Volný den - kapitán M. Konopka hodnotí

01.06.2006 08:00 | Ostatní

Dnes máte volný den. Co budete dělat? Nevytáhne Vás Robert Cvek někam do hor provětrat hlavy? Už několik dní máme na volný den plán - pojedeme do místního parku Valentino , kde je půjčovna kol, a pak to rozpálíme po cyklistické ...

Dneska má přijet Pavel Matocha v roli reportéra a jeden kameraman, takže poslední tři kola budou filmována - nemá to nic společného s naším výsledkem, to už bylo dohodnuto dávno.

Vraťme se ale ke včerejším partiím proti Slovincům. Ty první 2 desky nebyly zrovna čisté body (i když u Davida za to zjištění může hlavně Fritz, já nic tak hrozného neviděl). Proč myslíš, že se to nakonec zadařilo? V čem spočívá letošní kouzlo úspěchu?
Já jsem viděl, že po Sd4+ prohrávám a že po vzetí na f3 jsem mohl vzít na f7 věží s výhrou, ale došlo mi to v obou případech až tehdy, když už bylo pozdě. S velmistrem Kamským jsem počítal varianty podobně špatně (dvě chyby jsem si uvědomil po tahu), ale tam mi to neprošlo.(David Navara)
Já k tomu můžu říct, že jsem si vždycky "Beljavy" vážil, ale včera mě zklamal. Když bylo jasné, že prohraje, začal kroutit hlavou, potichu nadávat. Pak se vzdal a s kroucením hlavy okamžitě odešel - vůbec nereagoval na Davidovu prosbu o analýzu.
O kouzlu úspěchu bych před koncem turnaje nechtěl mluvit. Olympiády jsou zrádné, o tom jsme se už párkrát přesvědčili. Ale zatím nám to šlape i proto, že jsme dobrá parta a je pohoda.

Radek Kalod s Robertem Cvekem včera oba krásně vyhráli. Jakou mají šanci si zahrát v nadcházejících kolech? A co k jejich partiím?
Věděl jsem "na beton", že Radek partii neprohraje. Je to dobrý hráč a čtyři partie po sobe prohrát nemůže! A to byl dobrý důvod postavit ho. A Robert splnil na olympiádě do puntíku to, co jsem od něj očekával. Je klidně možné, že si někdo v dalších kolech ještě zahraje. Pro mě je skvělé, že mám před koncem turnaje (kdy jsou normálně všichni unavení nebo někteří zdecimováni špatnou hrou) šest mužů, které mohu postavit a kteří chtějí hrát.

A co čeští fandové na místě? Pomáhají Vám?
Jasně, pomáhají. Byl tu Pavel Chrz, Břéťa Modr, Jirka Petružálek, Honza Mazuch, Petr Laušman, na začátku turnaje paní Adámková ze Znojma, pomáhá to.

Když máte ten volný den a spoustu času na odpovědi na dotěrné otázky, jak vlastně vypadá ten pracovní den?
Je to dost jednotvárné - snídaně, příprava, oběd, krátký odpočinek, partie, rozbor, večeře, čištění zubů… :-)

A poslední otázka. Arméni dokázali z dosavadních 40 partií prohrát jen 2. Kolik nul jim přidáte?
Nebojíme se nikoho, budeme hrát a uvidí se!

Díky za rozhovor, zítra zaplníme Staromák a přilehlé net-kavárny a budeme fandit!
Dnes máte volný den. Co budete dělat? Nevytáhne Vás Robert Cvek někam do hor provětrat hlavy?
Už několik dní máme na volný den plán - pojedeme do místního parku Valentino , kde je půjčovna kol, a pak to rozpálíme po cyklistické stezce podél řeky Pád. Má jet i Davídek.

Zítra hrajete na prvním stole s Arménií. Začaly se o Vás zajímat média? Nebo velký zájem o olympiádu z jejich strany není? A co fanynky?
Jasně, stovky fanynek stojí před hotelem a provolávají nám slávu :-).
0x 462x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat