Novinky na webu Šachy Dolmen

19.09.2019 08:41

Web s šachovými knihami z Galerie Dolmen a s Online šachovými testy se přes léto dočkal řady vylepšení. Největšími změnami prošly Online šachové testy.

Kromě přehlednější grafické podoby se testy dočkaly řady funkčních vylepšení a množství připravených testů se už blíží dvěma stovkám. Nejpodrobněji jsou zpracované testy taktiky, koncovek a zahájení. V nejnovější sérii testů Základních kombinací jsou testové příklady generované z velkých databází úloh a testy je tak možné řešit opakovaně a stále se setkávat s novými příklady.


V testech základních koncovek je možné vkládat řešení ve formátu tah + výsledek.

Každý pátek se na webu objevují také nové články jako je tento, určené na pomoc trenérům s připravenými domácími úkoly (diagramy a koncovky k řešení, odkazy na šachové testy, partie k přehrávání, šachová videa). Pro učitele projektu Šachy do škol postupně připravujeme graficky zpracovaná řešení z Šachových cvičebnic.

Zatím posledními přírůstky v nabídce šachových knih k prodeji jsou dvě cvičebnice Martina Beila pro děti a několik knih mezinárodního mistra Richarda Biolka (Legendy českého a slovenského šachu, Plán v šachové partie, druhé vydání Základů strategie). K vydání připravujeme také druhý díl knihy Davida Kaňovského o mistru světa Capablancovi. Až do konce září běží soutěž o šachové knížky z Galerie Dolmen na stránkách Olomouckého šachového svazu.

Další vylepšení průběžně připravujeme a budeme rádi za nové podněty, které můžete zasílat na emailovou adresu martinbeil64@gmail.com.
0x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat