Dnes to bude mač!

12.10.2006 08:00 | Ostatní

Rozhodující partie. Velmistr Luděk Pachman na toto téma sepsal dokonce dvoudílnou knihu. Nervy pracují naplno, v sázce je vše. V Elistě toto, bohužel, bude platit jen pro případ, že dnes zvítězí Kramnik. Za vše může toaletová afér...

Rozhodující partie. Velmistr Luděk Pachman na toto téma sepsal dokonce dvoudílnou knihu. Nervy pracují naplno, v sázce je vše. V Elistě toto, bohužel, bude platit jen pro případ, že dnes zvítězí Kramnik. Za vše může toaletová aféra. Výhra Topalova by totiž znamenala soudní proces Kramnika s FIDE a nerespektovaného mistra světa Topalova.
Kramnik navrhuje odehrát problematickou 5.
partii zápasu hned po dnešní partii. Nikde ale žádné vyjádření, že by se o tom alespoň uvažovalo. Lze tak očekávat, že v případě Topalovova vítězství nebude Kramnik se svou žalobou váhat.
V případě remízy se bude prodlužovat o 2 rapid partie a eventuální bleskové partie. Ty by se hrály v pátek. Zajímavé je při této příležitosti připomenutí Hanse-Waltera Schmitta, oragnizátora turnaje v Mainz, který veřejně vyzývá ostatní pořadatele k bojkotu Topalova a přední hráče k bojkotu sofijského turnaje, pořádaného Silvio Danailovem. Ten zřejmě podporuje teorii Topalov=počítač, neboť si nedokáže vysvětlit, jak se Topalov znenadání ve 30 letech vyhoupl až na šachový Olymp sériemi skvělých výher a při tom v rapidu (Leon, Monaco) setrval na své původní úrovni kolem ELA 2700.
Ještě bych se rád vrátil k Topalovově interview po 8. kole pro bulharský tisk , které nám zatím unikalo. Vybral jsem jen pár vět:
Myslím, že můj manažer, Silvio Danilov, předvedl vynikající práci.
Místo férového sportovce je na hřišti či na jevišti před publikem, ne v místnosti pro odpočinek nebo na záchodě.
Myslím, že momentálně jen velmi málo lidí ví, co se tady skutečně děje. Většina šachistů získává informace ze stránek chessbase, které jsou otevřeně na Kramnikově straně. Rád bych vyjasnil, že tyto stránky jsou ostudou pro vyspělý evropský stát jakým je Německo.

Přímý přenos začíná ve 13:00.
0x 376x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat