje na ně na webových stránkách s RSS zdrojem

Takže stručně a jasně, je to internetový rozhovor. Dříve se psal a dnes se poslouchá. Robert Cvek a Milan Boháček udělali první kousek a uvidíme. Možná přidáme další a přidáme další zajímavé osobnosti a rozhovory.  

Chceme být aktivní v této době  a chceme přinášet šachovým fanouškům co nejvíc šachové zábavy. Připravujeme simultánku s Robertem Cvekem, možná přemluvíme i Pavla Zpěváka. Pan Vlastimil Jansa připravuje video, kde nám bude vyprávět jak se stal Mistrem světa seniorů a tento zápas má slova jen potvrzuje.

Nejde nám o to kdo vyhraje. Jde nám o to na pár minut bavit fanoušky touto krásnou hrou. A možná i naše novinka, teda novinka u nás s názvem " Podcast" bude zajímavá a zaujme Vás a jestli ano, tak se můžeme těšit na rozhovory. Rozhovory, kde budeme mířit na hodně zajímavé lidi a kdo ví, třeba budeme mířit i hodně vysoko. 

Další zajímavou novinkou bude článek o Richardu Rétim. Bude zajímavý v tom, že je to článek napsaný na zakázku. Mediální agentura nás oslovila s otázkou, jestli by nám mohli napsat článek, ve kterém budou skrytá jejich mediální slova, ale na druhou stranu to má být šachový článek a kvalitní článek. Vybrali si téma Richard Réti a bude zajímavé, jak si lidi co včera nevěděli kdo je Richard Réti popasují s článkem na tomto webu.

Pořád se něco děje a to je dobře. 

2x 1765x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
22.01.2021 21:31 | Petr Koutný

Štefane díky. Určitě dáme odvetu..:) 

Když můžu doporučit, koukněte na YTB Pri šachu...skvělý YTB kanál! 

22.01.2021 20:43 | Štefan Mazúr

Dobrý deň, boli to podľa mňa pekné, divácky zaujímavé partie. Ďakujem za spoluprácu a môžeme zahrať aj nabudúce. :) Štefan Mazúr