Prague Chess Festival

Pražský šachový festival 5.kolo aneb bacha na symetrii

17.02.2020 08:11 | Zprávy

Lídři obou turnajů ještě zrychlili a je třeba umět zahájení. To je asi hlavní poselství 5. kola.

Takže jsme překročili půlku, už se nám něco rýsuje. A v "B" turnaji velké překvapení, protože kdo by řekl před turnajem, že po pěti odehraných kolech povede GM Stefansson (4 body z 5 partií). Ale nebude to mít snadné, protože hned o půl bod jsou za ním GM Esipenko a GM Bartel. Navíc má Hanes dost těžký los.

Co se včera událo? Honza Krejčí prohrál přesně v tom stylu, kdy se nic nedaří, pozice se najednou sesypala. Kreativně rozehrál partii GM Bartel. Matuesz takové šachy umí a ve velkém stylu porazil GM Abasova. A ještě vyhrál GM Esipenko, který postupně přetlačil GM Kriebela. Tadeáš lemuje tabulku s 0,5 bodem z 5 partií. To je dost kruté...

Remízou skončila partie GM Piorun GM Nguyen a GM Van Foreest IM Černoušek. Zatím první remíza byla z těch "klasických", tak druhá byla docela drsná. Protože mladý Jorden nechtěl remizovat a nalezl králem dost nešťastně. Měl asi štěstí, že Lukáš hledal jen remízu. V Mistrech vede už o celý bod GM Vidit, který vyškolil Alirezu Firouzju. Mladý "Ali Firo" prohrál protože vůbec neznal zahájení. Nakonec z toho byla miniatura a to prosím bílý vzal na d5 ve slovanské... Bacha na nudu (symetrii)!Pro nás je klíčové, že zabral David a ve velkém stylu porazil Nilse Grandeliuse. Po čtyřicátém tahu to byla řezničina a my se na to ve videu podíváme.

Jinak celkem poklidné remízky až na partii GM Shankland GM Anton Guijarro. Americký velmistr soupeře docela dost tlačil a jeden moment se mi zdálo, že už už sahá po výhře, ale nakonec to skončilo remízou.


-
. kolo -

-
. kolo -

odkazy: 

stránky turnaje, fotografie: http://praguechessfestival.com/

výsledky: chess-ressult

video RP šachy: Robert a Petr šachy

0x 3232x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat