OPEN LIBEREC 2006 skončil

19.11.2006 08:00 | Turnaje

V sobotu 18.11. 2006 skončil v VII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN LIBEREC 2006 a V. ročník mistrovství Evropy veteránů v dámě. Akce se konala za finanční podpory statutárního města Liberce a konala se v rámci VI. ro...

V sobotu 18.11. 2006 skončil v VII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN LIBEREC 2006 a V. ročník mistrovství Evropy veteránů v dámě. Akce se konala za finanční podpory statutárního města Liberce a konala se v rámci VI. ročníku seriálu CZECH TOUR.

Suverénním vítězem hlavního šachového turnaje, který se odehrával v hotelu Liberec se stal polský mezinárodní mistr Dariusz Mikrut, který navíc vyhrál i doprovodné turnaje v rapid šachu (2 x 15 min) a v bleskovém šachu (2 x 5 min).
Druhé místo obsadil český mistr FIDE Jan Baroš před ruským mistrem FIDE Chudinovskichem. Mezi ženami a zároveň i juniory do 16 let byla nejúspěšnější Kateřina Němcová, která obsadila v absolutním pořad 9. místo. Nejlepším seniorem byl Milan Šnorek, který skončil celkově 24. Celkem startovalo 109 hráčů z České republiky, Polska, Německa, Rakouska, Nizozemska, Ruska, Švýcarska a Argentiny. Mezi nimi 3 mezinárodní mistři a 3 mistři FIDE.

Mistrem Evropy veteránů v dámě v hlavní kategorii nad 50 let se stal mezinárodní velmistr Laimonis Zalitis z Lotyšska a oslavil tak důstojně státní svátek své mladé vlasti. Stejně bodů jako on získal i 2. Frank Teer z Nizozemska. Mistrem Evropy nad 60 let se stal jeho krajan Ivens, který skončil 3. v absolutním pořadí. Nejlepším českým hráčem v turnaji byl Křišta, který obsadil celkově 7. místo. Celkem startovalo 19 hráčů z České republiky, Ruska, Lotyšska, Nizozemska, Francie, Portugalska, Maďarska a Izraele.