Chigorinův Memoriál 2006

23.10.2006 08:00 | Turnaje

V Petrohradě začíná dnešním úvodním kolem hlavní turnaj v rámci celého šachového festivalu. Hraje se švýcarský systém na 9 kol s tempem 90 minut na partii s přidáváním 30 sekund za provedený tah. Cenový fond činí v přepočtu ...

V Petrohradě začíná dnešním úvodním kolem hlavní turnaj v rámci celého šachového festivalu. Hraje se švýcarský systém na 9 kol s tempem 90 minut na partii s přidáváním 30 sekund za provedený tah. Cenový fond činí v přepočtu téměř 8.000 €.

Doposud proběhl bleskový turnaj a rapid. V bleskovkách potvrdil svou rychlou reakci Vladimir Belov (2589), komentátor z nedávno skončeného zápasu Topalov – Kramnik, a s 9/11 získal samostatné první místo.
Na stupně vítězů ho doprovodili velmistři Lastin (2599) a Maletin (2538) s 8,5 body. Za nimi už byla početnější skupina 8bodových, kterou přivedl do cíle první nasazený a zároveň jediný hráč s ratingem přes 2600 Pavel Smirnov (2623). Kompletní výsledky.

Řada hráčů (včetně 2 nejvýše nasazených Smirnova a Lastina) nastoupila i do následného turnaje v rapidšachu. Zde byl nejvýše nasazeným Konstantin Sakaev (2641), do pořadí na čelních místech však promlouvali jiní. O prvenství se podělila trojice Anton Shomoev (2528), Stanislav Novikov (2532, vítěz letošního Czech Openu v Pardubicích) a Boris Savchenko (2551) se 6 body. Pomocné hodnocení je seřadilo právě v tomto pořadí. Kompletní výsledky.

Průběh hlavního turnaje můžete sledovat na stránkách pořadatelů.