Nejvyšší zahraniční soutěže

06.11.2006 08:00 | Ostatní

Vysvětlení, proč někteří přední čeští a slovenští nezasáhli do extraligových bojů, přišlo s výsledky z různých evropských šachových soutěží. Rakousko Nejvyšší rakouská soutěž letos hned ve 2 ze 3 hraných termín...

Vysvětlení, proč někteří přední čeští a slovenští nezasáhli do extraligových bojů, přišlo s výsledky z různých evropských šachových soutěží.

Rakousko
Nejvyšší rakouská soutěž letos hned ve 2 ze 3 hraných termínů koliduje s českou extraligou a nejlepší hráči jsou tak vystaveni před rozhodnutí, kterou soutěž upřednostnit.
Pro rakouskou bundesligu se o tomto víkendu z hráčů uvedených na extraligových soupiskách rozhodla dvojice velmistrů Ftáčnik (Turnov) a Babula (Grygov). V Rakousku oba hájí barvy týmu Union Ansfelden. Extraligu naproti tomu upřednostnili Hába a Kalod (oba Nový Bor, v Rakousku Union Ansfelden, resp. Wulkaprodersdorf) a Láznička (Pardubice, v Rakousku Baden).

Po 3 odehraných kolech vede s plným počtem 9 bodů družstvo SK Kl.Ztg. MPÖ Maria Saal (v sestavě mj. s GM Pavasovičem a GM Bunzmannem) před 7bodovým Wulkaprodersdorfem.

Individuální výsledky „Čechoslováků“:
Lubomír Ftáčnik (2580) 1,5/3, průměr soupeřů 2555
Vlastimil Babula (2584) 2/3, průměr soupeřů 2482
Igor Štohl (2551) 2/3, průměr soupeřů 2473
Tomáš Likavský (2480) 1/3, průměr soupeřů 2458
Bližší informace naleznete na stránkách chessresults.

Španělsko
Přestože všude jinde klubové soutěže teprve začínají, ve Španělsku měli vrchol sezony teprve o uplynulém víkendu. Na programu bylo setkání 4 nejlepších mužstev a jejich play-off zápasy o konečné umístění. Není tak divu, že se všechny týmy snažily být kompletní a bylo tak možné vidět řadu vynikajících hráčů – Švidlera, Ivanchuka, Širova nebo Ponomariova. Vidina španělského titulu přilákala do Španělska i Sergeje Movsesjana, který tak musel oželet extraligový zápas s Novým Borem. Jeho absence však pardubickým nevadila, když i bez něj přesvědčivě zvítězili 6,5:1,5.

Ve Španělsku se nakonec mistrem stal tým Linex – Magic, o jehož postupu do finále rozhodla v semifinálovém zápase proti Reverte Albox – Unicaja rozhodla jediná rezultativní partie, ve které právě Sergej Movsesjan nestačil na Sergeje Karjakina (2672). Ve finále už byla situace daleko jednoznačnější, když vítězství 4,5:1,5 přinesly výhry Ponomariova nad Švidlerem, Širova nad Jakovenkem a Rublevského nad Llanesem.

I ve své druhé partii měl Sergej těžkého soupeře – Kubánce Lazara Bruzona (2648) – a přestože i tuto partii odehrál černými, dokázal partii zremizovat. Jeho družstu to přesto nepomohlo a po drtivé porážce 5:1 skončilo na nepopulárním 4. místě.

Bližší informace můžete ve španělštině získat ze stránek španělské federace.
0x 698x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat