MČR mládeže 2007 - medaile rozdány

17.03.2007 08:00 | Turnaje

Osm sad medailí dnes pověsili pořadatelé na mlaďoučké krky účastníků MČR mládeže do 16 let. Zlatí mají šanci účastnit se mistrovství světa, stříbrní pak obvykle jedou na mistrovství Evropy. Přejme jim, ať pokračují zdárně ve svém šachovém růstu a ať tam uspějí!

V kategorii H16 se braly všechny medaile za 6,5 bodu.
O jejich barvě rozhodovalo pomocné hodnocení a to přiřklo zlato Janu Krejčímu (viz.foto) z Litovle. Po 6. kole měl bod náskok, o který ale přišel v partii s Kratochvílem. Remízou v kole 8. a výhrou v kole posledním se však vyšplhal zpět až na vrchol. O tom, že byla skupina velmi vyrovnaná, svědčí i fakt, že na zbylé medaile bylo potřeba v závěrečných kolech švýcaru pořádně zabojovat. Skvělý finiš (3,5/4) vynesl stříbro Lukáši Kuchynkovi z Hustopeče. Na své cestě podlehl pouze vítězi. Myslím, že na hustopečské radnici, kde vládne jeho tatínek, bude teď veselo. Však si to tam můžete jet na začátku června zkontrolovat – propozice rapidu jsou v sekci ke stažení. 3,5/4 uhrál i bronzový Václav Svoboda z Oázy Praha. Porazil jak Cyrila Ponížila ( ten skončil s 5 body až 6.), tak i včera ještě vedoucího Milana Kratochvíla z Brna. Tomu tak zbyla jen medaile bramborová.

V kategorii H14 i přes remízové zaváhání v úvodním kole (a remízku s Kleckerem v kole 6.) předvedl všem rozdíl třídy Vojta Plát (viz.foto) ze Starého Města . Blištivé stříbro přiveze do Liberce za 6,5 bodu Marek Braun, nejlepší zástupce našeho kraje – gratulujeme! Bronz putuje do Chodova zásluhou Lukáše Vlasáka a jeho 6 bodů a lepšího pomocného hodnocení před Jaroslavem Burešem z Prostějova.

Přes prohru s fantasticky startujícím Honzou Mikešem z Ústí nad Labem si zlato v kategorii H12 odváží Tomáš Bujnošek (viz.foto) z BŠŠ Frýdek Místek za 7 bodů. 2. místo obsadil Luděk Volčík z Boršice za 6,5 bodu, bronz bere Štěpán Seidl z Bedřichova se 6 body.

Překvapením mezi nejmenšími chlapci je suverénní výkon Martina Blahynky (viz.foto) z Brna. Jedinou půlku ztratil před největším favoritem, Tomášem Pavelkem z BŠŠ Frýdek Místek , který bere stříbro se ztrátou 1,5 bodu. Bronz bere po zásluze (náskok celého bodu na 4. místo) Jakub Půlpán z DDM Chrudim.

Mezi nejstaršími dívkami zvítězila favoritka, Tereza Olšarová (viz.foto) z Orlové za 8 bodů. Skvělým finišem získala s přehledem stříbro Kristýna Havlíková z Klatov, která nasbírala o půl bodu méně a rovněž ani jednou neprohrála. Lepší pomocné hodnocení přisoudilo bronz za 6 bodů Šárce Valešové ze Zlína. Pod bednou zůstala Michaela Pavelková z BŠŠ.

Do dokonalosti dotáhla sesterské duo v kategorii D14 Karolína Olšarová (viz.foto) z Orlové. Přes prohru s Pálkovou v 2. kole jí nakonec 6,5 bodu stačilo na zlato. V 2. kole prohrála s Grussovou i stříbrná, Magdalena Mitturová z BŠŠ Frýdek Místek , rovněž s 6,5 body. 4 hráčky se srovnaly na 6 bodech – bronz získala nakonec Karolína Němcová z Oázy Praha.

Zlato pro Vysoké Mýto vybojovala Kristýna Sabolová (viz.foto) pouze o půl bodu lepší pomocného hodnocení před Janou Maříkovou z Veselí (po 7 bodech). 6,5 bodu stačilo na samostatné 3. místo Elišce Johnové z Hořic.

Nejlepší šachistkou do 10 let je Vendula Nováková (viz.foto) z BŠŠ Frýdek Místek . Zvítězila přesvědčivě se ztrátou jediné půlky. Stříbro získala pro Orlovou Hana Kubošová se 7 body. Mezi 6bodovými měla lepší pomocné hodnocení Kamila Stránská z Teplic, naprázdno tak vyšla Martina Fusková ze Starého Města.

Vítězství ve FIDE Openu pro sebe vybojoval první nasazený, Miroslav Palek z Plzně za 7 bodů. 7 bodů nasbíral i stříbrný Jaroslav Sháněl ze Starého Města, kterého tak jistě mrzí prohra z 8. kola. Bronz bere Jan Framberk z Úholiček.

Národní Open se stal kořistí Jan Kováře z Údlic se 7,5 body. Druhý skončil hradecký Ondřej Hubáček a stejných 7 bodů nasbíral i bronzový Aleš Luksa z Bydžova.