Novinky z RP šachy aneb může Vás to zajímat

14.02.2021 03:00 | Ostatní

Zajímavostí není nikdy dost. Pojďte se podívat na luxusní šachy. Pojďte se podívat na naše první vzorky našich figurek, které si budeme nechávat vyrábět. Ukáži hodně zajímavé šachy a řeknu i proč se cena šachů na trhu zvětšuje, ale my nezdražujeme.

Ten příběh si možná pamatujete. V říjnu roku 2020 si tři kamarádi hecli a založili si e-shop. Tehdy nevěděli nic o e-shopech. Nevěděli kde koupit šachy. Neznali žádné webové rozhraní, na kterém funguje e-shop. Jen tak, meli nápad. Řekli si, že chtějí jít cestou rodinného e-shopu. Hodně komunikujeme, voláme, píšeme a bavíme se s lidmi, kteří u nás nakupují. Zní to jako pohádka, dnes to je realita. Jen za první tři měsíce jsme přijali přes 800 objednávek. V lednu a v únoru už přes 300. 

Zahájili jsme spolupráci s legendární italskou rodinnou firmou Italfama a tato značka je legendární značkou. Koukněte na tyto šachy..Waterloo..


K těmto šachům je i tento pěkný text: Zopakujte tuto slavnou bitvu na šachovnici, protože Napoleon je postaven proti vévodovi z Wellingtonu. Jejich manželky, Marie Louise, rakouská arcivévodkyně, a Catherine Wellesley, vévodkyně z Wellingtonu, jsou zastoupeny královnami a zbývající části tvoří vojáci z obou armád spolu s hrady.

https://www.rpsachy.cz/cs/sachy/for-english-speaking/luxusni-sachy-italfama-bitva-u-waterloo/


Každé šachy od této firmy josu skoro uměleckým dílem. Musí být radost na těchto souprávách si zahrát pěknou partii. 


https://www.rpsachy.cz/cs/sachy/for-english-speaking/italfama-luxusni-sachova-souprava-italie/


Největší šachy, které dnes máme v nabídce jsou tyto. Váhou 5 Kg to je pořádný macek a určitě je to další pěkný kousek pro lidi, kteří chtějí mít originální šachy. 


https://www.rpsachy.cz/cs/sachy/for-english-speaking/luxusni-sachova-souprava-stredovek/


Samozřejmě máme v nabídce i klasicke dřevěné šachy. Značka Tournament je jedna z nejoblíbenějších. Tady díky našim množstevním slevám umíme tyto šachy nakoupit za takové ceny, že nemusíme zdražovat jak ostatní prodejci a držíme opravdu vymazlené ceny. Dříve než si koupíte šachy, kouknětě i k nám , protože ušetřit několik stokorun na jedné soupravě se vyplatí. 


https://www.rpsachy.cz/cs/sachy/sachovnice/drevene-sachy-53cmcm-x53-cm/


Příběhem sám o sobě je příběh " Český Klubovek". Ten koncem měsíce dostaneme objednaných 60 Ks, které jsou už dnes vyprodány. Další várku 90 ks jen tak tak pokryjeme předobjednávky. Proto myšlenka si vyrábět vlastní šachy je jen kousíček od toho si začít dělat vzorky. Ten jezdec ještě bude vylepšen, ale na první pokus už to není špatné. Co říkáte? 


Toto je originál...


Toto jsou naše vzorky. Samozřejmě to nebude mít název " Česká Klubovka" ale budou to jednou zajímavé šachy. Ještě budeme vylepšovat a vylepšovat, ale první krok je hotov. Zajímavé je na nich i to, že to bude naše výroba a budeme jediní, kdo je bude prodávat. 


Knížky, to je další projekt. Naše myšlenka je nebýt jen šachovým obchodem a proto začínáme prodávat knížky, které nemají šachovou tématiku. Jednoduché je to v tom, že to jsou knížky Jána Markoše, ale máme už nasmlouvané vydavatelství a můžeme kdykoliv přidávat i jiné knížky. https://www.rpsachy.cz/cs/vse/knizky/mezi-dobrem-a-zlem-kniha-od-gm-jana-markose/

Takové překvapení může být na podzim tohoto roku. Kdy chceme být i vydavatelstvím. Tedy když se podaří, zaplatíme vydání knížky a budeme jí prodávat velkoobchodům. Takové vydání 1000 knih je investice minimálně 300 000Kč. 


Možná jste si všimli našich reklam. Na seznamu Vás osloví naše bannery. Když si napíšete na seznamu do vyhledávání slovo " šachy" budeme na prvním místě. Na heuréce si platíme taky reklamu a začneme reklamovat na Facebooku. Cílem je prodávat zboží do Evropy. 


Článek jsem začínal s příběhem tří kamarádů, kteří si tak u piva založili e-shop. V těchto dnech zakládáme s.r.o., koukáme na sklady a přemýšlíme o otevření kamenných obchodů. Máme v plánu i sponzorovat šachové oddíly, šachové turnaje. A k našim současným 250 výrobkům založíme sekci - hračky. Už se nám vyrábí první várka hraček  a na ukázku ukazuji nějaké zajímavosti...Je toho mnohem více. Oddílům nabízíme smluvní ceny. Tedy na zavolání umíme upravit, tak aby to bylo pro ně ještě zajímavější. Máme partiáře, DGT šachovnice, DGT hodiny a umíme je vybavit opravdu vším, co je jen napadne. Třem oddílům jsme dodali Digitální šachovnice a když to dopadne dobře s dotacemi, budeme dodávat za pár dní dalšímu oddílu. 

https://www.rpsachy.cz/cs/vse/dgt-digitalni-sachova-technologie/digitalni-sachovnice/e-sachovnice-usb-walnut/

https://www.rpsachy.cz/cs/vse/dgt-digitalni-sachova-technologie/digitalni-sachovnice/e-sachovnice-usb-walnut/

Šachové oblečení je dalším zajímavým projektem. V současnosti prodáváme oblečení ŠSČR, ale mám za úkol připravit vlastní kolekci triček a mikin a domluvit výrobce. Jenom by to chtělo trošičku víc času. Je toho opravdu strašně moc. https://www.rpsachy.cz/cs/vse/pro-fanousky/triko-sachovy-svaz-modre-panske-sachy/


A bylo by to na delší povídání. Zajímavostí z trhu je i to, že američani se zbláznili do šachů. Viděli seriál Dámský gambit a vykupují po tisících šachy ve Evropě. Ceny šachů letí nahoru a nejdou sehnat. Spoustu obchodů má problémy nakoupit šachy a udržet ceny. My nakupujeme v takových množstvích a máme takové smluvní podmínky, že každý týden k nám jezdí zásilka šachů. I to jaké máme vztahy s našimi dodavateli za pouhé čtyři měsíce, je neuvěřitelné. Dokonce jsme už vykoupili dva šachové obchody, které končily provoz a my převzali od nich stovky výrobků. Zní to divně, prvně si bereme větší a větší prostor na trhu a pak těm, kterým těm prostor bereme a nutíme je zavřít od nich bereme jejich zboží. Jo je to tvrdý život. Ale našim cílem je ze současných 250 výroků, které nabízíme mít v nabídce 500 výrobků tento rok. Chceme být jasnou jedničkou mezi šachovými e-shopy a být takovou šachovou " alzou" kde koupíte vše za nejlepší ceny. 


Našlápnuto máme dobře. A to i díky Vám. 

Děkujeme


26x 2338x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (26) Aktualizovat
16.02.2021 09:36 | Viktor Javořík

Vždyť jo, já to taky nebral nějak osobně nebo útočně vůči tobě. Taky samozřejmě člověk mrkne, co kde mají. Ale říkám, pokud to jde - tak rozhodně volím RP shop. sad

16.02.2021 09:33 | istr

Já neříkám, že to dělají špatně. Jen když se mi něco líbí, podívám se i jinde. A je pochopitelný, že když někdo upozorní, že je někde něco levnější, že to smažou.

16.02.2021 09:27 | Viktor Javořík

Já myslím, že se vždycky najde plus i mínus - někdě je něco tak a někdy zase jinak. Na internetu tohle podle mého soudu platí dvojnásob, takže bych zbytečně "nehledal mouchy". To co dělá Petr a Robert je super věc - popularizují a zpřístupňují šach nezasvěceným a myslím si, že to je velké plus. A stránky (shop), které vznikly mají pro mě osobně tu přidanou hodnotu, že vím, komu a za co a proč platím, když si něco chci koupit. Takže pro mě osobně jedno velké plus. A zbytečně bych to nerozváděl a nesnažil se nachytat se, kde, kdo co prodává bez šachovnice a s šachovnicí a s menším nebo větším králem atd... smiley

16.02.2021 09:22 | istr

Tak úplně těžký to neni.

16.02.2021 09:18 | Petr Koutný

istr - ale jde....samozřejmě jde..:) je to sice těžké a méně pravděpodobné, ale jde to..:) My si ale taky platme reklamy na seznamu, na heurece, na Facebooku, na Google...takže jestli někdo chce reklamu...pak si v ní může říkat že je levnější....ale ne v diskuzi....tak to na internetu prostě chodí....ale jak říkáte, být levnější než my je opravdu těžké...:) Díky za reklamu, Petr 

16.02.2021 09:11 | istr

Nejde přeci možné podporovat blud, že by někde mohli být levnější než u rp.

16.02.2021 09:06 | Petr Koutný

Viktore* já to taky tak viděl...prostě nebyl v tom úmysl, spíš dobrá vůle ukázat jak ty figurky vypadaly. K té reklamě je to tak, že provoz těchto stránek stojí peníze a jestli někdo chce reklamu, pak ok....ale ne v diskuzi, ale oficiálně. například jsme měli jeden reklamní článek, byl označen jako reklamní ( byl to článek o Rétim), my za něj dostali zaplaceno a byla to reklama. Mám ještě jeden článek, opět bude reklamní...bude o Dámském Gambitu a stejn příběh....Když někdo chce reklamu, ok...ale ne v diskuzi...Viktore, souhlas mě Lykanův komentář nepřipadá jako reklamní....Petr 

16.02.2021 09:03 | Viktor Javořík

Dovoluju si "přimluvit se" za Lykana, aby jeho komentář nebyl smazán, protože jsem ho absolutně nevnímal jako reklamní! Je fajn vidět, jak vypadaly české klubovky napříč lety. Rozhodně by to byla veliká škoda. no

 

16.02.2021 09:00 | Petr Koutný

Kemplen - když jsem kliknul na ty odkazy, nebyl to přímý odkaz na prodej. Spíš to byla rada na to jak ty figurky vypadaly v minulosti....nebral jsem to jako " reklamní komntář "...ale jestli s tím nesouhlasíš, promažu jej. Nebylo to nic osobního, jen prostě není OK na těchto stránkách propagovat někoho jiného. 

16.02.2021 08:47 | Kempelen

@ Petr Koutny: Dekuju. Ale v tom pripade nevidim rozdil medzi mojim prispevkem a prispevkem "15.02.2021 20:44 | lykan" a jeho odkazem na šachy.biz.

16.02.2021 07:43 | Petr Koutný

pro Kempelena...kopíruji pravidla diskuze tohoto serveru..

 

Pravidla diskuze:

 

 

1. Do diskuze smí přispívat každý registrovaný čtenář serveru nss.cz, který neporušil pravidla diskuze.

2. Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat.

 

 

3. Diskutující nesmí propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost či diskriminaci či jinak porušovat platné právní předpisy.

 

4. Nepřípustné jsou urážky, pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování jednotlivce nebo skupin osob. Nepřijatelná je neúcta vůči zemřelým a jejich rodinám.

5. Diskutující nesmí vyhrožovat násilím jednotlivci ani skupinám lidí.

6. Diskutující nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.

7. Neplacená reklama není povolena. Diskutující nesmí propagovat komerční aktivity a výrobky.

8. Je možné uvádět pouze odkazy na internetové stránky, které souvisejí s danou diskuzí.

9. Šíření spamu v diskuzích není povoleno.

10. Diskutující musí respektovat soukromí jiných osob, nesmí zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy či soukromé informace o nich.

11. Diskutující nesmějí zveřejňovat identifikační údaje obětí trestných činů.

12. Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, zejména ty, které nesouvisejí s tématem diskuze a které porušují pravidla diskuze.

 

16.02.2021 07:41 | Petr Koutný

Kemepen - dali jsme pravidla diskuze a 7. bod je tento..

7. Neplacená reklama není povolena. Diskutující nesmí propagovat komerční aktivity a výrobky.

Pak samozřejmě jste napsal jen polovinu příběhu, 4500Kč bez šachovnice...bez DPH a bez dopravy...ale to už nechávám na Vás. Jen tím říkám, že reklamy jiných subjektů jsou na těchto stránkách zpoplatněny. 

16.02.2021 07:16 | Kempelen

Prosim administratora aby mi zdelil, proc muj vcerejsi prispevek vymazal. Cim jsem porusil pravidla diskuse, kdyz jsem sem vlozil link na stranku, kde se prodavaji "sachy Waterloo" za zhruba 4'500 CZK?

15.02.2021 21:00 | Viktor Javořík

Ty šesnácté klubovky "odshora" mám po pradědovi. Nechal si pro ně v Koryčanech (dřevozpracující závody tam založil Thonet) vyrobit speciální dýhovanou šachovnici. Tak jsem to zdědil jako památku. Můžu poslat foto, jak vypadají. Podle mě jsou moc hezké.yes

 

15.02.2021 20:57 | Petr Koutný

Děkuji

15.02.2021 20:46 | dave

Petře, tady máš přehled všech klubovek.

15.02.2021 20:44 | lykan

Petr Koutný: Tak první, co jsem našel, je tato stránka, kde jsou nafocené různé varianty z nějaké sbírky, které se v minulosti vyráběly. Mně osobně se ale moc nelíbí, jsou zřejmě novější, než ty, které mám na mysli já. 

 

 

http://sachy.csla.cz/

 

Pak jsem je ale našel na šachy.biz, kde se nabízejí v luxusní verzi za 5590 Kč.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5wPlALzvK2E

 

https://www.youtube.com/watch?v=4HkqjQBOkVQ

 

 

 

15.02.2021 20:11 | Petr Koutný

Díky lykan-, máte nějaké foto? Odkaz? Moc moc díky

15.02.2021 20:08 | lykan

Petr Koutný: Co se týče výroby vlastních figur: česká klubovka, ač o něco levnější, než u konkurence, není až zas tak levnou záležitostí a ty peníze jsou za to ochotni dát zájemci s konzervativním přístupem, kteří očekávají, že to bude vypadat přesně tak, jak jsou zvyklí. Pokud ale člověk chce ušetřit za cenu toho, že to bude trochu odlišné od klasické české klubovky, tak má na českém trhu různé kvalitní možnosti, proto si myslím, že o další produkt tohoto typu nebude na trhu až zas tak velký zájem. Takže si myslím, že jsou tři dobré možnosti, kam možnou vlastní výrobu směrovat.  Buďto to uvést na trh za opravdu velmi nízkou cenu, nebo vyrábět věrnou kopii klasické české klubovky, anebo přijít s něčím novým, co by poskytlo zajímavou alternativní možnost. Asi se dá vymyslet nebo objevit ledacos. Mně osobně by udělala radost původní předválečná česká klubovka. Je to potenciálně využitelná díra na trhu. Asi nebudu jediný, komu se líbí daleko více, než současná česká klubovka. Má elegantní vyvážené proporce. Není taková anorektická, jako současná česká klubovka.

15.02.2021 14:29 | HumphreyvanWeiden

Šachy a hodiny už mám a knihy jsu nejlepší u Mokrého. Alza?  Brrr, té se snažím úspěšně vyhýbat :-D

14.02.2021 13:01 | Petr Koutný

Díky Viktore!

14.02.2021 12:50 | Viktor Javořík

Perfektní! Držím palce, jsme taky rád, že jsem toho součástí (ikdyž jen jako podpora)! yesheart A ty vaše nové originální šachy vypadají skvěle!!! Teď mě mrzí, že jsem si koupil klubovku a nepočkal na tyto! cheeky

 

14.02.2021 12:37 | Petr Koutný

Díky playboy- stále chceme rozšiřovat nabídku. Knihy určitě ano, třeba si budeme vydávat vlastní knihy, které budou cenově nejde jinde, než které jsou dnes na trhu. S nabídkou je to jednoduché, dáte to do e-shopu a když bude o to zájem pak toho nakoupíte víc, když o to nebude zájem, dáte to do výprodeje a už to nekoupíte. Díky moc za komentář, každá reakce je pro nás důležitá.

14.02.2021 12:33 | Playboy

Přijde mi myšlenka, nebýt jen šachovým obchodem naprosto zcestná. Být vydavatelstvím je zajímavá myšlenka. Kromě hraček, tak nechcete prodávat i sportovní potřeby, filmy a prý se nyní dobře prodávají i erotické pomůcky, neuvažujete i o nich? Lepší by byla širší nabídka šachových knih, výukových videí a finančně dostupnějších knih, které jsou oproti konkurenci mnohdy finančně přestřelené!!!

14.02.2021 11:09 | istr

Skóčka ještě doladit a budou to hezký šachy, těším se :)

14.02.2021 08:27 | Kamil Mihálik

Klobúk dole Petr. Mám z teba veľkú radosť. Len tak ďalej pokračuj. V dnešnej dobe nie je ľahké začínať podobné projekty, ale je to super... Prajem veľa spokojných zákazníkov.