Rozhovor s Pavlem Novotným

27.11.2020 19:26 | Rozhovory

Pavel Novotný jak jej možná neznáte. Šachista, trenér a hrdý otec svých dcer, které mají rády šachy. Rozhovor, který je vymazlený od začátku až do konce.

 1. Pavel Novotný a šachy? Dcery hrají šachy..jak jim to jde?


Jsem hospodský hráč, vášnivý čtenář, odebírám Československý šach, ke hře se snažím vést dcerky, podporuji šachový kroužek v Řeporyjích jako zřizovatel, jak jen mohu, jsem member Robert a Petr šachy. U nás se vždy hrál šach. Děda, vídeňský žid, otec i jeho sestra hráli výtečně, tatínek měl druhou výkonnostní třídu, jak se tehdy říkalo. Hraje sestra, švagr, do šachů chodí i synovec a neteř. Když jsem nedávno zjistil, že s našimi dvěma týmy na přebor ZŠ v šachu má jet jako dozor školnice, zrušil jsem všecno a jel si děcka koučovat sám. Je to radost. Máte ode mě fotku, naši mladí, na první šachovnici synovec Tobík, na čtvrté dcerka Laura. Ve vlaku lidi koukali jak kážu osmi dětem: „Jaký je pravidlo jedna, děcka? Než se do něčeho pustíš, udělej si rošádu!“ Moje holčičky nemohu tlačit silou, obě jsem je k šachu nějak přivedl, hrají pěkně, ale nevydrží soutěžit. Starší ale hraje turnaje a já jsem pyšný. Mám ještě malou Sáru. Jediné dítě, co tu kdy ve školce dostalo výjimku a docházelo do školy na kroužek šachu.. Ve čtyřech začala, na fotce si dovoluji demonstrovat, že vaše videa jsou boží. Colleho systém. Pět let. Sama. Učil jsem na videu PR Šachy starší Colleho. Důvod jasný. Super zahájení pro děti. Dá se to prakticky hrát, ať dělá černý cokoli a když si to na této věkové kategorii (špunt) to dítě takto rozehraje, je to radost a je to pěkný start partie. A jak jsem učil starší v práci u YouTube tak menší mě večer doma totálně zaskočila, přijdu, mobil, Instagram, manželka a do toho jedním okem sázím tahy ten den pětileté holčičce a po jejím pátém tahu koukám, že hraje Colleho systém. Viděla to v práci a opakovala mi po Petru Koutném jeho hlášku z videa „Jezdec f3 vždycky! Střelec d3 vždycky! Čistá radost, nad tou fotkou musíte kapitulovat a říct „Hezá pěšcová struktura“. Nevychovávám druhou Menšíkovou, nedávno mi sdělila, že je v soutěžním družstvu gymnastiky, že zoufale chce zlaté medaile i tady (seká ještě všechny v požádním sportu), ale hrajeme, hrajeme. Jsem špatný šachista a moje děti to nevytrhnou, ale hraje celá rodina. Máme šach rádi.
 1. Pavel Novotný a poker? Jaká je tvoje největší výhra? Přezdívka na Internetu " Řezník z Bádenu...má to nějaký příběh, proč zrovna z Badenu?


Jsou totožné, mezinároně jsem na KingsCup v konkurenci 600 hráčů skončil třetí a bral třicet tisíc EUR, doma držím rekord v největší tuzemské individuální výhře v rámci České Pokerové Tour, deal v Pardubicích v roce 2016. Osobně si nejvíce cením vítězství v ME ČPT v červnu 2014. Byl to můj sen. Měl jsem pět let profi smlouvu, jsem v top 100 u nás all times, splnil jsem si pokerové sny, mám to rád. Řezník z Badenu jsem v pokerové komunitě odjakživa. Na své první mezinárodní akci v rakouském Badenu před asi sto lety na Betfair Masters jsem normálně postoupil do druhého dne a byl jsem z toho tak vydřený v autě na hotel, že jsem hlásil při ťukání do volantu, že jsem Řezník z Badenu.. V autě dva pokeroví novináři, už to jelo. Nikdo mi v komunitě při přenosech a online reportech jinak neřekne, lidi mimo poker na to koukají jak puk :)


 1. K Rusku jsou známé tvé postoje...Co ale ruští hráči? Tal, Botvinnik? Líbí se ti jejich partie a nebo je z principu vynecháváš?


Teď jsem se URAZIL. Čarodej z Rigy je můj vůbec nejoblíbenější hráč. Já nemám rád ruské vedení, miluju ruskou kulturu, literaturu, divadlo a prosím, sovětský a později ruský šach, to přeci nejde nemilovat. Podívejte, Kasparov byl, při vší úctě k Bobby Fischerovi, nejlepší hráč ever. Nediskutuji o tom, 21 let mistr světa. Pak Bobby, ale dál… Nejde ignorovat ruskou šachovou školu přeci, to bych nebyl šachista, ale blázen.. Botvinik, Aljechin… Uznávám „Sověty“ v šachu tak, jako musí každý, kdo tu hru má rád a zajímá se o její historii i trendy. Koutný i Cvek jsou skvělí, k tomu mají příjemný hlas a prostě baví. Znovu říkám, že nemám geniální dítě, jen je mimořádně bystré, vynutila si na psychologické poradně nástup do školy v pěti, je strašně soutěživá ble ble.. Přesto by sama od sebe - nevěděl jsem, že to nasává, soustředil jsem se na starší – nevydržela čumět do toho videa ani minutu, nemít Koutný příjemný hlas a tak dále. Připadám vám asi vydřený, ale ti prckové dělají strašné věci na šachovnici, ona ve čtyřech rozuměla pohybu figur na šachovnici a mně to přišlo fantastické a vy teď to dítě, vím, že se to nemá, mám s ní jen blbnout, něco jsem načítal, nejsem trenér, strojově, víceméně, naučíte „s Koutným“ tohle  1. Kdo z " politiků" je podle tebe nejsilnější šachista? Je to Miloš Zeman?


Prosím? Pane redaktore, nezkoušejte mě. Já hrál tu Partii osobností, kterou pan prezident poněkud, no… Kdo nezná, nechť si najde na YouTube, je to zajímavé a je v tom odpověď na vaši otázku. Pan prezident nejprve školí moderátora z šachové literatury svého dětství, kterou pan moderátor nečetl, ó la lá. Poté, stejně jako já chvíli předtím, označí za svůj vzor Michaila Tala, poté sportovně uzná, že není nejlepší šachista, ale řekne, jak tráví čas nad šachovnicí a následně má udělat tah a předvede asi proč má rád Tala, o kterém víme, že nikdo neuměl tak geniálně obětovat figury. Budu rád za názor čtenářů, já se domnívám, že mu to ukázali předem a spletl si jezdce, nebo je to mimořádně špatný šachista, nevím. Já jsem také špatný šachista, ale když ke mně jel štáb pořadu, sakra jsem si dal záležet, já partii neznal dopředu, ale samozřejmě jsem si to sakra promyslel, nechtěl jsem ne být za pitomce, to zase člověk zahraje, že, ale nechtěl jsem pokazit nebo tak. Je to hezký projekt. No nic, Miloš hraje černými a má to víceméně jasné, neb … no podívejte se. Jezdcem zahrál, jen si myslím, že všichni ostatní hráči světa, včetně naší pětileté naděje by sáhli po druhém jezdci, neboť pan prezident tím svým Jf7 (!!!) obětuje koně, nikdo neví proč, prostě partii de facto ukončil. Po tom poučování redaktora, že „nezná Zmatlíka“, hele, nechme to, já ho nemám moc rád. Ale šachista nejsilnější to z politiků není. Z bývalých to byl Igor Němec, výborný je Prymula, výtečný Klaus junior. S oběma bych prohrál.  1. Trošičku " PR" vím že sleduješ RP šachy...jak jsi je našel, čím tě oslovili, prostě proč?


Nebudu dělat skrytou reklamu, udělám otevřenou. Bez příkras, vy víte, že nebojím říct cokoli. Hele já nejsem závodní šachista, jsem balík, co to má rád a nejsem znalec tedy. Ale Robert a Petr šachy jsou NEJLEPŠÍ KANÁL v Československu tečka, hotovo dvacet. Ok, rozeberu. Je to samozřejmě větší projekt a toto je jeho start, je to vidět na tom, jak pečlivě je to dělané. Podívejte já nemám ve zvyku čumět hodinu na YouTube, natož abych nutil sedmi a pětileté dítě. Koutný i Cvech jsou skvělý, k tomu mají příjemný hlas a prostě baví. Znovu říkám, že nemám geniální dítě, jen je mimořádně bystré, vynutila si na psychologické poradně nástup do školy v pěti, je strašně soutěživá ble ble.. Přesto by sama od sebe - nevěděl jsem, že to nasává, soustředil jsem se na starší – nevydržela čumět do toho videa ani minutu, nemít Koutný příjemný hlas a tak dále. Připadám vám asi vydřený, ale ti prckové dělají strašné věci na šachovnici, ona ve čtyřech rozuměla pohybu figur na šachovnici a mě to přišlo fantastické a vy teď to dítě, vím, že se to nemá, mám s ní jen blbnout, něco jsem načítal, nejsem trenér, strojově, víceméně, naučíte „s Koutným“ tohle, ona pochopí proč jezdec b MUSÍ na to D2 a pak už stačí jen aby porozuměla kdy c3 a kdy ne. Mluvím možná hloupě, nevím, ale víte on tam Koutný jednu chvíli řekne „pokud to takto zahrajete, gratuluji, pochopili jste Colleho systém“… Jak máte tu fotku, to jsem si vyfotil proto, že mi to tam dítě nasázelo jak hodiny přesně a já říkám, pocem a pustil jsem jí v té její pozici tu hlášku a ona byla pyšná, že pán z videa, kterého tatínek evidentně uznává, protože to má na YouTube imrvére, chválí… Jsou to blbosti, ale tohle svědčí taky o kvalitě kanálu a vím, že není pro děti. Tedy jinak. Víte, ve které chvíli jsem vytáhl kartu a zaplatil si. Já už si objednal předtím věci a tak, já vás chci podporovat, ale mě rozebralo video o tom, jak uvažují mistři. Slabinky. Jsem fakt blb, já nejsem jako vy, který toto víte od dvanácti. Pro mě to bylo fascinující. Exkurz do hlavy špičkových plejerů, tohle jsem netušil. Nový svět. Ten kanál je super, jak pro začátečníky, tak pro špičkové hráče. Placená sekce je fajn, děláte to dobře prostě, vopravdu vám nelezu do zadku, proč bych to dělal? Já si platím Československý šach z nostalgie, miluju to, konzervativní, znám redakci a tak.. Ale je to prostě spíš podpora, nostalgie, než že bych si to musel přehrávat. Máme internet. Ale ten kanál si platím proto, že mi to ve čtyřiceti vrátilo chuť se ještě zkusit rozvíjet, či spíše nezakrnět. Dokonce, a to jsem nečekal, jsem v tomto věku přešel na zahajování D4 atd atd.. Krom těch dětí byly dvě věci, které jsem pro sebe a svůj šach objevil, tento kanál a, se mi vysmějete, konečně jsem si přečetl Můj systém od Nimcoviče. Vůbec nechápu, jak jsem to mohl číst tak pozdě. Jo, kanál máte skvělý, Sára miluje polštář šachového svazu od vás.


 1. Slávia hraje dnes nejlepší fotbal, ale jaký je dle tebe nejlepší hráč Sparty...je tam vůbec někdo?


Takový pěkný rozhovor a vy řeknete slovo Sparta. Hele hraje. Adam Hložek. To je budoucí evropská hvězda. Jinak je to banda pastičkářů.
 1. Upřímně jsme ani netušil že existují Řeporyje...Dnes je to hodně známá vesnice/městečko..Co se ti nejvíc povedlo za dobu co jsi starostou? Je to městská část, dřívě městys. Chválit mají jiní. Hele, my fakt stihli za ty dva roky hodně. Zneužíváme mého backroundu pro městskou část. Nejvíc jsem pyšný na to, co jsme udělali se zdejší základkou, učí tam matka, mám tam děti. Nejhorší v regionu co se týče čísel. Poděkoval jsem managementu a vyměnil ho, pustili jsme se do kompletní změny, stavby, výuka, personál. Dokonce jsem – nutili mi kdysi červenou řepu a já pomstil buldozerem a koalicí – přestavěl školní jídelnu, budovu, gastro, vše… Dnes tam stojí základka úplně jiná, nevěřím, co se povedlo a ještě tuním dál vedle školku. Jsem pyšný. Nádraží jsme získali po letech, budova nádherná, mám stavební povolení na skatepark, dotaci na školku, pak je tu jeden pomník, že… Děláme, jak umíme. Nekradu, makám, je to práce, kterou fakt nedělejte, prosím, ale je krásná. A víte, co? Řeporyje byly vždy okopaný, okradený míč. Prdel světa, dnes je zná celá zem:) Jo, tam je ten šílenec. Ale taky máme sebevědomí. Nevím, zda budu znovu kandidovat, nikdo to neví a od vás se to tam nedostane, jsem neskutečně unavený. Ale misi dokončím a předám fungující, komplet přebudovaný úřad, pár budov a kasu v pořádku. Miluju Řeporyje, žiji tam celý život. Mimochodem, jak jsem naznačil, vyměnil jsem ředitelku. Po třiceti letech. Mám novou, skvělou, nabušenou manažerku, dostala velkou důvěru. Víte, co bylo PRVNÍ, co slyšela? Zeptejte se jí. „Lenko, je to vaše, plná podpora, důvěra, nebudu zasahovat, jedno si ale pamatujte, jsem citlivý na ten šachový kroužek, je to moje slabé místo, nejde o mé holky, vyserou se na to, jde o ten kroužek, rozmazlujte ho, tam má starosta achilovku. Jednou chci šachy v osnovách, hodina týdně místo matiky, dobře vím, proč v Arménii umí každé dítě, co šach znamená pro rozvoj osobnosti. Fakt jsem jí to řekl. Snažím se v Řeporyjích podporovat na škole šach až na sílu. Vím, že to je správně, vím, že to tak bude nafurt. Víc nemůžu dělat, sám už díru do šachového světa neudělám, děti taky ne. Ale tohle můžu a tak to dělám. 1. Politika...kdo vyhraje příští volby a bude KSČM v Parlamentu?


Bolševické kurvy už tam nebudou. Volby vyhraje těsně estébák z Bratislavy, ale bude mu to prd platné. Nechci se dál bavit, prosím, děláme rozhovor v den, který byl pro mě a ODS nesmírně složitý. Moc bych to straně přál, ale říct pravdu, nebyl bych správný člen. Domnívám se totiž, že jsme hloupí a do Strakovky napochoduje kamarád Ivan Bartoš. Volby vyhraje estébák, druzí Piráti, třetí ODS. Překvapivě neprojde SPD, mimo bude i Trikolora a KSČM.  1. Tvůj názor na " COVID"...Roušky a zavřené školy, restaurace, divadla - ano-ne


Ano, ano, ano a štve mě, že Babiš uvolní Vánoce, přijde třetí vlna, je to chyba.
 1. ...Šachy - viděl jsi seriál Dámský Gambit? Jestli ano  - tvůj názor? Jestli ne, pak jaký povedený film se ti vybaví ve vzpomínkách, kde to bylo o této hře....


Fenomenální, zhltnul jsem na jedno posezení. Aktuálně jednička Netflix. Je nutné se oprostit od reality, to, co se odehrává, je čistá fikce a nestalo se to a nemohlo by se to stát v šedesátých, ani teď. Je to výtečně napsané, dobře zahrané a btw super soundtrack. Filmy nechme, jsem velký fajnšmekr seriálové tvorby, bylo by to nadlouho. Nejlepší film všech dob je Trhák a neskutečně se mi teď líbil Tah pěšcem, asi už to není dostupné na ČT, ale to si stáhněte, Tobey Maguire jako Bobby Fischer, neuvěřitelný.
 1. Podle tebe nejlepší šachista historie? 


Už jsem odpovídal, ale …. Ne upřímně možná. Ech. Víte, mě na Fischerovi tak kalí náhled ten antisemitismus. Já vlastně nevím, zda mám právo říct, že to byl Kasparov. On a Bobby. Pak Carlsen. Já miluju Tala, to byl můj člověk. Ale pak přijde Robert Cvech a vysvětlí mi, že jsem někdy ve třinácti možná předčasně odepsal velkého Tygrana Petrosjana proto, že mi připadal jako nudný obranář. Byl jsem pitomec, už to vím. No nic, tak abych neuhýbal donekonečna. Když se podívám upřímně na tu věc s nejlepším, tak to byl Bobby, neb vezmu li v potaz, co neodehrál, vy my rozumíte, tak asi on.. Byl to Bůh šachu. Nejkomplexnější. A dost. 
 1. Maradona nebo Pelé...nejlepší fotbalista podle tebe ?


O tom se nespekuluje. Diego Maradona byl nejlepší fotbalista, co kdy kopal do balonu. Tečka. 
 1. Rozhovor vruské televizi...jak jej dnes vidíš zpětně....udělal by jsi něco jinak?


Ani vteřinu. Na naprostou improvizaci, to bylo dobré. Řekl bych navíc jen větu „Byli jste s nacisty dokud vás nenapadli.
 1. Colleho systém...:) co vím, tak oblíbené zahájení u Vás v rodině...stejně tak i Koutného hlas z videa...co se ti na něm tak líbí? Myslím nad tím zahájením:)


Už jsem odpovídal, ale opakuji, že jsem kluk z médií a to z oline. Oni mají příjemný hlas a ono je to důležité, jsou kanály, kdy prostě forma (mluvícímu je jedno, jak působí) i obsah (mluvící neumí partii přiblížit poutavě) jsou z prdele. Nezlobte se, že jsem to řekl. Cvek i Koutný rozumí tomu, ke komu mluví a dovedou poutavě analyzovat pro pokročilé i velmi pokročilé, což považuji za umění. Pro mě je ďábel Cvek, který má problém jako já, má hlavu multitaskingovou a musí se hlídat, miluju jeho nostalgii a přehled. Někdy bych ho zabil, jednou po Sg5 v zahájení zahlásil, „klidně bych mohl toho střelce vrátit na C1, ale to už jsou vyšší šachy“ a já od té doby sním o tom, že se dožiju dne, kdy mi tohle vysvětlí, zaujalo mě to. Koutný je výborný, připravený, prostě mě baví, moc rád bych je někdy poznal. Vy si asi říkáte, co to melu s těmi hlasy pořád, ale já řídil největší online média v zemi a viděl po vteřinách, na co lidi někdy reagují. Jaroslav Bureš třeba je určitě super kluk a hráč a respektuji jeho videa, ostatně dělá výtečnou práci u začátečníků, on je fakt fajnej, ale je to trochu uspávač hadů. Někdo jako já to taky dělat nemůže. Robert a Petr šachy za tři roky budou mít vytuněný web, top grafiku a ženu do třetice, což netušíte, protože nevíte, na co přijdete ohledně virality a bude to top kanál v Evropě. Tu ženskou vám privátně vysvětlím, ať neradím konkurenci. 
 1. Kdybys měl být jednou šachovou figurkou, kterou by jsi byl? Král vládne a rozhoduje, ale je nejslabší figurkou. Dáma stojí vedle krále a má obrovskou sílu, ale často se toulá. Střelec to je síla jedné barvy, jezdec umí překvapit, věž je předvídatelná figurka...jenom rovně...Pěšec je ten, kdo nejde nikdy zpět..:) Tak která by tě nejvíc oslovila?


Jezdec. Jednoznačně. Jak říkáte, umí překvapit.

16) Tento rozhovor osloví spoustu šachistů, vyvolá velké emoce a já ti děkuji za něj. Bez emocí není život. Poslední otázka...tvůj nejoblíbenější český šachista? Neeee! Ne! Ne! Ne! Pane redaktore, já MILUJU Davida Navaru. To je mimozemská bytost, kterou toužím potkat, poklonit se, poprosit o podepsání knížek. Můj šachový svět jsem sháněl, přes celou Prahu si pro něj jel. Je to BOREC. Tady to má končit. Co když na to narazí Navara a přečte si, že odpovídám, že nejlepší hráč, co kdy hrál v této zemi šach, byl Richard Réti. Rozený Maďar, ale stejně Čechoslovák. Byl nejlepší, říkáte, budou to číst šachisté, musejí to přeci uznat. Kdo porazil osm let neporaženého Capablancu v Novém Yorku? Richard. Cože? Támhle vidím jednoho drzého jinocha kroutit hlavou. Poslouchej mladíku, víš, který šachista byl dle pana Novotného vůbec nejlepší šachista všech dob v hraní naslepo? Richard Réti. Doporučuji si k tomu udělat zdrojovou rešerši, to budeš zírat. Snad se David Navara neurazil. Chci podepsat knížku!!! A děkuji za pozvání k rozhovoru, potěšilo mě, že se mě na něco ptal náš šachový svět. Nezasloužím si to.


A jak to vše začalo....Ráno mě napadne myšlenka a píšu tuto zprávu: Pavle dobrý den.....napadlo mě udělat s Vámi na nss.cz tedy nejčtenější šachový server rozhovor...šlo by to? kdyby ne omlouvám se...jsem troufalý, díky Petr

a odpověď přichází během pár vteřin...Kluci samozřejmě!! Já jsem váš fanoušek a zákazník.. jen prosím!! Můžete mi to hodit do mailu hele já tak nestíhám ze bude lepší tak než to ťukat sem prosím hoďte mi do do mailu já samozřejmě pro vás absolutně cokoli. Jen já jsem nadšený hospodský hráč děti mám jen v kroužku který je tady na škole kde velmi podporuji šachy ale závodně nikdo nehrajeme .. ale rad vám dam šachový rozhovor jako zádě československý šach odebírám a dítě mi hraje od čtyř let ze školky tu chodila na kroužek první do školy musím říct.. mimochodem naučila se od vás Colleho systém použil jsem to video na starší ale pobrala to i pětiletka ono je to super pro děti zahájení opravdu strašně malinká už to uměla a měla rada hlas Roberta Cveka:-)

A jak to bylo dál? Kolem půl noci jsme si povídali a povídali a je to jako sen, si psát s takovým člověkem a to ještě nekončí tento příběh...tak třeba o mládeži, dětech a šachovém kroužku...

Šachový kroužek při ZŠ Řeporyje, dvě družstva, vpravo dcera, jel jsem si je sám odkaučovat, nebyl nikdo jiný:-) A když menší, včetně Laury na čtvrté šachovnici v jednom z kol neprohráli ani na jedné (pro ně velká chvíle, bylo poprvé) tak jsem zavolal na radnici účetní a dětí dostaly za odměnu na chodbu obří šachy:-) malý věci, ale :)  a dál...?

Moje Sára, 4 roky, PŘÍMÝ VÝSLEDEK VAŠICH VIDEÍ... Colla jsem ji naučil od vás, to video... zná ho z hlavy, Robert by u té fotky řekl "krásná ta pěšcová struktura!... Sára chce dělat gymnastiku už, ale chodila ze školky jako jediné dítě tady do školy na šachový kroužek a když už k tomu sedne, tak zahájí Collem:-) A to je skvělý:-) Je to super zahájení pro děcka, dle mého, proto jsem je to učil s vámi, je skvělý jak to může postavit nezávisle na černém.. tak jen ať vidíte, že máte vliv i na mladé.. pouštěl jsem to starší a mladá to nabrala... je to radost... hele jdu na ten mail...


 A jak se bavíme a bavíme, je tady slovo i o Řeporyjským šachovým potěrem:-) Novotná starší na čtyřce:-)


Moje Laura, poprvé v životě si nalakovala nehty na... šachový turnaj..:) 


Šílené foto. Simultánka se Zbyňkem Hráčkem a můj příspěvek do historie šachu u nás. Byl jsem to já, kdo dostal modelky Mesarošovou a Mašlíkovou na obálku Československého šachu.


a pak Pavel zjistil že si nepíše s novinářem z nss, ale s Petrem Koutným...to sem musím dát..

....

vy jste Koutný? Ježiši! Já myslel že si píšu s nějakým dorostencem. Vy jste naučil moje dítě Colleho systém!! Vy hlásíte "jezdec f3 vždycky, střelec d3 vždycky".jako pozor, to je důležitá hláška, děti si to pamatují... jé... vy jste "pan Colleho systém".. já jsem ... snad vás potěšila fotka malé a její pěšcová struktura:-) Nepíšu sem celý rozhovor, ale dál to pokračovalo asi takto:
a ještě jednu... dárek pro děti z našeho kroužku... nějak mě dojala ta neprohra celého týmu mladších v jednom kole. Nečekal jsem to, Laura byla ještě "v lese" ale dala to a nebýt patu... znáte to.. Každopádně rovnou z akce jsem začal organizovat nákup... Paní ředitelka hotová, kam se to dá, ale zřizovatel je zřizovatel. Opravdu je to plné každou přestávku... Tak to je asi vše šéfe.... Hele jsem vám fakt kdykoli k dispozici.. když budete dávat něco silného, proženu vám to svým fb a twitterem, nebo tak... Fakt cokoli... Já si musím změnit členství platím jen 200 a ted vás potkám tady:-) Hele já to po sobě nečetl sorry... Ty vole vy jste Koutný, já se poseru:) Můžu teda ještě něco? a dál...

Já samozřejmě na toho Colla (vím, že to není terno třeba pro vás) najel taky:-) Jak dítě.. Ono to je fakt dobré pro někoho, kdo není tam kde vy a jedu si to i v hrách, kde byste mi dal pohlavek..jé my tykáme!!! ahoj, Pavel:-) a dál
Řeknu Sáro, to je pan "vždycky".. ty to tam hlásíš strašně zapáleně, u nás to je normálně v rodině už ta hláška má to smysl... a rošádu ví, že si má udělat, nebo jí zabiješ, a jezdec D2 to ... trošku trvalo ale máme to tam:-) Já jsem nadšený že ti můžu tykat!!!!!!!! Já na vás fakt koukám! A díky

Tak je jedna ráno a tím končí tento rozhovor. Byl to rozhovor o lásce k šachům. Byl to rozhovor o pyšném otci na svoje dcery. O starostovi, který podporuje děti a šachový kroužek. Poprosím každého o slušnou diskuzi. Nedělám to, ale komentáře které budou vulgární, budu hned mazat. Děkuji.

Petr Koutný

PS: jako poděkování jsem napsal Pavlovi, že mu pošlu knížku od Davida Navary a Jána Markoše, ale neumím zařídit jejich podpis. Napsal mi, že se mám podepsat já...Kdyby někdo z Vás uměl zařídit podpis Davida Navary o kterém píše Pavel, že je nejlepší hráč u nás všech dob, bylo by to pro něj velké překvapení. 

PS: Děkuji Vojtovi za práci na tomto rozhovoru.


37x 5425x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (37) Aktualizovat
28.11.2020 10:25 | MaX

Tak jako překvapivě rozumný rozhovor, nadšenec šachu což je fajn a tady raději skončím...

27.11.2020 22:05 | Krolop

Jinak si myslím, že na Josefa Luxe vzpomínají s láskou hlavně naši zemědělci, kteří se třeba se sousedním Polskem nemohou nikterak srovnávat, co se podmínek a dotací týče.

27.11.2020 21:57 | Krolop

Lykane, je to hospodský hráč, hospodský politik. Je to člověk, kterého je všude plno, užsný odéesácký génius. Naštěstí ovládá (zatím) jenom nějaké Řeporyje!

27.11.2020 20:54 | ciki333

https://www.youtube.com/watch?v=gag810aOHAs&ab_channel=Brocast

Řeporyjský starosta káže vodu, ale pije víno. Peníze za poradenskou činnost od šéfa TV Barrandov - Jaromíra Soukupa - mu nesmrděly do té doby, než byl "odejit." Nechápu dost dobře, proč plive na voliče Tomia Okamury, když věděl, že TV Barrandov funguje jako hlásná trouba SPD a Trikolóry. Jinak Parlamentní listy považuji za růži, co vykvetla na českém mediálním hnoji. Na rozdíl od Respektu čtenářům nevnucují kontaminované názory, pouze reprodukují autentické výroky politiků bez jakýchkoliv substrátů. I tohoto faktu si je Pavel Novotný jistě dobře vědom, jen dělá z lidí pitomce. Pro pobavení publika uvedu link na video, kde Jaromír Soukup zdůvovodňuje vyhazov řeporyjského hochštaplera...

https://www.youtube.com/watch?v=_tvqaYOkr0I&ab_channel=%C4%8Cesk%C3%BDbiz%C3%A1r

PS. Osobní vzkaz panu Novotnému. Mne, jakožto skalního voliče SPD, nenaserete ani neurazíte. Myslím si o Vás své...

S pozdravem Zdeněk Čekal

27.11.2020 19:46 | Vojtech Plat

Pražský Kavárníku, proč jsem zmínil Pepu Luxe? Protože to byl můj strýc...Víc takových ministrů a politiků.

27.11.2020 19:40 | P. Kirs

Ti, kteří nemají čas dokument zkouknout celý, ať si ho pustí na začátku a hlavně od 39. minuty. Je samozřejmě hezké, že Pavel Novotný vede své děti k šachu.

27.11.2020 18:10 | ciki333

Kým je ve skutečnosti Pavel Novotný? Díl II.

Mimo jiné bývalým dělníkem bulváru.

https://www.youtube.com/watch?v=wvRE-HLqUQs&t=13s&ab_channel=BridgetGianna

Netuším, kým doopravdy je. Psychopatem? Exhibicionistou? Hyenou? Rusofobem? Klaunem? Milujícím otcem? Dobrým komunálním politikem? Tyto otázky nechť si laskaví čtenáři zodpoví sami. Možná platí od všeho "kousek..." Co však vím jistě; nechci ho vidět v lavicích PS ČR.

27.11.2020 17:54 | ciki333

Kým je ve skutečnosti Pavel Novotný? Díl I.

Pavel Novotný umí sám sebe velmi dobře prodávat. Vykreslil se  v rozhovoru jako skvělý otec od rodiny, manager, podporovatel šachu...Nic z toho mu neupírám. Na druhou stranu před sedmi lety odhalil i svou temnou stránku, když napsal o kauze "Iveta Bartošová" toto:

"Samozřejmě, my ji skutečně zabijeme. Ona se však zabíjí i sama, ale o tom se nebavme. Faktem je, že na ní dlouhá léta parazitujeme, lidsky ji už i lituji. Uvědomuji si, že když ji vyfotí pomočenou, je to nedůstojné, a že skutečně přispíváme k jejímu blížícímu se konci. Poptávka po ní je neskutečná, články o ní si otvírají i lidi, kteří bulvár nečtou. Pak jdou hranice stranou a budeme na ní parazitovat až do konce a ještě půl roku po něm. Je to tvrdé a morálně špatné, ale tak to je."

Zdroj: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/pavel-novotny-bartosova-bila-a-bulvar.A130722_151128_lidicky_zar?

 

 

27.11.2020 16:24 | lykan

Tak tato bulvární pisálkovská kreatura taky tahá figurkama? Co se tu člověk nedozví. Že je tento profesionální bezpáteřní demagog členem nechvalně proslulé ODS, těžko může překvapit. Od wolfa dobrá taktika, jak zvednout čtenost na nss.

 

27.11.2020 14:06 | Pražský kavárník

Právě proto, že jsme ten rozhovor s Homerem Simpsonem četli.:-) Jenom nás překvapilo, že nevyzval k zabití prezidenta, zdemolování sochy nebo k něčemu podobně inteligentnímu.:-)

27.11.2020 13:16 | Petan

Vojta Plát to v 11.38. vystihnul naprosto přesně. Místo, aby šachisti byli rádi, že nějaký politik podporuje šachy ve škole a vede svoje k děti k šachům, tak se tady řeší že na facebooku otituloval jakousi mynistrni. Chápu, že kvůli tomu možná není vhodný kandidát na poslance pro nejbližší volby, ale proč by nemohl mít rád šachy. Klidně bych se vsadil, že většina přispivatelů do téhle diskuze si ten (mimochodem velmi zajímavý) rozhovor ani nepřečetla.

27.11.2020 13:14 | ciki333

27.11.2020 13:00 | Morphynista

Nechci vám brát iluze, Morphynisto, ale příštím premiérem bude opět Babiš. A vládu sestaví s hnutím SPD.

27.11.2020 13:00 | Morphynista

Okamura a 15 % ? Cha, cha, cha, obávám se, že pod vlivem holotropních a omamných látek je někdo jiný. Pravda je jen to, že o těch patnáct procent svede bitvu s KSČM a Trikolórou a bude rád, když s odřenými zády a 5,1 % se do sněmovny dostane. O příštím premiérovi se rozhodne mezi Ivanem Bartošem a Petrem Fialou.  

27.11.2020 12:53 | ciki333

Řeporyjský starosta Novotný se lehce ublinknul:

"...do Strakovky napochoduje kamarád Ivan Bartoš. Volby vyhraje estébák, druzí Piráti, třetí ODS. Překvapivě neprojde SPD, mimo bude i Trikolora a KSČM"

a havloidi mají zaděláno na orgasmus...

