Prague International Chess Festival

Nominace do ženského týmu na Olympiádu

22.07.2018 09:36

Kapitán týmu Petr Hába rozhodl o nominaci a poslal nám také zdůvodnění svého kroku: Karolína Olšarová, Joanna Worek, Kristýna Petrová, Kristýna Novosadová a Olga Sikorová. (Pořadí je podle aktuálního žebříčku ELA)

"První tři hráčky mírně odskakují konkurenci a o jejich obsazení nemám pochybnosti. Olga je dlouhodobou oporou případně aspirantkou reprezentace. Svoji dobrou formu potvrdila vítězstvím v uzavřeném mistrovství v Českých Budějovicích a já doufám, že ji neopustí.
O nominaci K. Novosadové jsem dlouho rozmýšlel. Spolu s Terezou Rodshtein drží velmi podobnou výkonost. Tereza je poněkud svázána mateřskými povinnostmi a hraje méně, něž bych si přál. Svoji šachovou sílu si ale nadále drží, což prokázala i na nedávném turnaji v Karviné. Kristýna má v posledním období o něco vyšší rating. Podala vynikající výkon na minulém ME družstev a i při ME jednotlivců měla náběh na senzační výsledek. Více praxe a lepší výsledky v ženských soutěžích nakonec rozhodly pro její volbu.
Během roku se ukázalo, že by do úvahy mohla přicházet i talentovaná N. Kaňáková. Její strmý vzestup se nedal přehlédnout. Její poslední výsledky na Mitropě a MČR však ukázaly, že bude asi lepší ještě chvíli počkat."


Týmy na šachovou Olympiádu do Batumi odletí 23. září a vrací se 6. října.

zdroj: ŠSČR

1x
Fotogalerie
Komentáře (1)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat
23.07.2018 09:46 | kiklos

zajímavé

před časem jsem si říkal, že nominace žen je jasná, Tereza má jiné starosti a Olinka jakoby ztratila šťávu, naopak Natálie udělala opravdu velký pokrok a tak se mi zdála jasně oddělená pětice od dalších

 

a pak přišel ten fenomenální úspěch Olinky na letošním MČR

a jedna z pětice zkrátka musela uvolnit místo ...

 

Olince blahopřeji a věřím, že Natálii se to povede brzy. Ostatní čtyři dámy tam prostě patří. No a uvidíme, třeba se v příštích měsících až letech objeví nějaká nová neopomenutelná a všichni budeme rádi, že naše ženy jsou zase o kousek lepší.

Připravuje se