Nová doba, nové možnosti, nová spolupráce

10.10.2019 19:57 | Ostatní

Asi neodhalíme nic překvapivého, pokud otevřeně napíšeme, že Novoborský šachový server stagnuje, především z pohledu aktuálnosti a obsahu. Je zapotřebí změnit tento nepříznivý trend.

„Je samozřejmě velká škoda, aby nejlepší český šachový server odešel do propadliště dějin, a hlavně takovým způsobem. Kdy chřadne a nechává se chřadnout,“ uvádí své k této věci Robert Cvek, který již několikrát probíral situaci s šéfem serveru Petrem Boleslavem. Dříve či později musela přijít změna, a je dobře, že tu konečně je. Robert a Petr šachy, tedy Petr Koutný a Robert Cvek tímto zahajují spolupráci s Novoborským šachovým serverem. Spolupráce by měla vést hlavně ku prospěchu uživatelů a čtenářů novoborských stránek, tedy fanoušků šachu. Co spolupráce přinese?

1) Více článků
2) Více se zaměříme na domácí scénu
3) Pestřejší obsah článků, vždyť šachy jsou jako život

Od chvíle, kdy se na Novoborském šachovém serveru začaly články objevovat pravidelně každý den, uběhlo 14 let. Během nich prošel šachový server několika zásadními etapami vývoje v oblasti technické nebo z pohledu „personálního obsazení“ redakce, kdy byla navázána spolupráce s řadou českých velmistrů, autorů textů, historiků a šachových nadšenců.

Vývojem prošel i styl komunikace na internetu, tehdejší miminka „sociální média“ již přerostla webové platformy a zcela změnila nátury čtenářů nebo uživatelů na internetu. Doby nadšení, že jako čtenář můžete napsat pár vlastních slov pod autorův článek, a že jako autor to lidem rádi umožníte, jsou nenávratně pryč. Tedy pokud jde o nadšení v tom pozitivním smyslu slova. „Vždy jsem sázel na otevřenost našeho serveru, kde je normální nechat zaznít zcela protichůdné názory, a to i třeba anonymně. Věřil jsem, že občasné vulgární autory sama komunita vyřadí ze svých řad nebo je naučí komunikovat přijatelně. Nestalo se a mě pomalu začala docházet energie posouvat věci dál,“ shrnuje Petr Boleslav a dodává: „Hlasy z řad vděčných čtenářů a stálých návštěvníků našeho serveru mě ale stále podporovaly v pokusech o nastolení nutných změn a startu další etapy. Jsem velmi rád, že je u toho právě Robert Cvek.“     

Velké věci někdy začínají malými kroky. Snad lépe napsat, každý příběh psaný rukou, začíná myšlenkou. A pak slovem. Cesta začíná. A jedna zásadní změna nás čeká. Protože diskuse k článkům bývá za hranou, rozhodl se Petr Boleslav přesunout diskuzi ke článkům na Facebook. Toto opatření není na věčné časy. Vyzkouší se to a uvidí se. (odpoledne pátek 11. října)

A čím se naše spolupráce rozjede? Je to právě tento článek, co čtete, a pak mistrovství Evropy mužů. Tímto se naše spolupráce rozjede naplno.


redakce nss.cz

41x 10532x
Fotogalerie
Komentáře (41) Aktualizovat
11.10.2019 09:37 | Frank

Novému NSS fandím a s potěšením kvituji důraz na domácí scénu. Diskuse (Facebook neplánuji) mi chybět nebudou.

11.10.2019 09:02 | Carlos

Díky Bolku a redakce za dosavadní NSS. Také si myslím, že FB není řešení a souhlasím s důvody, jak je popsal Poutník.

 

11.10.2019 09:02 | Jan Jílek

Nikdy jsem neměl ambice provozovat zpravodajský server, protože ho Bolek dělal dobře, ale kdyby bylo nejhůř, určitě se něco dá vymyslet - pár hodin jsem si pohrál s Wordpressem a zde je výsledek.  

Upozorňuji, že je to jen pokus, co by bylo a nebylo možné, spíš takové ověření konceptu, takže není např. úvodní stránka apod.

 

11.10.2019 08:39 | Zelené jablko

Škoda. Díky za dosavadní. Fb se mi taky nelíbí.

11.10.2019 07:57 | Pavel Ch

Fandím novému stylu.

Petře, Roberte: Velký tým je hezký.

Jistě více lidí se s prvotním nadšením přihlásí a poprvé, podruhé a pak občas/někdy něco napíše, co se jim bude líbit. 

Jen potřebujete, i menší tým spolehlivých, na pravidelnou systematickou činnost.

Prostě, mají-li být články ze všeho důležitého, musíte mít lidi, kteří neřeknou, "teď nemohu", tato akce mne neba.

Obdobou jako systematická práce s mládeží, trénink také nejde dělat jen,  když se trenérovi chce, plus celá organizační činnost, včetně turnajů, akcí, kempů, kolem toho. Ale ti už nemají čas (jsou-li to obyčejní lidé s vlastní civilní prací) na něco dalšího. Tak tam asi nelovit.

11.10.2019 07:57 | Poutnik

Co se vlastně stane diskusí pod hlavičkou FB?  

a) odpadnou ti, kteří FB nepoužívají. Bez ohledu, zda se vyjadřují korektně a věcně, nebo jen škodí

b) tzv. trolly to "samo" nevyfiltruje, protože ačkoli se zde propagátoři ohání vulgarismy, těch tu je opravdu minimum. Matematik by řekl, limituje k nule. 

c) pokud ktedy budou chtít autoři vyřadit ze hry kritiku, která se jim z nějakého důvodu nezdá, nebo je pohoršuje, budou to muset udělat formou zablokování. To je ovšem již věc jednak snadno zneužitelná a současně arci subjektivní. Prostě řečeno:"kdo se nám nelíbí ten dostane padáka". Osobně předpokládám, že až příště někdo napíše, že Láznička je prostý podvodník, bezcharakterní, který chtěl nekalým způsobem získat peníze a dodnes nikdo tyto partie nevyjmuj ze zápočtu na ELO, ačkoli průběh partie neodpovídal pravidlům, bude to jeho poslední příspěvek. A když ještě přidá, že svaz to ví, a přesto nic nepodnikl k narovnání stavu, tedy zrušení zápočtu partií, nahlásí jeho post Fb a vyžádají si zlokaci účtu. hats off

11.10.2019 07:04 | petr koutny

Dobré ráno. Děkuji každému za komentáře, jen spoustu lidí opravím. Toto není vůbec o mě, můj jediný úkol bude domlouvat autory článků, tak aby tady bylo vždy něco aktuálního a čteného, tím to u mě končí . Toto je společná akce spoustu lidí a cíl už znáte. Aktuálnost, čtenost, pestrost, rychlost a to vše pro fanouška těchto stránek. Co takhle spojit energii a psát články? Co takhle spojit energii a jít do toho společně? Každý je vítán, každý se může přidat. Je tady spoustu komentátorů, spoustu lidí co jim na těchto stránkách záleží, tak pojdďe do toho společně! Opakuji, toto je společná akce spoustu lidí! Jestli se Vám něco nelíbí, máte jiný názor, máte nápad, máte energii a máte tyto stránky rádi....tak pojďte je měnit k lepšímu! Je to na Vás. Petr Koutný. 

11.10.2019 06:35 | Jiří Kadlec

Pravopis pana Koutného je mizerný a jeho slovní zásoba chabá. Stále ty samé budovatelské fráze, pomalu jak v padesátých letech, fuj... Likvidace komentářů pod články a jejich přesměrování na fb je nesmyslné a diskriminační, fb z dobrých důvodů ignoruji a jistě nejsem sám.  

11.10.2019 05:57 | Karel Havel

Re: Petr Koutny Doufám, že nová doba na NSS nebude znamenat jej větší toleranci k pravopisným chybám. Za to "aby jste" byste jistě dostal "kuli" i na základce ve Vlčnově...

11.10.2019 00:25 | ciki333

11.10.2019 00:17 | pawel

Technický dotaz, pawle...prosím, jak vkládáte vlastní text článku, poté co napíšete perex?...jsem poněkud tupý (asi únava z dnešního náročného turnaje) a nedaří se mi tuto "záhadu" rozlousknout.

11.10.2019 00:17 | pawel

Ještě odkaz na rozlučovací dárek - písničku.

I nss diskuse skloňovánalaugh

11.10.2019 00:01 | pawel

23:43 ciki, to jste se inspiroval v mé parodii, žecheeky

... 23:26, opakovaná chyba, ten se ted stará o účastníky jiného zájezdu.

10.10.2019 23:53 | Petr Pokoutny

Petr je takova Greta ceskeho sachu . Neboj te se nic on nas vychova a naucis nas se.milovat navzajem a co vic jeste jako pridanou hodnotu nas nauci hrat krasne sachy takove ktere mame vsichni radi a libi se nam :-* :-* achh uz se nemuzu dockat

10.10.2019 23:51 | Petan

Ciky333: Jo jo, v hostinci u Bobyho chcípnul pes. Nikdo tam nikoho neuráží. Žádný Ciki tam nepíše svoje rádobyvtipné poznámky. Žádný ZMB tam postopadesáte neopakuje, že Hráček je podvodník. Prostě nuda. Btw nepřipadají vám tady ty články vlastně zbytečné? Co kdyby se články zrušily a místo nich byla jen diskuse? Stejně většinou téma diskuse s článkem moc nesouvisí takže na co vlastně článek..

10.10.2019 23:43 | ciki333

Článek bez diskuse je něco jako pohlavní akt nezavršený orgasmem.

10.10.2019 23:34 | ciki333

10.10.2019 23:16 | Pražský kavárník

V hostinci U Bobbyho (www.sachycvek.cz) chcípnul pes...Pravda, občas tam exhibuje Pavel Chrz...To je asi tak všechno.

10.10.2019 23:26 | ciki333

10.10.2019 23:06 | pawel

Pane Matocho, cheekypo Vašich infantilnostech se mi bude obzvlášť stýskat...Jsme zvláštní komunita, my šachisté.

10.10.2019 23:16 | Pražský kavárník

Přesuňme se diskutovat na stránky vlcnov.cz a cvek.cz. Tam nemají debatu přesunutou na facebook. A navíc tam mají na 5 stran A4 objasněno, jak to tam mají booombastické a booombovní.

10.10.2019 23:06 | Achjo

By mě zajímalo, co se myslí těmi vulgarismy. Tu se žádné neobjevují. Tak o čem se mluví pořád? Na fb dost lidí nechodí, no snad změny nebudou znamenat konec Nss

10.10.2019 23:06 | pawel

Už je v uživatelských zprávách slíbená parodie písničky.

Nick z diskuse pawel děkuje, přeje nový začátek nss, a písničkou se hats off

10.10.2019 22:58 | 64

Co je to Facebook?

10.10.2019 22:50 | Jan Repák

chess: Samozřejmě se nemusejí pět samé pozitivní ódy. Ale to, co se tady poslední dobou v diskuzích děje, opravdu většině normálních lidí po chuti být nemůže. Pokud Vy o takovouto "diskuzi" stojíte a pokládáte ji za zábavnou, nikdo Vám nebrání zapojit se do ní na facebooku či jinde.

10.10.2019 22:43 | Jan Jílek

Pro někoho možná překvapivě se nevymezím proti přesunu diskuse na Facebook. Přesně o tom jsem psal už před 5 měsíci v komentáři pod článkem Koník 2019 skončil (čas komentáře 10.05.2019 13:03).

 

 

Problém mám samozřejmě hlavně s jedním ze svaté dvojice budoucích moderátorů, který projevil svůj cit pro spravedlnost a demokracii tím, že mě zablokoval v diskusi poté, co jsem se po několika dnech rozhodl bránit jeho pomluvám.

10.10.2019 22:38 | chess

To bude nuda jako kráva, žádné hádky, jen samá pozitiva. Což takhle si vytvořit již dopředu šablonu na diskuzi, kde budou všichni všechny chválit a klidně by mohla být pod každým článkem stejná, to nemají ani v KLDR.  A mezitím by se mohlo prodat důchodcům nějaké opravdu krááásné bombovní CD-ečko. Trochu bych též vypiloval češtinu, pokud chci cokoli psát. I když jedna chyba v každé větě je OK, některá slova jsou dokonce totálně správně. 

10.10.2019 22:26 | Martin Vaculík

Z pozice bývalého redaktora držím palce, nicméně přesun diskuze na facebook nevidím jako řešení. I zde je možné mít nekonečné množství falešných profilů - viz jakékoliv politické diskuze a prchalův profi team...

10.10.2019 22:04 | Jan Repák

Konečně, na čistku byl nejvyšší čas už dávno. yes Tzv. diskuze se tu zvrhly jen v nekonečné nadávání, urážení a zesměšňování všeho a všech, kterého se skuteční normální šachoví nadšenci už nemají chuť účastnit. Už je úplně jedno, jestli jsou některé stížnosti oprávněné, skutečné šachisty jen znechucují. Normální lidi si vždycky způsob normální komunikace najdou, anonymní i neanonymní trotlové ať se chodí předvádět a léčit si mindráky jinam, o ně nikdo nestojí a nikomu chybět nebudou, a to je asi bude štvát úplně nejvíc.

10.10.2019 22:03 | N. Očník

Playboy: to jsou takové typické polopravdy až lži. Případů, kdy tu byl někdo napadán jen za to, že nesouhlasí a má odlišný názor, bylo minimum. Pakliže je ale nesouhlas formulován jako "ten a ten má co říkat, vždyť je to lump, loser", tak to dřív bylo zvykem, že to to vadilo všem slušným lidem, i těm, kteří daného neměli přímo v oblibě. Bohužel společnost zhrubla a na internetu se lidé nestydí psát opravdu odporně a úmyslně konfliktně, pod dojmem naprosté nepostižitelnosti.

Ani jsem tu nikdy nepozoroval, že by tu kdokoli vyžadoval, aby se komunkoli pochlebovalo. Věcné nesouhlasné a kritické příspěvky tu byly vždy a nebyl s tím problém.

Pakliže není diskuse moderovaná, je přesun diskuse na FB asi rozumná volba. A jestli se počet zobrazení sníží, protože někdo nebude 100x koukat, jak kdo zareagoval na jeho trollící komentář, tak to šachově žádná škoda není

10.10.2019 21:59 | david brazina

Dle logiky Stohla tedy staci na nejaky pruser jen jednou upozornit, a kdyz se nic nestane, tak uz se k tomu nevracet. Tleskam ti Stohle.

10.10.2019 21:13 | Pražský kavárník

Vyzývám diskutéry, aby se přesunuli k diskuzi na páně Koutného stránky vlcnov.cz a sachycvek.cz. Zdejší diskuze pana Koutného nejsou přesunuty na facebook. Pan Koutný káže vodu a pije víno.

10.10.2019 21:04 | Petr Pokoutny

Proc.by se mel pan Jilek vracet k RP po te saskarne kterou koutny predvedl ohledne online prenosu .. lepsi jsou placene videa ne??? Prece jde jen a jen o penize ale musime to davkovat pozvolna a neustale mlet dokola ty stejne nic nerikajici kecy o krase lasce a dalsi teple.hovna.

10.10.2019 21:00 | Petan

PK: až jim tam začnou psát místní psychopati tak ji na facebook určitě přestěhují (nebo ji uplně zruší)

10.10.2019 20:58 | Petr Pokoutny

Vložte obsah

10.10.2019 20:57 | Playboy

NSS je bezpochyby nejlepším šachovým serverem v ČR, za což patří VELKÉ DÍKY za nespočet zajímavých článků, rozborů, přehledů! hats off. Snaha omezit nevhodné chování a sprosťárny je vítaná, jenže ...  Na tomto serveru nabralo výraz nevhodné chování naprosto jiný význam. NEVHODNÉ CHOVÁNÍ = jakýkoli jiný příspěvek, než ten, kde se NSS a šachovým hvězdám tleská a klaní se jim, byť to byl sebemenší náznak odlišného názoru, pokud nebudu počítat vyloženě sprosťárny, kterých zde bylo málo. Proto místní pochlebovači přetrvají a NSS se zúží fanouškovská základna, jelikož, kdo by chtěl být napadán veřejně skalními fanoušky a pochlebovači jenom za to, že s něčím nesouhlasí.

10.10.2019 20:47 | takychcineconapsat

petr koutny: klidně jděte příkladem a usmiřte se s Jílkem a jeho partou, online přenosy z akcí jsou to nejlepší, co můžete nabídnout

10.10.2019 20:46 | Pražský kavárník

Diskuze přesměrovaná na facebook není žádné řešení. Diskuze na páně Koutného vlčnovských stránkách taktéž není přesměrována na facebook. Ani diskuze na páně Cvekových stránkách není přesměrována na facebook.

10.10.2019 20:45 | Petan

to Morphynista: Já si tedy nemyslím, že ubude čtenářů, pokud nebudou mít možnost následně exhibovat v diskusi pod článkem. Ti, kteří si chtějí číst zajímavé články, je budou číst tak jako tak. No a psychopati, kteří vlastně ani nepotřebují článek, ale potřebují jen dostatečně populární prostor, kam mohou instalovat svoje výlevy si holt budou muset najít jiné místo. Naštěstí pro ně internet skýtá dostatečný prostor, jak se realizovat.

10.10.2019 20:35 | petr koutny

Dobrý den. Chci Vám představit naší vizi. Tyto stránky jsou místem, který byl pro hodně lidí první volbou, když jste napsali na internet slovo šachy. Chceme aby každý den vycházel článek, aby tady byly aktuality a aby lidi psali o svých turnajích, akcích a věcech, o kterých chtějí aby jsme my ostatní věděli. Malinko to potrvá, než dostaneme tuto rychlost, oslovujeme autory co budou tady psát, určitě můžu ze začátku ke všem co tady píšou přidat Roberta Cveka, Davida Kaňovského, Martina Beila a oslovujeme další a další, tak aby jste měli opravdu nejlepší čtení právě zde. Máme tento víkend extraligu a Robert o ní bude psát, kdyby se někdo přidal a napsal o ligách paráda, určitě se blíží Mistrovství Evropy družstev, jako novinka tady bude že přímý přenos poběží zde, připravujeme hned po Evropě on-line trénování a začne Michal Konopka a hned po něm bude Sergei Movsesian, budeme chtít psát opravdu hodně a nabízet Vám tady to nejlepší . Diskuze bude přesměrována na Facebook, můžete se mnou nesouhlasit, ale je za hranou a je potřeba s ní něco dělat. Nikdo jí nebude blokovat, mazat ale nebude tady na stránkách. Chceme propojit stránky s facebookem nss a i toto je cesta. Pojďte s námi psát historii těchto stránek, přidejte se k nám, posílejte zajímavé články, příspěvky, videa a cokoliv co bude zajímavé a šachové. Našim jediným cílem je udělat opět z těchto stránek místo, kde se lidi potkávají a mají si co říct. Petr Koutný

10.10.2019 20:27 | pawel

Něco končí, něco nového začíná.

Nick "pawel" se rozloučí s nss šachovou písničkou, parodií na jinou známou.

Oproti té, kterou jsem hodil do uživatelských v srpnu, bude tahle, doufám, úplně bezkonfliktní.

Najdete jí také tam.

Pokud vám zpříjemní ráno u kávy, hozena dříve než vstanete,  bude mým potěšením.

Ať se daří nss i vám, úplně všem hats off

10.10.2019 20:21 | igors

Väčší problém ako anonymovia sú tí, čo omieľajú stále dokola rovnaké hlúpe drísty a ešte sú na to aj hrdí.

10.10.2019 20:13 | david brazina

blby co, kdybys musel psat pod vlastnim jmenem. ty trotle

10.10.2019 20:07 | Morphynista

Přesunutí diskuse na facebook rozhodně není dobrý nápad. Navíc si myslím, že pokud nebude možnost napsat svůj názor přímo pod článek, negativně to ovlivní i návštěvnost...