Prague International Chess Festival

Open Praha v rukou Turnera

11.08.2018 12:00 | Czechtour 2018/2019

Seriál prestižních turnajů Czech Tour zamířil do Prahy. Nejcennější trofej si odvezl skotský velmistr Matthew Turner . Češi však figurovali v boji o prvenství až do posledního kola.

Seriál prestižních turnajů Czech Tour zamířil do Prahy. Od 3. do 10. srpna se konal již pátý ročník mezinárodního šachového festivalu Open Letní Praha. Na startu se sešlo 212 hráčů z 30 zemí. Nejpočetnější zastoupení měla Česká republika – 103 hráčů (49%), dále Německo 16, Rusko 12 a Indie 10. Nechyběli zástupci z Íránu, Izraele, Kazachstánu, Malajsie, Mongolska a Singapuru.

 Hlavního turnaje A, který se hrál klasicky na 9 kol švýcarským systémem tempem 2x 1,5 h / 40 tahu; 30 min do konce + 30 s/tah se účastnilo 5 velmistrů a 6 mezinárodních mistrů. V této konkurenci jsme po celý turnaj měli želízka v ohni, u kterých se zdálo, že by mohla v hlavním turnaji obsadit medailové pozice.

Z počátku se v čele držel překvapivě Robin Hrdina, který byl první tři kola stoprocentní a i po remíze ve čtvrtém kole byl stále v čelní skupině, v dalším průběhu však začal body ztrácet a čelní příčky opustil. Po třech kolech byl z českých hráčů plně úspěšný také Jakub Půlpán, ten se naopak na medailových pozicích držel až do osmého kola, ve kterém prohrál s Mariánem Jurčíkem. Po této prohře ho v boji o medailové pozice vystřídala dvojice hráčů Petr Neuman a Jan Rubeš, kteří neměli tak dobrý start, ale postupně se propracovávali do čela. Do posledního kola nastupovali s půlbodovou ztrátou na vedoucího Sebastiana Plischkiho, který byl od šestého kola v samostatném vedení. Před posledním kolem mělo půlbodovou ztrátu společně s dvěma českými hráči celkem 7 šachistů. Důležité bylo tedy v posledním kole uspět a doufat v co nejlepší konstelaci dalších výsledků pro pomocná hodnocení. V posledním kole bohužel ani jeden z Čechů neuspěl a oba své partie prohráli. Přemožitel Jana Rubeše, Marián Jurčík obsadil i přes výhru nepopulární čtvrté místo. Větší štěstí měl přemožitel Petra Neumana Matthew Turner, který i díky této výhře nakonec turnaj vyhrál. Sebastian Plischki se po remíze propadl na druhé místo. Třetí skončil Eldar Gasanov. Tito první 4 hráči získali shodně 7 bodů. Nejlépe umístěným Čechem po devíti kolech tedy skončil Jakub Půlpán se šesti body na deváté příčce.

Tabulka konečného pořadí po 9 kolech

Poř. Tit. Jméno FED Elo Body  PH 1 
1 GM Turner Matthew SCO 2533 7,0 49,0
2 IM Plischki Sebastian GER 2407 7,0 46,5
3 GM Gasanov Eldar UKR 2481 7,0 46,0
4 GM Jurcik Marian SVK 2455 7,0 41,5
5 GM Yagupov Igor RUS 2405 6,5 43,5
6 aaa Marczuk Dominik POL 2290 6,5 40,5
7 IM Yandarbiev Ruslan RUS 2314 6,5 40,5
8 aaa Zlatin Alexander ISR 2193 6,0 48,0
9 IM Pulpan Jakub CZE 2400 6,0 47,5
10 IM Berchtenbreiter Maximilian GER 2430 6,0 47,0


-
. kolo -


Vpravo vítěz turnaje GM Turner (zdroj: FB profil turnaje)

Open B vyhrál jednoznačně Spyridon Ilandzis s 8,5 body. Druhý byl talentovaný Adam Švanda se 7,5 body a bronzový stupínek obsadil Jaroslav Janeček se 7 body.

V rámci festivalu se konal ještě turnaj v rapidu a blesku. Sedmikolový rapid se stal kořistí Jakuba Půlpána, který vyhrál s plným počtem bodů a nechybělo mnoho k vítězství i v jedenáctikolovém blesku. Tam obsadil druhou příčku. Deset bodů, což bylo o půl bodu více, získal Maxmilian Berchtenbreiter.


Pohled do hracího sálu (zdroj: FB profil turnaje)

39x 6017x Zuzana Červená
Fotogalerie
Komentáře (39) Aktualizovat
17.08.2018 17:34 | takychcineconapsat

Viktor: Nápad s Nominačním turnajem se mi velmi líbil, dobrý přenos, hráči měli možnost a motivaci se předvést, ale patřil mezi ně i Zbyněk. Nevím, kdo to s ním upekl, možná jste měl zakročit, možná ne, když si chce hrát na českou trojku, tak ať ukáže, že si to zaslouží.

16.08.2018 22:44 | Viktor

takychci - jak píše Pavel. U mého následovníka bych rád především dobré úmysly s českým šachem.... Poslední konkurz na sekretáře vyhrál nešachista, nová manažerka projektu Šachy do škol je také určitě více učitelka než šachistka. Elo bylo, tuším, u kapitána reprezentace jako požadavek příslušné komise - u předních týmů najdete jako kapitána málokdy nevelmistra. 

Moje nominace na Olympiádu by byla jiná. Nelíbí se mi ve svazu spousta věcí, ale už jsem vyrostl z toho, abych všem mluvil do jejich práce jako ten, co všemu rozumí nejlépe. Za sebe jsem pyšný na to, že jsem zajistil takové podmínky, že si kapitán vybírá hráče a nemusíme řešit, jestli někdo neodmítne kvůli penězům či nějaké nevraživosti.   

16.08.2018 17:32 | mat-lal

Vážení diskutující, čtu si články (a komentáře pod nimi) na NSS již několik let a celkem mě zaráží, že nikdo nepojmenoval pravý důvod toho, v jaké situaci je šach v ČR. Ten důvod je přitom velmi prostý: Šachy v naší zemi nemají téměř žádnou společenskou prestiž, jako sport je chápe jen minimum populace, šachisté jsou často považováni za podivíny a bohužel tomu často i sami napomáhají. Přitom je to krásná hra, takže přestaňte obviňovat profesionální hráče, napadat fukcionáře a raději všichni šiřte dobré jméno královské hry osobním příkladem člověka, který díky šachu zmoudřel.

16.08.2018 10:06 | Tobi

Re Zapka: K tématu mojí oprávněnosti psát či nepsat články: až bude s mou prací nespokojený šéfredaktor, jistě se o tom dozvíte! Prozatím by nebylo špatné trochu objektivity. Neustálé trefování se do mých článků od Vojty Pláty a jeho „mnohonicků“ mne nechává chladnou. Nejde o konstruktivní kritiku. Evidentně jsem v některém článku nevědomky urazila jeho šachové ego (ovšem nevím ve kterém a nevím to ani po snaze si věc přes soukromou korespondenci vysvětlit) a nemůže se přes to přenést.  Články píši svědomitě, pečlivě, domnívám se, že mnohdy nad rámec svých povinností a za věcná upozornění na konkrétní chyby jsem laskavému čtenáři vděčná. K tématu chvalozpěvu na Pavla Haaseho se vyjadřuji pod úvodníkem k tomu turnaji. A co se Openu v Praze týká – tam byli hlavním tématem přední čeští hráči a celkové výsledky několika turnajů, nikoli mládež. Každý článek má prostě za finanční odměnu vymezený svůj prostor, a když se hraje Open, kterého se účastní Neuman, Rubeš, Jurčík, Půlpán, Olšarová atd. nebudu psát, co se komu povedlo v H14, nebo v H16, pokud to nebude naprostá bomba. Pokud mi nějaká taková tady v tom turnaji unikla, dejte prosím vědět. Doplním ráda. Jinak když píši úvodník k turnaji v cizině, kde není nic moc účast v TOP turnaji, ale ve dvou dalších doprovodných figuruje Čech v první pětce startovky, tak je jasné, že úvodník, kde se nedají ještě dávat žádné šachové ukázky zajímavé z TOP turnaje, bude o něm.

16.08.2018 08:41 | pawel

8:12 taky....

To nebylo chytré ani vtipné. Předseda důvtipnějším naznačil, že se práce ve svazu najde pro každého, protože je jí více, než zájemců. Předseda a VV se volí na konferenci. Kdo něco ukáže předtím, má větší šanci. 2x předseda s VV prošel bez protikandidátů. Předseda opravdu, ikdyby chtěl, nemůže svůj ouřad jen tak předat.... "tak jó tady ho máš"hats off

16.08.2018 08:12 | takychcineconapsat

Viktor: nevěřím, že byste byl ochotný předat svůj úřad komukoli, kdo by zvedl ruku. Nedávno se tu vyhlašoval konkurz, už nevím na co, kde bylo deset zbytečných požadavků tak, aby prošel nějaký váš kamarád. Především tam byl zbytečný požadavek na elo. Zajímavé, že na předsedu není, vy jste toho živým důkazem. Každopádně počkejme do Olympiády, jsem zvědavý, jak se k propadáku postavíte, náš předsedo, nebo vinu hodíte na jiného?

15.08.2018 23:12 | Zmestabileho

Ad Viktor: V této diskuzi jsem opravdu neřešil fungování ŠSČR, ale neschopnost a nezájem našich GM reprezentantů komunikovat a prezentovat se před celou naší, ale třeba i zahraniční šachovou komunitou. 

 

Naši reprezentanti sami bohužel adekvátně nereagují na tu naprosto základní věc - a sice že jsou profi sportovci  v šachové repre - a že je přirozeně sledují fanoušci, se kterými mají komunikovat... Nikdo to po našich repre GM asi v minulosti vážně nechtěl, a oni sami na to neumí přijít - takže ti starší to snad vůbec neberou, a ti mladší bohužel přebírají jejich vzor. 

 

To je realita - kterou vnímám jako zásadně špatnou. ŠSČR v tom může (spíše musí!) něco konat - ale je fakt, že jeho možnosti jsou omezené, nikoho nelze násilím nutit ke komunikaci a ke sdělování. Tady je naopak velký prostor pro šachové fanoušky - kteří se mají ozývat, kteří si mají žádat o tu komunikaci s našimi mlčícími GM reprezentanty. Já právě tohle dělám.

15.08.2018 21:11 | Viktor

Prosím nesměšovat všechny problémy našeho šachu a ŠSČR v jedno. Je sice hezké zapíchnout prst do svazu jako do viníka všeho špatného, ale stačí se jen podívat, kolik třeba naši nejlepší hráči sehrají v procentech partií "pro svaz". ZMB má pravdu v tom, že naši šachisté se většinou vůbec nevěnují vlastní propagaci a budování image hvězdy. David Navara byl v Bielu jediný z účastníků uzavřeného turnaje, u jehož jména nenajdete web ani žádné sociální sítě. Ponoukl jsem Martina Petra už vloni, aby měli hráči letos v rámci repre soustředění i krátký mediální trénink. Jinak zájemců u funkcionaření stačí zvednout rukuwink. Váš předseda    

15.08.2018 21:05 | Zmestabileho

Druid.Panoramix: Proč bych měl dávat nějaké podněty VV ŠSČR, a proč bych měl žádat odstoupení jeho členů? :-). A nechcete po mě rovnou, abych zde do komentáře napsal novou ucelenou koncepci řízení šachu v ČR? :-).

 

Já nemusím "nabízet řešení a východiska" - abych si naoplátku půjčil zase já Vaše slova. Od toho jsou jiní pánové - kteří jsou za to také placeni. Některé ty pány jste sám v posledním příspěvku jmenoval.

Moje poslední příspěvky pod tímto článkem přitom nemířily proti neprofesionálnímu vedení našeho šachu, ale proti samotným našim GM reprezentantům, - proti jejich neprofesionalitě. 

Přirozeně, vedení našeho šachu a přístup reprezentantů jsou spojené nádoby - z nichž u nás nefunguje profesionálním způsobem ani jedna. Právě o tom tady píšu už tak dlouho...

15.08.2018 17:18 | takychcineconapsat

Druid.Panoramix: igors s vámi souhlasí, ten asi souhlasí s jakýmkoli příspěvkem proti ZMB, ale já se v tom ztrácím. Tvrdíte, že nikdo nenabízí řešení, ale konstatujete možnost odstoupení funkcionářů. To je přece taky řešení. Napsat jim proč by to měli udělat, hlavně kvůli dlouhodobým výsledkům... Ale i kdybych tu uvedl tisíc důvodů, bude to jako se Zbyňkem, který musí vědět, že na tu Olympiádu dávno nemá, ale přesto pojede, protože co jiného by dělal? A to je asi ta správná otázka.

15.08.2018 15:12 | igors

Sútrolliu možno hrubo nadávať (VP), alebo ho ignorovať. Pokusy diskutovať sú márne.

15.08.2018 12:30 | Druid.Panoramix

Pánové naska a ZMB, tak jste se hezky polácali po zádech, jak jste to tomu Výkonnému výboru ŠSČR zase jednou nandali..... v obecné rovině tady ZMB konstatoval, že v ŠSČR není něco v pořádku ( v duchu, že něco je shnilého ve státě dánském) a co myslíte, že se stane? Nestane se naprosto nic, protože nenabízíte ani řešení, ani východiska z daného stavu a ve své podstatě se taky podílíte na "udržování současného stavu, který se obhajuje jako odpovídající dané situaci a možnostem" ( půjčil jsem si citaci od ZMB - líbila se mi.)

Není zájem, není odvaha ..... no, to asi není ve více sportech a vůbec všude panuje taková ta "blbá nálada" ( půjčil jsem si terminus technikus od jednoho z bývalých prezidentů, snad promine). I kdyby jste, pánové, měli 100% pravdu, tak tady na chatu nss, to nevyřešíte.... myslíte, že pánové Pisk, Lamser, Novotný, Svoboda, Malec, Konopka, Fiala a Petr nespí strachem a jsou zpocení hrůzou, že si jednou vezmete klíče a půjdete s nimi cinkat před sekretariát ŠSČR a s výkřiky:"Odstoupit, odstoupit..." svrhnete starý výkonný výbor, sekretatiát a další výkonné složky a mávnutím kouzelného proutku bude všechno jinak?, Nemyslím si to. Spíše si myslím, že žijete v zajetí starých časů a pořádků, kdy se všechno "muselo, pokud možno povinně a ihned". No, dnes se nemusí ( je nová doba:"Host vyhazuje vrchního."), ale "může"....... a znáte to:"Jak se do lesa volá, tak z něho vyběhne hajný." :o))

Takže, pánové, čekám na Vaše postřehy, návrhy a podněty Výkonnému výboru ŠSČR, aby tedy měl důvod odstoupit a uvolnit místo lidem, kteří to budou chtít dělat jinak, dobře, zodpovědně, s láskou k sportu a šachům zvlášť..... jsem na to zvědav, další konference ŠSČR bude někdy v lednu či únoru 2019. Přeji hezký den.

15.08.2018 10:58 | naska

...vážený pane Zmestabílého.....tentokrát máte ne 90% pravdu,ale 100%.Líp by to nikdo nenapsal,samozřejmě pravda se poslouchá těžce. Pěkný den Prof.Mgr. Naska DiS:-)

14.08.2018 23:43 | Zmestabileho

Čtu si reakce, vybírám z nich ty příznačné:

Druid.Panoramix: "pro komunikaci s reprezentanty jsou tady různí tiskoví mluvčí". I Jaromír Jágr umí mluvit sám za sebe. Ale abychom se něco dozvěděli třeba o Zbyňkovi Hráčkovi, budoucímu kapitánovi repre, nezbude než vyčkat prohlášení nějakého tiskového mluvčího...?

Ota Válek: "šachistu prezentuje jeho šachová tvorba"  - naši šachisté jsou umělci, a jejich partie jsou umělecká díla kterými samotnými se prezentují...? To myslíte vážně?

Zdeněk Janda: "Naši špičkoví hráči sem nepíší, neboť je ZMB otrávil svými komentáři"... to se tedy omlouvám otráveným špičkovým našim hráčům, a otevřeně jim píši, aby si z toho nic nedělali a byli v pohodě.

 

Co mají ty reakce do kterých se trefuji společného? Spojují je dvě věci - Za 1.) Když napíše kritiku ZMB, je to už dopředu nepřítel lidstva a proto s ním nelze souhlasit - bohužel takto se tady komunikuje, a nelze to nevidět. A za 2.) V našem šachu není zájem a odvaha otevřeně komunikovat na téma, že současný stav nejen že není o.k., ale je dokonce velmi špatný, a že by se dal změnit mnohem k lepšímu. Na místo toho se jen udržuje současný stav, který se obhajuje jako odpovídající dané situaci a možnostem.

14.08.2018 13:44 | Druid.Panoramix

Hi,hi,hi, bavíte mě poslední dobou čím dál více. Velmistr a diskutovat zde, v anonymitě davu, kdy si každý může beztrestně urážet, ponižovat a kritizovat každého, koho se mu zrovna zamane? To je to samé, jako kdyby šel nějaký politik diskutovat s příspivateli na např. Novinky.cz..... a někdy si tady taky tak připadám. ZMB - nevím proč, ale při Vašich příspěvcích mě napadají roztodivná přirovnání, dnes třeba to o tom, že zloděj křičí, aby chytili zloděje, případně to o té potrefené huse, ale osobně nic proti Vám, nejste v tom sám. :o). Řekl bych, že naši přední šachisté žijí ve svém "šachovém světě v zajetí svých myšlenek a idejí" - slovo "ghetto" mi nepřipadá příliš vhodné. Osobně myslím, že od komunikace s reprezentanty jsou tady různí tiskoví mluvčí a věřím, že i šachový svaz někoho takového má, který ten rozhovor s nějakým tím věřejně právním médiem domluví a velmistra na něj připraví. Nevím, co chcete, ale mě se hrozně moc líbí hovory GM Navary s moderátory po skončené partii - on každý z nich je prefektní, ale ten v Bielu po první partii s Carlsenem byl naprosto super.Nikdy jsem neslyšel, že by někdy odmítl - i takto se tvoří mediální obraz. Ano, souhlasím, komunikaci je potřeba se učit.... ale začněme každý sám od sebe. Máme mezery.... apropos, ZMB, myslíte si, že David Navara nás špatně reprerentoval ve Španělsku? Já si myslím opak a protože měl na cedulce určitě napsáno "Czech Republic", případně v profilu i národní vlajku, tak nás nereprezentoval špatně a podobně Vojta Plát v Řecku, takže nejenom sebe, takže asi tak.

Ad Zapka - ale ať klidně píše, mě to nevadí...... ať je to gramaticky správné, stylisticky učesané, má to hlavu a patu. Nevím, chtěl bych vidět Vás, jak sledujete všechny mladé talenty, které v ČR máme a moderujete zde na nss jejich turnajové výsledky, a k tomu partiový materiál, případně fotografie.

14.08.2018 13:01 | Ota Válek

Šachistu reprezentuje jeho šachová tvorba. Nevím o tom, že by někdo z reprezentantů odmítl poskytnout redakci rozhovor před významnou reprezentační akcí. Komunikace za reprezentační tým na olympiádě, ME apod. přísluší kapitánovi či vedoucímu výpravy. Není radno pouštět se do debat s trolly.

14.08.2018 08:30 | Zmestabileho

Ad Zdeněk Janda, Pavel Čapek: Povýšeně naznačovat jiným, že jsou blbci, je především Vaše osobní vizitka pánové.

Po našich velmistrech přece nikdo nechce (tedy ani já) aby zde pod články diskutovali na nss s fanoušky – to jste pánové asi nepochopili.

Naopak je ale žádoucí, aby si profi reprezentant našel svůj prostor a čas k tomu, aby komunikoval s šachovou komunitou. A aby se tu komunikaci také učil a pracoval na ní (ne jako třeba Vojta Plát a jeho zdejší katastrofální projevy).

Naši reprezentanti až na výjimky tohle nepochopili, a žijí ve svém „šachovém ghettu“, zabednění před fanoušky. Přitom jsou to profi sportovci, mající smlouvu s národním sportovním svazem (na základě které jsou také odměňováni), tedy reprezentují šachy jak u nás v ČR tak i na mezinárodních soutěžích, i když reálně vystupují tak, jako by to hráli jen sami pro sebe.

14.08.2018 07:23 | strelec

Vl. Mrna?

14.08.2018 06:42 | Luky

PV žije na 100%.

13.08.2018 23:04 | HonzaSvatoš

@Luky. Takže Pavel Víšek žije? V rámci této diskuse nejzajímavější informace. Taky jsem si myslel, že už před několika lety zemřel, znělo to dost věrohodně. Zajímavé, jak se nějaké věci mezi šachisty rozkřiknou.

13.08.2018 20:05 | Poutnik

pavel capek: ano. Nicméně, uvádím jej jako příklad, protože na extrémech se vždy dobře demonstruje myšlenka. Předjímám, než zase někdo překroutí má slova. 

13.08.2018 20:03 | Luky

Re: Poutnik. Máte jistě na mysli Pavla Víška z Čáslavi, nyní již léta kladenský bezdomovec, ještě minulý týden byl naživu.

13.08.2018 18:31 | Tadeáš Kriebel

Kdepak, my jsme přímo financováni Sorosovými neziskovkami :)

13.08.2018 17:52 | Pavel Capek

Citát připisovaný ( asi mylně ) K H Borovskému : Blbci nikdy nevysvětlíš, že je blbec skutečně, říkat blbci, že je blbec, říkáš vždycky zbytečně. A opravdu tím nikoho nemyslím ! smiley

To je jen tak na okraj, proč velmistři nereagují ( a dobře dělají !!! ).

Re Poutník a Zdeněk Janda : Myslíte "pana" Víška ?

 

13.08.2018 17:36 | Zapka

Paní Červená by opravdu o šachách psát neměla, zatímco v jiném článku vášnivě horuje pro mladého nadějného hráče, který hraje turnaj v Abu Dhabi, zde se o mladých a talentovaných hráčích, kteří hráli tento turnaj a vůbec ne špatně nezmiňuje. Asi to nezaplatili ☹️

13.08.2018 10:27 | Zdeněk Janda

re Poutník - ano , vybavuji si ho. Jednou přijel na turnaj , neměl na vklad , tak pořadatelům namluvil , že zaplatí vklad z vyhrané ceny. Tak ho pustili. Vyhrál rychlovarnou konvici. Snažil se ji prodat , ale nikdo ji nechtěl smiley. Jak to dopadlo , už si nepamatuji.

ke komunikaci - naprosto chápu , že naši špičkoví hráči sem již nepíší. Glosy zombíka (umanutého samoúčelnými kritikami) i jiných ,  je dostatečně otrávily. Takže máte veb , jaký jste si ho sami , udělali. Znám to dostatečně ze své praxe - s blázny se nediskutuje , naprosto ztracený čas. Oni neví , že jsou blázni , protože jsou blázni. hats off

13.08.2018 08:43 | Poutnik

ZMB: šachy jsou a vždy byly sportem podivínů. Znám mnoho z nich, kteří čím lépe hrají, tím větší problémy mají sami se sebou. Ostatně životopisné knihyo velikánech královské hry má slova jen potvrzují. Sledujme tedy jejich počínání za šachovnici a neřešme jejich osobnost. Někteří jsou v podstatě chudáci, kteří se upnuli šachu jako ke kompenzaci jejich problémů. Když zaměstnáte mozek hrou v šachy, na chvíli zapomenete na svá trápení. Například jeden velmi silný hráč cca 2300 byl doslova nežádoucí všude kam přijel, smrděl na hony, věčně se hádal. Nakonec skončil jako bezdomovec. Nyní již nežije, co vím. Šachy bylo jediné co v životě měl. 

12.08.2018 23:15 | Zmestabileho

Hulvátské a vzteklé výlevy Vojty Pláta vůči lidem dělajícím tento server,  - i vůči těm co zde jen píší komentáře - mají hlubší obsah, než jen vulgární styl vyjadřování p. Pláta. 

 

Co mám na mysli? Naši velmistří vůbec neumí komunikovat s šachovou komunitou. Pozici profesionálního šachisty, o kterém se přirozeně píše - a přirozeně i kriticky jako o každém sportovci - naprosto nezvládají. Buď nekomunikují vůbec a v kuloárech se vyjadřují, že např. komentáře na nss jsou jen žumpa, nebo se vztekají a jsou sprostí, nebo dětinsky očekávají uznání které si přeci vzhledem k tomu co dokázali zaslouží - zkuste si k těmto postojům doložit naše konkrétní velmistry - kdo je aspoň trochu zná, tuhle vyplňovačku zvládne bleskově. 

 

Ale i u nás už několik hráčů pochopilo, že s fanoušky, s celou tou šachovou komunitou, mají komunikovat a hodně otevřeně. Tady je příklad jasný - Cvek. A určitě není sám. Bohužel, třeba zrovna naši - výše nejmenovaní reprezentanti  :-) - slouží špatným příkladem ostatním.

12.08.2018 20:35 | Morphynista

Frank má pravdu, Vojta by se měl omluvit všem, které urazil.

12.08.2018 13:37 | Frank

pawel: Povedené. Vojtu by mohli pozvat na Hrad, svým vybraným slovníkem by zapadnul.

12.08.2018 10:34 | pawel

"Ještě prosím než zavěsíte, velký Vojto, dovolte mi laskavost. Chtěl bych za čtenáře dodat, jak moc jsme pyšní na Vás, jste inspirací pro všechny naše mladé šachisty!"

Uff ... kdyby Vojta alespoň uměl šachy  jako on

12.08.2018 01:27 | MaX

Vojta: první flek, gratulace

12.08.2018 01:13 | Vojta Plát

Jako co si budeme nalhávat, tento server jde kompletně do sr****. Články zde z 90% píšou neschopní lidé, komentáře jsou z 95% o h****ch. Například ve Španělsku září náš nejlepší hráč a není tu o tom ani zmínka, velice smutné. Omlouvám se vulgarismy, ale tak to prostě cítím, co si budeme nalhávat. Toto je můj poslední komentář, takže si ty trotle z Opavy můžeš valit co chceš, já si nss blokuju a už ho nikdy neotevřu. Pápá.

12.08.2018 01:11 | Zmestabileho

Vojta Plát: Neuložil se mi komentář, tak jsem ho napsal znova - a Ty jsi stihl ve stejném čase 01.07 už odpovědět :-).

 

12.08.2018 01:07 | Zmestabileho

Ad Vojta Plát: Proč si stěžujete takovým způsobem na Tobi? Že jste vyhrál open v Kavale znamená, že se budete - už zase - vyjadřovat takto povýšeně? 

 

Raději buďte rád, že ten open v Kavale tady nebudu rozebírat já :-)... - tedy že nebudu rozebírat úroveň toho turnaje, a zejména úroveň Vašich partií (tj. nejen Vaší hry, ale i poněkud pokleslou úroveň hry Vašich soupeřů). To by byla reportáž s jiným nadpisem než "skvělé vítězství Vojty Pláta na openu v Řecku" (tento titulek se zde objeví v nejbližších dnech na nss). 

12.08.2018 01:07 | Vojta Plát

Já se tady povyšuju? Jen jsem napsal, aby Z.Č. nepsala články, měl bys začít ty, třeba budou objektivní a k věci. Stejně děláš v práci kulový, tak co to nezkusit?

11.08.2018 23:29 | Vojta Plát

To radši žádná reportáž, než kdyby to měla napsat Červená. Kdo ví, co bych se zase za nesmysly a nepravdy o sobě dočetl...

11.08.2018 20:08 | Tobi

Michal M.: Napište, všichni budou jistě rádi. My rádi publikujeme ;-) Prozatím o tom, kde kdo hraje byla myslím zpráva Ke kávě

 

11.08.2018 18:57 | Michal M.

Napište prosím někdo reportáž o největším úspěchu českého šachu v tomto roce: vítězství Vojty Pláta na turnaji v Kavale (Řecko) se 7,5 / 9. 

Připravuje se