Poprvé zveřejněné trojtažky

20.09.2019 08:42

Statečný a srdečný šachový velmistr Pál Benkö zemřel na konci prázdnin. Na webu České pozice si nyní můžete přečíst dlouhý článek o jeho životě a zkusit si vyřešit i několik trojtažek.

Trojtažky, které před lety Pál Benkö složil a dal jako dárek Pavlovi Matochovi, jsou nyní poprvé publikovány právě v článku Odkaz maďarsko-americké šachové legendy Pála Benka: Nestěžovat si na webu České pozice.
 
2x
Fotogalerie
Komentáře (2)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat
22.09.2019 11:43 | pushtaq

Ale ciki, ten článek je ryzí (byť přesvědčivá) demagogie. Jako by algoritmus byl všemocný pan Algorytmus a cíleně pátral po miliardách účtú, co se mu zrovna hodí pustit, propagovat, stopnout. Megafirmy jako ty zmíněné v článku musí dodržovat megapředpisy, poněvadž jinak nebude Zuckerberg jen padouch pro naše vypouštění páry, ale zločinec, kterému jeho hračku zabaví soudy všech proletářů světa (tady se ta podkova pravicových a levicových extrémistů hezky potkává). Zodpovídá za veškerý obsah, dětským pornem počínaje, přes počítačové viry a krtky až po politicky nekorektní oslovení "slečno". Pokud povolí volnou soutěž, bude ji sledovat přes mříže. Hraj tu hru s ním - zjisti si, jaká slova mají větší preference, používej je a hřej se na výsluní. Nebo jej ignoruj. Je to jen naše věc, demagogům navzdory.

20.09.2019 19:15 | ciki333

Vynikající článek! Pan Matocha mne mile překvapil i zdravými názory na dění kolem nás vzdálené šachové problematice:

https://www.lidovky.cz/nazory/matocha-jak-facebook-s-googlem-ovlivnuji-kazdodenni-zivot-problem-s-robinsonem-je-jen-spickou-ledovc.A190815_162653_ln_nazory_rkj#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

PS. Promiňte, Pavle, už si Vás do huby brát nebudu. Měl jsem za to, že názorově patříte mezi ty kokoty z Milonu chvilek pro demokracii. Ještě jednou se omlouvám za netaktní poznámky vůči Vaší osobě. S úctou Zdeněk Čekal.