Prague International Chess Festival

První srážky

14.01.2019 13:35 | Tata Steel Chess 2019

Ve Wijk aan Zee odstartováno. Žene se východní fronta, pravděpodobnost srážek 28%. Faktor šachové zátěže je 21.

Nizozemci, jindy známí svými odvážnými projekty úspěšně bojujícími s matkou přírodou, se hned v prvním kole nedokázali vypořádat s nečekanou rusko-indickou bouří. Zábrany nevydržely a živly Nepomniachtchi a Anand černými figurami strhly Giriho respektive Van Foreesta hluboko pod mořskou hladinu. 


-
. kolo -
Ačkoliv počet obětí prvního kola se zastavil na čísle 2, vzniklé turbulence zatřásly i s dalšími partiemi. Trochu děsivý tanec v oku bouře předváděli Liren Ding a Magnus Carlsen, když mistr světa přišel o kvalitu, ale jeho čínskému soupeři zase uragán odnesl střelce až kamsi do Amsterdamu. Šťávu měly i ostatní partie, kde si nejvíce může gratulovat nejspíše Vladimír Kramnik, jemuž v nouzi nejvyšší překvapivě podal Teimur Radjabov pomocnou ruku.

-
. kolo -
Zkušený Viši Anand zatím zvládá turnaj na výbornou
Vzniklou krizovou situaci se domácí jali ihned řešit a jistě k jejich spokojenosti připravený scénář klapnul na jedničku. Oba domácí hráči se vrátili do pelotonu na úkor Poláka Jana Krzysztofa Dudy a Kramnika. Ruský exmistr světa prošvihnul své šance a druhou milost již tentokráte od Giriho nedostal. 
Stejně jako v prvním kole i ve druhém se počítadlo zastavilo na dvou životech a na vlně se tak stále veze dvojice Anand a Nepomniachtchi. Velmi blízko byl rovněž Samuel Shankland, úřadující mistr USA se však v extrémních podmínkách nedokázal zorientovat nejlépe.

-
. kolo -

Odkazy

Foto: Tata Steel, Alina L'Ami
2x 3056x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
14.01.2019 18:18 | Homunkulus

Instruktivní momenty.

14.01.2019 15:13 | Carlos

Hezký komentář Tadeáši. yes

 

Připravuje se