V Bavorsku vítězí Halkias

13.11.2006 08:00 | Ostatní

V neděli bylo v německém Bad Wiessee zakončeno otevřené mistrovství Bavorska. Vedle titulu této spolkové země byly v sázce i velmi zajímavé finanční odměny. Nejvyšší z nich ve výši 3.000 € si na své konto připsal řecký velmi...Ani to mu však nestačilo na samostatné 1. místo. Po prohře v 5. kole právě s Al-Modiahkim se vpřed tlačil nekompromisně hrající Alexander Shabalov (2575). Mimo výše zmíněné prohry totiž vše ostatní vyhrál a jedinou remízu zaznamenal až v posledním kole s místním GM Igorem Khenkinem (tomu remíza zajistila celkově 5. místo a zároveň titul bavorského přeborníka). Jeho rezultativní styl, který mají všichni účastníci amerických openů v krvi, mu tak přinesl velmi pěkný výsledek.

Před turnajem by s celkově 3. místem byl Moha Al-Modiahki (2550) určitě spokojen. Po jeho průběhu, kdy po celou dobu byl v čelní skupině a až porážka v posledním ho o vítězství připravila, bude jistě spokojen méně. Jeho umístění na čele 7-bodové skupiny je však určitě zasloužené – odehrál velmi silný turnaj a na buchholz tak za sebou nechal takové hráče jako např. Moiseenka (2632, celkově 4.), Khenkina (2620, celkově 5.), Postného (2609, celkově 12.) nebo Eingorna (2591, celkově 19.).

Výsledky a partie z turnaje můžete nalézt na oficiálních stránkách turnaje.
V neděli bylo v německém Bad Wiessee zakončeno otevřené mistrovství Bavorska. Vedle titulu této spolkové země byly v sázce i velmi zajímavé finanční odměny. Nejvyšší z nich ve výši 3.000 € si na své konto připsal řecký velmistr Stelios Halkias (2571) za zisk 7,5 bodu. Rozhodující krok k prvenství učinil v posledním kole, kdy černými porazil dosud vedoucího katarského velmistra Al-Modiahkiho.
0x 772x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat