Novinky na webu Šachy Dolmen v září

23.09.2020 02:00 | Zprávy

Čerti a šachoví trenéři nikdy nespí. Ani v Šachy Dolmen jsme nestrávili poslední měsíce letním spánkem a připravili jsme řadu akcí a vylepšení. Jestli nám virus znovu nadělí domácí vězení, tak se online šachové možnosti dvojnásob hodí.

Naše stránky Šachy Dolmen původně vznikly kvůli prodeji knih z nakladatelství Galerie Dolmen, zejména překladů šachové klasiky. Postupně ale převládla vášeň nad prakticismem, a tak se těžiště naší činnosti přesunulo k online tréninkovým aktivitám - metodickým materiálům a Online šachovým testům. Za poslední rok a půl, kdy šachové testy fungují, v nich uživatelé vyřešili desetitisíce kombinací, dali nesčetně matů a vidliček, procvičili spoustu základních koncovek. Příklad z testu Laskerovy kombinace, který patří do série Kombinace mistrů světa.


Celý systém se stále vyvíjí a k dokonalosti má pořád daleko. Vylepšujeme krok za krokem. V posledních měsících jsme výrazně vylepšili celé prostředí Online šachových testů, zlepšili jeho plynulost a grafické prostředí. Nově je otevřená možnost registrace do systému, která uživatelům otevírá další funkce a možnosti.


Kdo by chtěl využít funkce naplno a navíc podpořit další vývoj systému, může si pořídit placené členství (500 Kč / rok). Můžete tak využít všechny funkce systému a zároveň podpořit jeho další vývoj. Všechny finance vybrané za členské platby budou použity na další vývoj a zdokonalování. Užitečnost můžete posoudit sami v přehledu rozdílů mezi různými typy členství.Ukázka systému testů, který je k dispozici všem registrovaným uživatelům.


Jednou z našich priorit je Šachopedie - online výuková encyklopedie šachu. V posledních měsících jsme přidali spoustu nových témat (byť témata o historii jsou zatím neúplná). Do konce roku 2020 zpracujeme 80 % všech plánovaných témat, takže bude Šachopedie připravená na plnohodnotné používání. Budou kompletně zpracovaná nejen témata o Základech šachu, ale z velké části také o Zahájení, Taktice, Strategii, Koncovkách a Historii.Uhodnete, co v této pozici zahrál kombinační mág Michail Tal?


Nezapomínáme ani na šachové knihy a cvičebnice. Do nabídky se znovu vrací kniha Richarda Biolka Polootevřené hry (2. vydání) a další novinky stejného autora, malé knížečky v takřka kapesním provedení: Cvičebnice pro pokročilé III a Zahrej jako velmistři III.

K začátku školního roku patří i šachové cvičebnice pro děti. Dvojice našich cvičebnic, Malé představení šachových kouzel a Tři části šachové partie, je do konce září ve výhodné akci. Ke cvičebnicím jsou zpracované i procvičovací Online testy přímo na našem webu.


Naše šachové cvičebnice jsou vhodné pro kroužky začátečníků i pro samouky.

Youtube kanál Šachy Dolmen zatím obsahuje jen videa mezinárodního mistra Davida Kaňovského o Idejích kombinací. Ale už za pár dní začne nový, dlouho připravovaný seriál nových šachový videí. Hlavně děti a začátečníci se mají na co těšit :-)


Videa o kombinacích nabízejí nejen přehledný výklad, ale také praktické procvičování v Online testech pod každým videem.

I letos budeme chystat různé šachové soutěže. Na konci září běží soutěž pro fanoušky na Facebooku Šachy Dolmen. Všechny jejich Online šachové testy vyřešené od 20. do 30. září se zařadí do slosování o tři knižní ceny. Připravujeme i pravidelné soutěže pro školy zapojené do projektu Šachy do škol. A řada dalších akcí a novinek přijde postupně v průběhu šachové sezóny.


Martin Beil, Šachy Dolmen

0x 2854x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat