Alien Chess

Po druhém kole vede čínská dvojice

14.05.2017 09:10 | FIDE Grand Prix 2017

Druhý turnaj seriálu Grand Prix v Moskvě má za sebou první dvě kola a ve vedení je s bodem a půl čínská dvojice Ding Liren a Hou Yifan. V turnaji zatím byly k vidění pouze 3 výhry a 15 remíz.

Výborně hraje ex-mistrně světa Hou Yifan, která v prvním kole moc hezky přehrála černými Iana Nepomniachtchiho a v druhém kole remizovala s jedním z favoritů turnaje Maximem Vachierem-Lagravem, vypadá to, že po překvapivých výsledcích z GRENKE CHESS CLASSIC bude mužům opět zatápět.


-
. kolo -

Ding Liren si taktéž zatím připsal bod a půl, když v prvním kole celkem klidně remizoval s Teimourem Radjabovem a v druhém kole v 87. tazích utahal Ernesta Inkarieva.

Za čelem turnaje je početný zástup jednobodových hráčů, z nichž zatím asi nejzajímavější partie předvadí Ian Nepomniachtchi, který v prvním kole bílými prohrál s již zmíněnou Hou Yifan, ale v druhém kole to alespoň částečně napravil tím, že v Pircově obraně moc hezky přehrál norského reprezentanta Jona Ludviga Hammera. Pro nás dobře známý Pentala Harikrishna, hrající extraligu za Nový Bor zatím dvakrát remizoval, když v prvním kole bílými udržel horší pozici s již zmíněným Hammerem a v druhém kole ho neprolomil Francisco Vallejo-Pons.


-
. kolo -

Zbytek jednobodových hráčů má na svém kontě prozatím taktéž 2 remízy, remízy byly vcelku krátké a překvapivě často partie končily věčným šachem.

Úvodní kola turnaje jsou zatím hodně o vyčkávání a nikdo nechce příliš riskovat. Uvidíme, snad budou příští kola bojovnější a dočkáme se více zajímavých partií i nějakého toho překvapení.text a komentár: Daniel KožúšekOdkazy

oficiální web

4x 3115x
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
15.05.2017 10:24 | ELOminator

No právě, Griščuk mě v těch úvodních 2 kolech překvapil nejvíc.

15.05.2017 10:21 | B-ckar

Jediný očividný autor krátkych veľmajstrovských remíz je Griščuk, u ostatných to bola skôr počiatočná opatrnosť - ako píše čierno-čierny, v 3 kole už sa bojovalo naplno. Off topic: Prekvapuje ma, že nss nevenovalo žiadnu pozornosť Záhoráckym turnajom GM a IM s pomerne hojnou českou účasťou. Zaujal ma (ako obvykle neortodoxný) V. Plát: v predposlednom kole už mal víťazstvo v IM turnaji isté, tak sa nechal kontumovať a odskočil si (z Osuského do Pezinka) na kvalitný blicák, ktorý vyhral pred T. Petríkom a Štohlom. Potom nazad do Osuského na posledné kolo a po cenu. Tomu vravím efektivita :) Ešte stojí za zmienku, že Pecháč si v záhoráckom GM turnaji spravil druhú GM normu.

15.05.2017 07:18 | SchwartzBlack

Včera skončilo rezultativně 5 partií z devíti, tak si remízofobové mohou na chvíli odpočinout. ;-)

14.05.2017 16:12 | ELOminator

No tak je vidět, že FIDE konečně vymyslela "ideální'' formát GP. Skoro 20 lidí a skoro všechno remízy no

Připravuje se