Nový Bor přivítal indickou návštěvu

24.02.2012 09:44 | Simultánka Krishnana Sasikirana

"Netradiční zpestření výuky měly děti ze ZŠ na náměstí Míru na počátku týdne. Na jejich školu totiž zavítal indický šachista světové úrovně Krishnan Sasikiran. Indický hráč, který se aktuálně pohybuje na světovém žebř...

Za odměnu

Setkání s tímto hráčem bylo zorganizováno jako odměna za první místo, které získali žáci pátých tříd v krajském kole družstev v šachu minulý týden. Velmistr pochválil za výkon Filipa Draboně, který hraje za Novoborskou šachovou akademii 1. ligu mládeže, ale i on nakonec podlehl.

Klubová simultánka

Další simultánka čekala na Krishnana Sasikirana již večer v klubovně 1. Novoborského šachového klubu, kde si zahrálo několik členů, včetně mládeže. Sedm ostřílených hráčů sehrálo simultánku na hodiny (Sasikiran 1,5 hodiny, soupeři 1 hodina), mládežníci hráli bez časového limitu. Všem nabídl bílé figury, což se samozřejmě nesetkalo s odmítavým výrazem. Nadějné postavení získal krásnolipský Tomáš Buchcar, velmistr ale dokázal špatnou pozici převést do remízy. Jako jediný získal skalp velmistra novoborský Jiří Majstr.

Fotografie

Viktor Novotný a Otakar Válek

Mládežnická část simultánky

Z Krásné Lípy dorazil Jiří Průdek a Tomáš Buchcar

Rodiče s napětím sledovali boje svých ratolestí

Úspěšný Jiří Majstr

Krishnan Sasikiran

"Netradiční zpestření výuky měly děti ze ZŠ na náměstí Míru na počátku týdne. Na jejich školu totiž zavítal indický šachista světové úrovně Krishnan Sasikiran. Indický hráč, který se aktuálně pohybuje na světovém žebříčku v první čtyřicítce, uvedl svojí návštěvu besedou o Indii a šachu. Páťáci pak s Krishnanem Sasikiranem sehráli v prostoru školní jídelny několik šachových partií," informovala tisková mluvčí na stránkách města Nového Boru.
7x 973x
Fotogalerie
Komentáře (7) Aktualizovat
25.02.2012 18:24 | Autor neznámý

Fakt, že Sasikiran udělal hrubku nesnižuje výkon soupeře, myslím, že Jirka Majstr sehrál dobrou partii. A jen připomínám, že v simultánce porazil Kaválka, což byla rovněž jediná prohra velmistra.

25.02.2012 10:02 | Autor neznámý

 Při vší úctě k výkonu J.Majstra je nutné dodat, že mu Sasikiran výhru doslova daroval tahem 40...Dxb6. Kdyby místo toho ustoupil dámou na d5 nebo d7, tak by se ještě dlouho hrálo....

25.02.2012 09:18 | Autor neznámý

Přehrával jsem si nějaké partie p. Mjstra co sehrál v 2. lize za Nový Bor,at si udělá každý svůj názor new coment.

24.02.2012 22:22 | Autor neznámý

Bolek: 5 zaslouženě, já extraligu sleduji jen velmi okrajově.

24.02.2012 22:15 | Autor neznámý

Pavel Háse: tak to teda máte u mě za 5! zde asi nepřečteno

24.02.2012 22:05 | Autor neznámý

To je nová posila pro NB na příští rok, nebo "jel jen tak náhodou kolem"?

24.02.2012 18:20 | Autor neznámý

Blahopřeju Jirkovi Majstrovi! Opět předvedl velmistrovi šachovou kvalitu novoborských usedlíků.