Online Mistrovství Evropy v bleskovém šachu - David Navara čtvrtý

21.12.2020 09:11 | Zprávy

Nasazená dvojka turnaje David Navara prohrál v souboji i finále s budoucím Mistrem Evropy Jones Gawainem a v boji o třetí místo prohrál s Bluebaum Matthiasem. Druhým místem se muže těšit legenda světového šachu Shirov Alexei.

„Přestože jsou online šachy ve světě méně respektovány než tradiční šachy, jejich význam roste,“ říká Jan-Krzysztof Duda. A vlastně nejde s tím nesouhlasit.

353 hráčů, ze 40 zemí a z toho 134 z nich mělo titul WGM a nebo GM si zahrálo o cenový fond 12 000 Eur a postup mezi nejlepších 16 hráčů turnaje. Osmifinále až finále se hrálo vyřazovacím způsobem a David Navara prošel úspěšně jak osmifinále, tak i čtvrtfinále, ale v semifinále narazil a nebo chcete-li prohrál s budoucím vítězem tohoto turnaje a vlastně i budoucím Mistrem Evropy v online bleskovém šachu.

3rd place match 2GM David Navara2697½ GM Bluebaum Matthias26703

První místo byla odměna 2500 EUR, druhé místo 2000 EUR, třetí 1500 EUR, čtvrté 1000 EUR, páté až osmé 500 EUR a deváté až šestnácté 300 EUR.

David Navara potvrdil, že patří mezi Evropskou šachovou špičku. V takové konkurenci skončit na čtvrtém místě je pěkný výsledek a určitě skvělá reklama českého šachu.