Prague International Chess Festival

Září 2011

01.09.2011 05:43 | Pravidelný přehled

Měsíc září sice obvykle znamená konec velkých letních openů a stále ještě čekání na říjnový start dlouhodobých soutěží družstev. To však neznamená, že by měla být nouze o velmi zajímavé události. Předně musíme zmínit...

Měsíc září sice obvykle znamená konec velkých letních openů a stále ještě čekání na říjnový start dlouhodobých soutěží družstev. To však neznamená, že by měla být nouze o velmi zajímavé události. Předně musíme zmínit již probíhající Světový pohár (26. 8. – 21. 9.), kde po další změně kvalifikačních podmínek bojují i čeští reprezentanti David Navara a Vlastimil Babula o přímé vstupenky do dalších bojů o titul mistra světa. Bezprostředně poté, co v ruském Chanty-Mansijsku poznáme majitele štědré finanční prémie, začíná ve slovinské Rogašce Slatině Evropský klubový pohár (2. 9. – 1. 10.) i za účasti českého mistra z Nového Boru. Trojici elitních událostí pak doplňuje finále turnajů grandslamu, jehož první polovina se koná v brazilském Sao Paulu (26. 9. – 1. 10.), druhá poté již v tradiční destinaci v Bilbau (6. – 11. 10.).

Po úvodní akci v ruském Rostově na Donu se naplno rozjíždí seriál ženské FIDE grand prix, když se již v září pokračuje v čínském Shenzhenu (6. – 20. 9.). Podrobné zpravodajství si bezpochyby zaslouží i vrcholná akce mládeže, konkrétně ME z bulharské Albeny (23. 9. – 1. 10.). V případě Bulharska je pak jistě vhodné zmínit, že v těchto dnech je zde již v plném proudu jeden ze zahraničních dílů série Czech Tour. Svého konce se stejně jako turnaje v Kadani či Trnavě dočká již tuto neděli. První zářijový víkend je věnován MČR mládeže v rapid šachu 2011, které proběhne ve Vyškově. Body do FIDE rating list se v průběhu září dají získat i ve Valašské Bystřici (10. – 17. 9.), Znojmě (24. – 28. 9.), Žďáru n.Sáz (24. 9. – 1. 10.) či u českých hráčů na velmi oblíbeném Open Tatry (25. 9. – 2. 10.). Víkendy bez ligových soutěží samozřejmě lákají i pořadatele jednodenních rapid či bleskových turnajů. Jejich přehled nabízí buď kalendář ŠSČR či kalendář nss.cz, do něhož přes jednoduchý formulář můžete Vámi pořádanou událost během okamžiku vložit.

0x 1112x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se