Prague International Chess Festival

10.kolo extraligy družstev - Pardubice obhájily titul, stříbro a bronz rozhodne poslední kolo

24.03.2007 08:00 | Ostatní

Kolo před koncem soutěže Pardubice pečetí svým dnešním vítězstvím obhajobu titulu. Nesmazatelně se tak zapisují do historie extraligy družstev, když získavají třetí titul v řadě. Svého soupeře - A64 Valoz Grygov porážejí ...

Kolo před koncem soutěže Pardubice pečetí svým dnešním vítězstvím obhajobu titulu. Nesmazatelně se tak zapisují do historie extraligy družstev, když získavají třetí titul v řadě. Svého soupeře - A64 Valoz Grygov porážejí v 10.kole těsně 4,5:3,5.

Kdo bude brát stříbrnou a bronzovou medaili rozhodne až zítřejší poslední 11.
kolo. Dobrou výchozí pozici pro zisk stříbra si dnešní prohrou s Labortechem Ostrava poněkud zkomplikovala Mahrla Praha. Naopak Ostrava bude po zítřejším předpokládaném vítězství nad již sestupujícím Sokolem Vyšehrad čekat jak dopadne souboj 1.Novoborského Šk. Ten si dnes připsal vítězství s Lokomotivou Brno a zítřejší případná výhra nad ŠK SK Zlín mu zaručuje minimálně bronzovou pozici.

Za záchranou brzdu zatáhla včas Zikuda Turnov, která si doma poradila se Zlínem 4,5:3,5. Jedině zisk tří bodů dával Lokomotivě Brno naději na záchranu. Jelikož však Sokol Plzeň porazila doma těsným poměrem BŠŠ Frýdek-Místek a Lokomotiva, jak zmiňujeme výše, v Novém Boru neuspěla, stává se tak druhým sestupujícím z extraligové soutěže.

Zítřejší zápas 1.Novoborský Šk - ŠK SK Zlín, jehož výsledek promluví do konečného rozdílení zbylých medailových stupínků, můžete sledovat od 10.00hod on-line na novoborském šachovém serveru.

výsledky 10.kolo:
TJ Zikuda Turnov 4.5 - 3.5 ŠK SK Zlín
1. Novoborský ŠK A 5 - 3 Lokomotiva Brno
Rapid Pardubice 4.5 - 3.5 A64 Valoz Grygov
Sokol Plzeň I. Ingem 4.5 - 3.5 BŠŠ Frýdek-Místek
ŠK Sokol Vyšehrad 3 - 5 TJ TŽ Třinec
ŠK Mahrla Praha 3.5 - 4.5 Labortech Ostrava

tabulka a výsledky
0x 594x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se