Online tréninky a online zahájení na měsíc březen/marec v roce 2021

07.03.2021 07:22 | Ostatní

Když jsem si připravoval přednášku na téma: pěšci duší hry, tak jsem žasnul, kolik je zde skvělých věcí. Jak jsem již říkal úvodem přednášky na téma pěšci (online), tak jsem nikdy takto o pěšcích nepřednášel.

Byla to pro mne premiéra. Všechny ostatní témata jsem už znal a hodně krát přednášel, ale o pěšcích - takto - zatím nikdy. Zjistil jsem, že jde o velmi důležité věci. Proto jsem se rozhodl toto téma ještě prodloužit na dvě přednášky. Je tam (ještě) dost věcí, které jsme nemohli během dvou přednášek probrat a byla by velká škoda je opomenout.U pěšců je toho hodně. Nejde jen o fakt, že pěšci tvoří pěšcové struktury a vytvářejí základní strategické motivy - slabé/silné pole a slabé pěšce. Ale je tam hodně toho jiného: centrum, síla centra, omezení figur, útok pěšců, bránění pomocí pěšců, nečekané výpady pěšců, jak (obecně) zacházet s pěšci ve střední hře a koncovce, jak se to liší, kdy je dobré mít volného pěšce a kdy ne atd. atd. Na některé věci jsme se podívali v prvních dvou přednáškách a na další věci se podíváme v nových dvou přednáškách.


Další dva tréninky se ještě vrátím k tématu iniciativa/praktičnost. Chtěl bych v těchto dvou trénincích dát důraz hlavně na praktickou stránku. Chtěl bych Vám (hlavně ze svých) partií ukázat jak a proč jsem se rozhodoval právě takto a jak třeba hrát, když jste nemocní, nečekáte soupeře se kterým budete hrát, jste vyvedeni z rovnováhy atd. atd. Pokusím se Vás "zasvětit" do praktického šachu, který se přece jen liší od "klidného domácího prostředí." Prozradím Vám věci, které sám používám a co považuji za klíčové z hlediska praktického šachu. Dotkneme se samozřejmě i časových tísní.V dubnu/aprili se ale už určitě vrátíme k pěšcovým strukturám.

Zakoupit můžete zde:


https://form.simpleshop.cz/MyzR/


POZOR - jelikož březen/marec má 5 úterků a chtěl bych zachovat 4 tréninky měsíčně, začneme až 9.3.


Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:

3.díl pěšci duší hry                                                    9.3. 2021

4.díl pěšci duší hry                                                   16.3. 2021


7.díl iniciativy/praktičnosti                                        23.3. 2021

8.díl iniciativy/praktičnosti                                        30.3. 2021


Jde o čtyři díly za měsíc březen/marec v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.


Online zahájení (březen/marec):


Zakoupit můžete zde:
https://form.simpleshop.cz/xNeW/

Pokračujeme dále s královskou indickou za černého. Nyní bych se chtěl zaměřit na další možnosti bílého po tazích 1.d4 Jf6 2.c4 g6 3.Jc3 Sg7 4.e4 d6 a zde se podíváme na 5.f4 tedy útok čtyř pěšců + na odbočky v pátém tahu, tedy 5.g3 nebo 5.Sg5 atd.
Útok 4 pěšců je docela nebezpečná zbraň za bílého. Ukáži Vám dvě zbraně za černého jak otupit tuto nebezpečnou zbraň bílého.

Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:

9.díl       KID černé  čtyři pěšce + odbočky 1.díl                            11.3.2021

10.díl     KID černé  čtyři pěšce + odbočky 2.díl                            25.3.2021

Jde o dva díly za měsíc březen/marec v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut.
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".
 
Robert Cvek3x 1438x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
23.02.2021 11:52 | Viktor Javořík

Děkuju! Už píšu sad

23.02.2021 09:10 | Robert Cvek

Viktor Javořík: ano určitě, napište mi pls zde: sachycvek@seznam.cz

22.02.2021 23:48 | Viktor Javořík

Je možnost dostat se, prosím, k minulým "dílům"?