Překrásné partie prvního kola - Majstrovstvá Slovenska mužov a žien 2020

08.08.2020 07:07 | Zprávy

První kolo to byla paráda! Francouzská tortura a oběť na d5, nebo postup h pěšce za cenu dvou pěšců a světe div se, ten postup měl větší cenu než materiál. Nabídku záznam ze včerejšího kola, kde se objevil Jarda Bureš, Miky Maník a pozvu vás na dnešní den

 V partii Štefana Mazura a Viktora Gažíka stojí za pozornost dvě pozice. První je s věžkou na Vh8 a když tuto originální pozici komentoval v přenosu Miky Maník, tak s humorem se mě zeptal, jestli mu náhodou nepouští nějakou bleskovou partii? 


A druhá moc pěkná pozice, je tato pozice. Bílý napadl pěšce na b7 a tímto tahem se zeptal černého jak si jej zachrání černý, Černý věřil správně víc času než materiálu a to v dnešní době je i v životě hodně pěkná myšlenka a zahrál ...h5. Bílý vzal na b7 a zeptal se ještě jednou, co udělá černý s pěšcem na a7 a černý řekl, že nic a zahrál h4...


Druhá a podle mě nejkrásnější partie kola je tato partie. Martin s Jurajem. Martin naznačil obět Jxd5 a černý kryje tuto možnost tahem Da8. Po Da8 přijde parádní okamžik a nbudu to protahovat slovy, protože uvidíte Jxd5.


V této pozici je hrozba Jxd5 a e6 a černý vše na první pohled vykryje tahem Da8. Na druhý pohled to nestačí, protože po Jxd5 a Dxd5 je Se4 a dáma je chycena...Po tahu Jxd5 se pozice černého rozpadne a brzo partie končí.
-
. kolo -
 Záznam prvního kola, kde můžete vidět ředitele turnaje Marka Gobána, IM Jaroslava Bureše, GM Mikyho Maníka a i mojí maličkost Petra Koutného najdete v tomto videu. Dnes začínám živě už od 15:00 turnajem GM a od 18:00 turnajem Open.
0x 1657x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat