LGA Premium Cup 2006

19.09.2006 08:00 | Turnaje

V německém Norimberku skončil silně obsazený open na 7. kol. Hrálo se od 7. do 10. 9., což znamená, že během 4 dnů museli šachisté odehrát hned 3 dvoukola. O síle turnaje svědčí velmi vysoký průměr turnajové nejsilnější desít...

V německém Norimberku skončil silně obsazený open na 7. kol. Hrálo se od 7. do 10. 9., což znamená, že během 4 dnů museli šachisté odehrát hned 3 dvoukola. O síle turnaje svědčí velmi vysoký průměr turnajové nejsilnější desítky, který činil 2556, a také účast 15 velmistrů.

Přestože se turnaj konal nedaleko českých hranic, tak jediným účastníkem, který se představí v letošním ročníku českých ligových soutěží, byl GM Lubomír Ftáčnik z extraligového Turnova.
Ten skončil nakonec na 5. místě, když ztratil pouze 3 remízy. Ještě úspěšnější ale byla trojice velmistrů Hector, Graf a Fridman, kteří v celém průběhu ztratili pouhý bod a dělili se tak o stupně vítězů. Jen půlbodový rozdíl v buchholzi nakonec rozhodl o tom, že vítězem se stal švédský reprezentant Jonny Hector.

Bližší podrobnosti o turnaji včetně partií a výsledů jednotlivých kol můžete nalézt na stránkách pořadatelů.