odešel Jirka Marek

07.01.2021 14:46

Smutná zpráva ze Starého Města. 1.ledna nás opustil ve věku 58 let Jirka Marek. Skvělý člověk, solidní šachista, obětavý kapitán, organizátor a rozhodčí.

Tento text, který budu kopírovat napsal František Vrána. Já chci dodat, že Jirka byl skvělý člověk. A tato zpráva mě hodně mrzí. Jirko, děkuji za všechno co jsi pro šachisty udělal. Je škoda, že toho nebude víc. 

Petr Koutný


Zaskočila mne zpráva, že 1.ledna nás opustil ve věku 58 let Jirka Marek.

Skvělý člověk, solidní šachista, obětavý kapitán, organizátor a rozhodčí.

Šachy začal hrát v kroužku pana Hory v Uherském Hradišti a později přestoupil do Starého Města.
Dlouhá léta obětavě vedl jako kapitán naše družstva v krajských soutěžích. Hrál vždycky s plným nasazením krásné poziční šachy, bohužel jeho časové tísně jej připravovaly o zasloužené ovoce. Na webových stránkách oddílu jsme nacházeli jeho skvělé komentáře k zápasům a turnajům.
Šachy hrál rád, potkávali jsme se na bleskových i rapidových turnajích v okolí, a pokud se podařilo skloubit týdenní turnaj s turistikou nebo lyžováním, odehrál i vážný turnaj v Tatrách, Koutech nad Desnou, Rajeckých Teplicích nebo Banské Štiavnici.
Později se začal angažovat jako rozhodčí, jako jediný FIDE arbiter v oddíle asistoval u většiny FIDE Openů. Nezapomenutelné jsou jeho snahy o probuzení klubového života pátečním cyklem K.O. turnajů Techem Cup a kombinací etap cyklistických a šachových Tour de Chess.
Budeš nám Jirko chybět. Čest Tvé památce. Fera

http://www.sachysm.cz/?q=node/1363

0x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat