Prague Chess Festival

Pražský šachový festival 6.kolo aneb klid před bouří

19.02.2020 09:44 | Zprávy

Šesté kolo bych z pohledu "A" turnaje nazval jako klid před bouří. Všechny partie skončily remízou a zřejmě po korektním, solidním průběhu.


-
. kolo -
Možná měl malé plus NIkita Vitiugov s Gujrathim Viditem, ale ten to v klidu udržel. Pro nás je důležité, že David Navara s přehledem od remizoval Alirezu Firouzju. Partie po rovném průběhu skončila s zcela "vyklizenou" armádou. Když si soupeři podali ruce, zbyli na šachovnici jen dva králové.


V "B" turnaji to byl jiné kafe, ačkoliv i zde dvě partie skončily remízou. Rychlou remízou skončil boj mezi Honzou Krejčím a Kacperem Piorunem.

Bílými hrající Mateusz chtěl něco vyždímat s Hannesem Stefanssonem, ale ten opravdu hraje ve vrcholné formě a soupeře k ničemu nepustil. Remíza.

Konečně vyhrála turnajová jednička Nijat Abasov, který pěkně přehrál a porazil Andreje Esipenka. Závěr ukazuji ve videu. 

A konečně také vyhrál (po 5 remízách!) Van Foreest, ale bohužel to slízal náš Van Nguyen. Van se dostal do nepohodlné pozice a pak neudržel horší koncovku. Klíčovou část partie ukazuji ve videu.

A vyhrál také Lukáš Černoušek, který porazil Tadeáše Kriebela (závěr ukazuji ve videu). Jinak víte kdo je nejlepším Čechem po šesti odehraných partiích? Ano, je to právě Lukáš Černoušek! A podaří se mu toto vedení uhájit do konce? A myslíte že vyhraje Hannes Stefansson? Uvidíme, myslím, že nás čekají ještě dramatické boje, samozřejmě v obou turnajích :-)


-
. kolo -

odkazy: 

stránky turnaje, fotografie: http://praguechessfestival.com/

výsledky: chess-ressult

video RP šachy: Robert a Petr šachy

0x 2027x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat