Prague International Chess Festival

Strážský gambit

20.12.2007 08:00 | Ostatní

V sobotu jsem se již poněkolikáté (i když všech 13 ročníků jsem rozhodně nezvládl) zúčastnil Strážského gambitu – turnaje v rapidu, který se koná v nedaleké Stráži pod Ralskem. Je to jeden z turnajů, kam vždy rád zajedu, má ...

V sobotu jsem se již poněkolikáté (i když všech 13 ročníků jsem rozhodně nezvládl) zúčastnil Strážského gambitu – turnaje v rapidu, který se koná v nedaleké Stráži pod Ralskem. Je to jeden z turnajů, kam vždy rád zajedu, má takovou tu správnou předvánoční atmosféru. Tím nemyslím hektické pobíhání organizátorů ale spíš přátelské povídání s kamarády na baru:-).
Poslední dobou se mi také daří odvézt si odsud nějakou z mnoha cen a rozšířit tak svou jinak chudou kolekci Vánočních dárků. Vánoční náladu prokázal i liberecký matador Evžen Blaháček, který začal turnaj tím, že rozdával dámy:-).

Cen bylo i letos opravdu hodně, snad 50, účastníků ale jenom o něco málo více – ďábelských 66. Díky firmám Mega, a.s., OMA CZ, a.s. a Albena, s.r.o. si tak skoro každý domů něco odvezl. Neznámý příživník si navíc neoprávněně přivlastnil láhev whisky, která zmizela ještě před vyhlášením vítězů, tak kdyby Vám ji nabízel, bacha, je kradená! Pokud ji vypije sám, nechť se otráví, to se přeci nedělá! Menší počet účastníků má na svědomí především rozrůstající se počet turnajů a s tím spojené kolize – vzpomeňme třeba MČR v bleskovkách či Losinského kapra.

Po Route 66 projel nejrychleji největší favorit – Jiří Gregor, který zaváhal až v posledním kole s jistým vítězstvím v kapse, když podlehl nasazené i konečné dvojce, Vlastimilu Sejkorovi z Děčína (7,5 bodu). Třetí místo na mě vybojoval krásnolipský Zdeněk Kout, když jsem nezvládl nadějnou pozici z Blumenfeldova gambitu (7), ale dobře mi tak, když to hraju pod psa. Nejlepším z Novoboráků byl Jan Oreský na 6. místě (6,5), i když ani on nebyl se svým výkonem úplně spokojen. Nejlepším hráčem do 15 let byl stále se lepšící, dvanáctiletý Filip Třešňák (5,5) hrající za Krásnou Lípu.

Chtěl jsem Vám přidat k dobru nějakou svou partii, ale Vánoce na mě dolehly plnou silou – po turnaji nebyl čas a teď jsem již nedal dohromady více jak pár tahů. Tak alespoň komplet výsledky: Chess-results.com
0x 321x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se