CZECH OPEN 2006 - čtvrtek 20.7.

21.07.2006 08:00 | Turnaje

Ve čtvrtek finišovaly čtyři turnaje v rapid šachu. Hvězdně obsazený CHLÁDEK & TINTĚRA OPEN, otevřené Mistrovství ČR. Dále pak Mistrovství Evropy amatérů ve třech kategoriích podle hodnoty ELO - EUROKOMPLEX AUTOSKLA OPEN (hráči s ...

Ve čtvrtek finišovaly čtyři turnaje v rapid šachu. Hvězdně obsazený CHLÁDEK & TINTĚRA OPEN, otevřené Mistrovství ČR. Dále pak Mistrovství Evropy amatérů ve třech kategoriích podle hodnoty ELO - EUROKOMPLEX AUTOSKLA OPEN (hráči s ELO < 1800), AUTO IN FORD OPEN (ELO < 2000) a MRF PARDUBICE OPEN (ELO < 2200).

CHLÁDEK & TINTĚRA OPEN
Turnaj byl nabitý zahraničními i domácími hvězdami.
České špičky doplatily na špatný začátek a mezi nejlepší se už v dalších kolech propracovat nedokázali. David Navara prohrál hned v prvním kole s Onoprienkem a v pátém kole s Mikulášem Maníkem ze Slovenska, Viktor Láznička si nedokázal ve třetím kole poradit s Iljinem a v sedmém s Richardem Biolkem z Přerova. Mistrem republiky se tak stal Jan Votava z Prahy. Stříbro putuje k Vlastimilu Babulovi z Uherského Brodu a bronz si odváží Jiří Štoček z Ostrova, který skončil celkově 11.

INFINITY OPEN
Sedmým kolem ve čtvrtek také končil otevřený ratingový turnaj INFINITY OPEN. Pořadí na čele se příliš nezměnilo. Zlato putuje do Ruska, stříbro zůstává díky Petru Neumanovi z INGEM ZCE Plzeň v Čechách. Ukrajinec Vladimir Gergel předběhl v tabulce tři ruské kolegy a skončil třetí. Desáté místo obsadil další Čech, Milan Kotva ze Slovanu Moravská Třebová.