O obřího pěšce

27.06.2018 04:09 | Turnaje

Již po páté pořádal Šachový oddíl TJ Spartak Pelhřimov c.z. šachový turnaj v rapid šachu pro všechny příznivce této královské hry v rámci festivalu Pelhřimov – město rekordů a na zakončení šachové sezóny 2017-2018.

Turnaj se konal tradičně na VOŠ a Střední škole hotelové Pelhřimov v sobotu 9.6.2018 a zúčastnilo se ho celkem 78 hráčů a hráček nejenom z kraje Vysočina. Hrálo se o obřího pěšce z koláčů, jehož sponzorem byla společnost Domácí jídelna s r.o., na 9 kol, tempem 15 min. pro každého hráče a ač bylo velmi teplé počasí, nikdo neodstoupil a všichni vydrželi hrát až do konce. Hrál se jeden společný turnaj a první tři v celkovém pořadí obdrželi  poháry, první tři nejlepší z Pelhřimova plakety a dále bylo vyhodnocování podle kategorií dle propozic – 1.-3. místo obdrželi medaile a diplomy a každý hráč účastnickou medaili, cenu, tašku s dárky a výborný tvarohovo-makový koláč z „Pelhřimovského pěšce“.

Bojovalo se do samého konce, hodně rozhodovaly pomocné body a až v posledním kole se rozhodlo o vítězi celého turnaje a tím se stal se 7,5 b  Zelený Tomáš ŠK Caissa Třebíč z.s., 2.místo získal hráč TJ Spartak Pelhřimov z.s. Peltan Zdeněk se 7b, o půl pomocného bodu méně vybojoval také se 7b 3.místo  obhájce loňského vítězství Pavlíček Robert TJ Jiskra Humpolec, 7b uhrál, ale s menším pomocným ohodnocením i hráč TJ Sokol Tábor Bartoš Alois a byla to bramborová medaile.

Medailisté Robert Pavlíček, Tomáš Zelený , Zdeněk Peltan

Nejlepším hráčem TJ Spartak Pelhřimov byl již zmíněný Peltán Zdeněk a získal zároveň zlatou plaketu za nejlepšího hráče domácího oddílu, stříbrnou plaketu obdržel se 6b a celkové 9.místo Jaroš Jan a se stejným bodovým hodnocením s umístěním na  12.místě Slavík Pavel bronzovou plaketu.

Nejlépe umístění "pelhřimovští" Jan Jaroš, Zdeněk Peltán, Pavel Slavík.

Zlatí ve svých kategoriích.

Šachový oddíl jako pořadatel turnaje děkuje všem zúčastněným za bezproblémový chod turnaje, svým členům za vzornou reprezentaci a rodičům/doprovodu, že se také zapojili do hry a statečně bojovali. Velký dík!!! patří všem partnerům a sponzorům, bez kterých by se turnaj nekonal a  nebo by se nekonal v takové míře. Díky nim se konal turnaj v krásných prostorách školy, všichni si pochutnali na výborných koláčích a hlavně si všichni odnášeli krásné ceny a měli úsměv na tváři. To vše bylo i doplněno před vyhlášením výsledků ukázkou bojového umění v podání pana Petra Vaculína. Během přestávek  zástupkyně VZP zajišťovaly dětský koutek a zdravotní  monitoring pro zájemce.  Ještě jednou všem moc děkujeme.