Online tréninky a online zahájení na měsíc říjen/október v roce 2020

03.10.2020 18:10 | Zprávy

Pokračujeme dále v pěšcových strukturách. Měsíc říjen/október bych rád věnoval symetrickým pěšcovým strukturám. A samozřejmě bude trénink na zahájení. Začínáme s královskou indickou za černého. Zvu vás tímto na bájnou pouť královské indické.

Online tréninky

koupit můžete zde: Online tréninky - https://form.simpleshop.cz/mjk2/

Online tréninky (říjen/október):

Pokračujeme dále v pěšcových strukturách. Měsíc říjen/október bych rád věnoval symetrickým pěšcovým strukturám. Jde o typové pěšcové struktury, kde jsou pěšci symetricky postaveni. Klíčové je, u těchto struktur, kolik je volných sloupců. Symetrické pěšcové struktury vznikají docela často. Jedna z nejtypičtějších je, když pěšci jsou: Bílý - a2,b2,d4,f2,g2,h2 Černý - a7,b7,d5,f7,g7,h7. Případně když přidáme bílého pěšce na c2 a černého na c7. Což je třeba typická struktura pro výměnou Francii, nebo pro varianty Ruské.
Další klíčová pozice symetrických struktur je při pěšcích: Bílý a2,b2,c2,f2,g2,h2 Černý - a7,b7,c7,f7,g7,h7. Často může vzniknout z izolovaného pěšce, kde izolant jde kupředu. Samozřejmě se dá dostat z nejrůznějších zahájení. Na všechno se pořádně podíváme.

Chtěl bych všechny čtyři tréninky věnovat symetrickým pěšcovým strukturám. Jelikož to je velmi důležité téma a je tam hodně pozic a plánů. Chtěl bych to probrat pořádně. Hlavně se budeme zajímat o střední hru, ale dotkneme se i koncovek a podíváme se, do jakých koncovek máme (nemáme) směřovat a PROČ. A také se trochu zaměříme na zahájení. Tedy z jakých zahájení se dá dostat do těchto typových struktur a pak na co si dávat pozor a kde naopak jít. Vše si vysvětlíme.

Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:

20.díl   pěšcových struktur   pěšcová symetrie         1.díl
            6.10. 2020 

21.díl    pěšcových struktur   pěšcová symetrie        2.díl            13.10. 2020

22.díl   pěšcových struktur   pěšcová symetrie         3.díl           20.10. 2020

23.díl   pěšcových struktur    pěšcová symetrie       4.díl            27.10. 2020


Jde o čtyři díly za měsíc říjen/október v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.


Online zahájení (říjen/október): koupit můžete zde: 

Online zahájení - https://form.simpleshop.cz/gL99/

Je to tu! Začínáme s královskou indickou za černého. Zvu vás tímto na bájnou pouť královské indické. Chtěl bych vám kompletně ukázat toto skvělé zahájení a vlastně tak vyřešit "problém" tahu 1.d4.

Chtěl bych to pojmout vlastní cestou. V čem spočívá?

a) ukáži vám většinou málo obvyklé cesty + více možností, nebo alespoň ukáži více cest, protože považuji pestrost za klíčovou zbraň dnešních doby
b) půjdeme více na kořen věci + obecné věci + vzorové motivy a partie než varianty (ty ale budou samozřejmě také :-) )
c) samozřejmě platí, že budu posílat dva soubory. V jednom budou varianty a v druhém pak hlavně text

Královskou indickou hráli hráči jako Bobby Fischer, Garry Kasparov nebo Tigran Petrosjan. A z nových velmistrů Hikaru Nakamura, Saša Griščuk a Ding Liren. Někdy po ní "šáhne" i Magnus Carlsen. Je to skvělá zbraň, která nejenom poslouží k úvodním tahům (teorie), ale také k obecnému porozumění šachu. Protože je to jedno z nejbohatších zahájení co se týče pěšcových (typových) struktur. 

Již prvním dílem to pojmu trochu neobvykle. Protože v prvním díle vám obecně vysvětlím jakou cestou půjdeme a jakým způsobem a podíváme se na vybrané partie a vzorové/typové motivy. Tímto prvním dílem bych vás chtěl "uvítat" do světa KIDa (KID - královská indická).
Druhý díl už půjdeme na klasickou/hlavní variantu KIDa.

Pro koho je to určeno? Pro hráče v podstatě jakékoliv úrovně. Protože budu vysvětlovat celé zahájení a ukazovat jak základní myšlenky, tak pak i hlubší a hlubší. Velká výhoda je, že si to můžete pouštět kolikrát chcete a tímto postupně "vstřebávat" obsah.

Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

1.díl    KID černé vzorové partie + úvod                                 8.10.2020

2.díl    KID černé hlavní varianta 1.díl                                    22.10.2020


Jde o dva díly za měsíc říjen/október v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".

Robert Cvek

 - starší videa od Roberta Cveka můžete si koupit i zde: https://www.rpsachy.cz/vse/sachova-videa/
 - šachové dárky, knížky, šachovnice si můžete koupit zde: https://www.rpsachy.cz/
0x 1271x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat