Ruské Superfinále - 3. kolo

20.12.2007 08:00 | Turnaje

Od 17. do 30. prosince probíhá ve Velkém sálu Centrálního domu M. Botvinnika 60. Superfinále mužů a 57. Superfinále žen – přebory Ruska jednotlivců. Oba turnaje hraje 12 účastníků systémem každý s každým, tempo je stanoveno na ...

Od 17. do 30. prosince probíhá ve Velkém sálu Centrálního domu M. Botvinnika 60. Superfinále mužů a 57. Superfinále žen – přebory Ruska jednotlivců. Oba turnaje hraje 12 účastníků systémem každý s každým, tempo je stanoveno na 1:40 na 40 tahů, 50 minut na 20 tahů a 10 minut do konce s přídavkem 30 s. od prvního tahu. Cenový fond činí 5 milionů rublů (3,7 mio Kč), vítěz si odnese 1.
100.000 (814.000 Kč), poslední 125.000 rublů (92.500,- Kč); u žen si vítězka z fondu 2 miliony ukrojí celou čtvrtinu. Zvláštností u národního mistrovství je uplatňování Sofijského pravidla – hráči si nesmějí nabízet remízu, pouze přes hlavního rozhodčího (u žen to neplatí). Přímo na místě komentuje pro diváky Sergej Dolmatov.

30.12 9:00 11. kolo

I druhé kolo bylo velmi bojovné a někteří favorité na to doplatili. Morozevič prohrál s Vitiugovem, Jakovenko se Sakaevem. V ženské části podlehla Nadezhda Kosintseva Eleně Tairove. Více Vám tentokrát napsat nestíhám:-).

Na stránkách RŠF najdete i odkaz na on-line.