Souhlasím pouze s tím, že starobolševici dostanou stopku. Co se týče neomarxistických Bukanýrů, ty se díky infantilním voličům z řad mládeže a pomatených intelektuálů dostanou možná na bednu. Čtenářům nss nicméně zaručuji, že Bartoš napochoduje leda tak do krizového centra Psychiatrické léčebny Bohnice na odvykací kůru. Ivan a Strakovka...smileyTo s větší pravděpodobností naroste Ministrni finací Šilerové penis. Pobavila mě též predikce o neúspěchu hnutí SPD. Pavel Novotný jako znalec sociálních sítí dobře ví, že počet příznivců Tomia Okamury na FB atakuje hranici 270 000. Jenom idiot s průměrným IQ elektorátu TOP09 + Pirátů prožívá dnes a denně vlhké sny o zániku SPD. Otázka tedy nezní, zda se vlastenecké hnutí dostane do PS, ale zda prolomí hranici 15% preferenčních hlasů.

Pavel Novotný evidentně poskytl rozhovor Petru Koutnému pod vlivem holotropních a omamných látek...

27.11.2020 12:48 | Morphynista

Rozhovor nám přiblížil Pavla Novotného trochu z jiného pohledu - vzorný otec rodiny, nadšený šachista, za jeho vedení Řeporyje vzkvétají... Samozřejmě i mezi členy ODS je jeho osoba hodně kontraverzní, poněvadž občas pronese i ostřejší slovo, nicméně jsem si všiml, že řada jeho kritiků hýkala blahem, když v rozhlase sprostě nadával Miloš Zeman ( jako příklad ostudné a trapné útoky na skupinu Pussy Riot ) .

27.11.2020 12:35 | pawel

Ad B-car, V.Plát  ....  Louka

 

Ano, za Rakousko-Uherska se do nesrozumitelné maďarštiny snažil Jara d Cimrman propašovat česká slova. Když viděl neobdělávaný lán, řekl Maďarům, že musí do země "réti". Jim se to slovíčko líbilo a  začali ho používat pro louku před změnou na úrodné pole.   

 

I tak při cestě vzducholodí, když hledali přihodné místo na zemi na přistání, tak poručil maďarskému pilotovi Lászlovi: "Bacha, les, za ním, Lási!  Maďaři to trošku zkomolili a se svým přízvukem se přistání řekne maďarsky "Lészallás".

27.11.2020 12:04 | B-ckar

S tými maďarskými priezviskami opatrne. Po rakúsko - uhorskom vyrovnaní Maďari zistili, že na území Uhorska sú len najväčšou menšinou (pod 50 %). Preto zahájili maďarizáciu, pomaďarčovanie mien. V rámci tejto snahy ponúkli židovskej menšine, že ak sa prehlásia za Maďarov, budú môcť na vysoké posty v štátnej správe. Aj skoro snáď všetci maďarskí nositelia Nobelovej ceny sú z tejto várky. Ale Rétiho by sme mali uznávať za hrdého občana demokratickej prvej ČSR, lebo to bola jeho voľba.

27.11.2020 12:03 | Pražský kavárník

Docela by mě zajímalo jak si pan Plát může pamatovat Josefa Luxe. Lux zemřel v roce 1999, to bylo panu Plátovi 5 roků.

27.11.2020 12:00 | Rubinus

krolop: Tak já samozřejmě vím, kdo opustil ODS. A beru to jako příklad toho, kam Fiala ODS posouvá - k havloidům do zádele.

27.11.2020 11:49 | HumphreyvanWeiden

Jj, Pavel Novotný vyvolává emoce... asi jako lejno uprostřed cesty. Wolfe, zklamal jste. Rozumím tomu, že si chcete dělat reklamu i pochybným způsobem, ale jít k ní přes mrtvoly a to doslova, to už je hodně přes čáru. Novotný dohnal ubohou Ivetu Bartošovou k smrti a vyhrožoval smrtí i dalším lidem. Je za to dokonce i odsouzen, i když ne dost přísně. Prostě Petře, šlápl jste do lejna.

27.11.2020 11:43 | Vojtech Plat

Richard Réti znamená něco jako Richard "Louka". V překladu z maďarštiny. Doporučuji navštívit jeho muzeum v Pezinku.

27.11.2020 11:40 | B-ckar

Vďaka za rozhovor, ktorý nie je nudný. Často je ťažké rozlíšiť šachistu od politika, podobný problém mám napríklad s Karjakinom (oslavoval anexiu Krymu) či Karpovom (poslanec Dumy) - pri všetkej úcte k ich šachovému umu. Rád by som pána Novotného v jednej veci poopravil, Réti nebol Maďar. Narodil sa v Pezinku a vtedy sme boli súčasť Uhorska, ale to je tak všetko. Po maďarsky možno trochu rozumel, ale nehovoril. Jeho rodná reč bola nemčina, otec židovský lekár a matka i brat sa po otcovej smrti presťahovali do Viedne. Po rozpade monarchie ostali Rakušanmi. Réti bol voľbou čechoslovák, veď nás aj reprezentoval.

27.11.2020 11:38 | Vojtech Plat

Pavel Novotný je bouřlivák, showman, bavič. Názory na politiku máme velice podobné, že zavedl kroužek šachu a vede k nim svoje děti je za mě velice chvályhodné, ale to tu jaksi nikoho nezajímá. Jenom flusat a hledat na lidech to špatné, to by vám všem šlo. A je jedno, jestli se jedná o Novotného, o mě, či o kohokoliv jiného. To už je taková česká klasika. Jinak ke KDU-ČSL...Pamatujete Josefa Luxe, ministra zemědělství za KDU?

27.11.2020 11:13 | Petr Koutný

Re chess..je rozdíl rozhovor a diskuze. A odpověď na Vaši otázku...ano, toto je ještě ok..:)..dokonce mě toto i pobavilo...Petr

27.11.2020 10:43 | Krolop

Jojo, Klaus má v hlavě a Novotný v hubě! Hádejte, který z nich musel opustit ODS?

27.11.2020 10:39 | Rubinus

Jo mimochodem jsem zapomněl, Igor Němec stále hraje, i když jen družstva, za Duklu. S tím jsem ještě nehrál. Skalpy Klause ml. a Liznera už mám, co se pražských vipáků týká. Na Klausovi se mi líbí, že se nebojí hrát svou ostrou hru, i když ví, že soupeř je patrně o dost lepší. Ten by byl asi mnohem lepším hráčem, kdyby pro něj šachy byly víc, jak třeba kolo, v hlavě to má.

27.11.2020 10:35 | Rubinus

No pokud holky časem šachu zanechají, pak je to asi jedno, ale jinak by měly hrát spíš něco jiného, než Colle systém, alespoň nějaký čas. Bude jim v budoucnu chybět strategie otevřených her a po 1.e4 mohou mít velké problémy.

Morphynista: TOP09 patří na smetiště dějin, už minule chyběl malý kousek.... Pokud ODS udělá koalici s nimi, pak je pro mě nevolitelná a těmi Lidovci by to ještě dorazili. Jak se to říkalo v devadesátkách, had na tři?

 

27.11.2020 10:29 | Petr Koutný

Re Kavárník...emoce cítím i z Vašeho komentáře...:) Petr

27.11.2020 10:29 | Krolop

Téměř k slzám mě dojala prosba o slušnou diskuzi! Zrovinka v tomto případě! Inu, zářná a pravá tvář ODS musí mít nějaké to privilegium! Aby se nám tento decentní chudáček necítil nějak ublížen. Petra Novotného jsem měl rád. V mládí jsem chodíval na vystoupení Fešáků a kupoval jsem si elpíčka. Nechápu, jak něco takového může být synem člověka, který rozdával léta úsměvný, inteligentní humor.

27.11.2020 10:21 | Pražský kavárník

Docela by mě zajímalo, jaké emoce by měl tento rozhovor vyvolat a u koho. Řeporyjský Homer Simpson prostě blábolí hovadiny. :-)

27.11.2020 09:51 | viktor1111

Kdysi se prý dětem říkalo: "systém Colle nehraj vole!", lepší je napřed vyjet střelcem na f4 nebo g5. Rozhovor pobavil a pan Novotný sice "má svoje špecifiká", ale rozhodně je mi tisíckrát milejší než třeba vrchní bolševická kreatura nebo vrchní lampasácká kreatura, kvůli které se málem stydím, že jsem taky šachista.

27.11.2020 09:45 | Petan

Mě se rozhovor líbil. Na rozdíl od některých "rozhovorů" v minulosti, kdy na dotazníkové otázky byly odpovědi ve stylu téměř holých vět (nechci jmenovat, abych některého GM nenaštval). Tohle bylo alespoň ke čtení. Je to zajímavý pohled , pro šachy evidentně zapáleného, amatérského šachisty.  Pro šachy je dobře, pokud se pro ně nadchne někdo, kdo je ochoten a scjopen je v rámci své politické nebo manažerské pozice někam popostrčit. Jen tu otázku na volby bych pro příště vynechal, když už je to šachový web.A jestli to bylo nebo nebylo částečně PR - bylo by opravdu naivní očekávat, že tady v rámci pluraty názorů Petr Koutný zveřejní článek s někým, kdo bude tvrdit, že NSS stojí za prd, videa jsou blbá a e shop příšerný.

27.11.2020 09:30 | Petr Koutný

Re Hynek- příště se pokusím udělat jednodušší článek. Tak aby jste ho i Vy pochopil. :) Petr

27.11.2020 09:05 | hynek

Pan Novotny je nejaky politik? Nerozumim proc davate rozhovory s nesachisty,on vubec nic o sachu nevi. Chcete slusnou diskuzi pod clankem plnym sprostych slov. Cele je to PR sracka s jasnou snahou zviditelnit nejakeho cvoka. Cveka a Vas. Pruhledne a pro lidi s IQ pod 90.

27.11.2020 03:47 | Morphynista

A víte, že krysy se živí převážně rostlinnou potravou ? Nicméně Vaše zmínka mi připomněla jednu písničku , kde Quido MC zpívá : " Jako ten krysař kráčí v čele s vizí a potom s pokladničkou pod košilí mizí. Tohle je pěkně vyčůranej mládenec. V mozku mu rudohnědý červík kutá, kutá už dlouho, takže je hlava dutá. Ten pán je dutý jak Saturnův prstenec ... https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Serie-politickych-pisni-pokracuje-Po-Hutkovi-a-Klusovi-perli-tvurce-Ruskeho-svaba-547288

27.11.2020 03:16 | ciki333

27.11.2020 02:07 | Morphynista

Porce čerstvého masa vylákala z kanálu krysu největší - Morphynistu...Odpoledne s plnou vervou a entuziasmem se Vám i panu Novotnému budu věnovat. Slibuji. Na rozehřání; u voleb 2021 hnutí SPD nakope Pirátům a TOP09 řitě.

S pozdravem Zdeněk Čekal.

27.11.2020 02:07 | Morphynista

Skvělý rozhovor, věřím, že volby dopadnou tak, jak pan Novotný předpovídá, tedy bolševici z KSČM, SPD a Trikolóry v parlamentu nebudou, jen ODS bych raději viděl na druhém a ještě lépe na prvním místě, pokud půjde v koalici se silným partnerem TOP 09.