Není to jen číslo, aneb co o nás řekli přátelé

05.08.2020 16:06 | Zprávy

Dříve než tady napíše Vojta Plát postřehy a nebo Milan Babula popíše rapid turnaj z Hošťálkové, či než v pátek začne přímý komentovaný přenos z Mistrovství Slovenska, mám pro vás zprávy od našich fanoušků. 2 000 000 zhlédnutí a co k tomu oni napsali.

Jan Válek 

Přeji vám dvěma jen to dobré v životě, pevné zdraví a ať můžete realizovat všechna svá přání a plány. Mám vás rád, stříká z vás ta láska k šachu. I když má člověk období, že má starosti a na hru samotnou se ani nesoustředí, mrkne na vaše videa a hned cítí, že šachy jsou kus života. A gratuluji ke dvěma milionům. Pamatuji si snad ještě ty začátky, hledal jsem nějaká šachová videa a narazil před lety na tento kanál, je to už dost dlouho, vlastně je to ještě déle, než jsem sem vložil první příspěvek do komentářů (a jsem tu docela "často vidět", to bude tím, že každé ráno trávím s vámi). Byl tu vlastně jen Petr, snad už i Robert, ale zatím šlo o takový malý kanál. A od toho jste se dostali na něco neuvěřitelného, od online přenosů z MS, přes simultánky, úplně profesionální videa... a to všechno, co se nemusí ani vyjmenovávat. A to jsem měl možnost natáčení zkusit, jedno video tu mám, a připravit si to, nějak to okomentovat, to vůbec není sranda. Klobouček. Hlavně pro Petra, co ten všechno zvládne... Kde by mě před lety napadlo, že si napíšu s VELMISTREM, že budu s velmistry chatovat někde u online přenosů, že si s nimi sám zahraju simultánku. Že od Petra dostanu 114 (!) knih. A vlastně za nic, že jo. Mrknu se do budoucna na tu možnost podpory, to je myslím to nejmenší. Plány, že bych mohl naživo vidět p. Cveka, to je zas něco neuvěřitelného. Dík moc za to všechno. Držím palce do budoucna, ať dosáhnete všeho, co si přejete. A nedělejte si nic z lidí, co vám to nepřejou. Hezký den.

Aleš Lukša

Gratuluji, děláte dobrou práci

přeji hodně hodně pohody v dalším pokračování kanálu Robert a Petr šachy. Měl jsem to štěstí, že jsem jeho existenci (ani se tak ještě nejmenoval) objevil už dávno dávno ... a vstoupil mi do šachového života docela zásadně ... dokonce si myslím, že bych se bez něho do aktivního amatérského šachu ani nevrátil. Vašemu zápalu pro věc prostě nelze odolat ! :-) Tak ať se daří, ať vás to baví ... smysl to určitě má. A mimochodem ta studie je teda masakr :-))) první milion shlédnutí - 10.2.2019 - takže na druhý byl potřeba rok a půl ... předpokládám, že se interval do třetího milionu zase zkrátí ...

Gratuluji tomuto kanálu k dosažení další úctyhodné mety! Tento kanál už ušel opravdu neskutečně dlouhou cestu. Pamatuji si, jak jsem jednou asi před 5 lety četl něco na kunovickém šachovém webu a pak jsem začal klikat na odkazy webů okolních šachových oddílů. Na vlčnovském webu jsem narazil na video „Hra čtyř jezdců - Španělská varianta". Pamatuji si to, jako by to bylo ještě nedávno. Možná proto, že tento kanál existuje skoro tak dlouho, jak dlouho trvá snad třetina mého života. Toho dne jdu na Lichess a zkouším hru čtyř jezdců. Ono to fakt funguje! Ten týpek ve videu je borec! :-) Každé další ráno se těším na další videa a co se nestane... za pár týdnů vidím ve videu svoji partii. Partii z poslední šachovnice nejnižší soutěže družstev! Za další týden mě jedno video J. Mošťka, kde se objevují zajímavé zvuky, inspiruje k tomu, abych si založil vlastní kanál zaměřený právě na různé zvuky. Zbytek příběhu si určitě každý domyslí, koneckonců jsem o tom už tady párkrát mluvil. Dnes je to možná takové normální ráno, přesněji řečeno 893. ráno, kdy si znovu pouštím nové šachové video. Chtěl bych tomuto kanálu a zároveň autorům všech videí mnohokrát poděkovat, za tu práci, kterou do toho dali, protože bez vás, bych se šachově nedostal tam, kde jsem teď. Sice si občas řeknu: „Ach jo, kde jsou ty staré časy, kdy zlepšování bylo tak jednoduché..." Teď jsem si to po sobě přečetl a znělo mi to, jako bych snad chtěl ukončit šachovou kariéru, ale to se samozřejmě nekoná. :-) Ještě teď mi trochu chodí mráz po zádech, když si představím, že jsem za rok a půl natočil 11 videí a pan Koutný jich za 5 let natočil tak možná čtyřicetkrát víc.

Je to neuveritelnééé a nádhernééé. Gratulujem !!!Gratuluji. Z obou Vás srší entusiasmus, takže opravdu gratuluji.

David Kučera
Gratuluji @robert a petr šachy


Kamil Mihálik
Som rád, že tak sa tomuto kanálu darí. 2 milióny to je super číslo a gratulujem všetkým, čo sa pod tento úspech pričinili.

Radko2006
Gratulujem!!! Petr a Robert.

** víc komentářů na youtube **Od září plánujeme simultánky a máme domluvené na začátek dvě legendy.Pana Jansu a pana Vokáče. Přidá se Robert Cvek, Vojta Plát a Petr Koutný a čeká nás podzim pěkných zážitků. Vše bude v přímém přenosu. Už v pátek začíná přímý přenos z Mistrovství Slovenska a první kola komentuji já, tedy Petr Koutný. Tímto vás zvu na přenos. Po prázdninách určitě uděláme velký internetový turnaj o pěkné finanční ceny a už dnes můžu říct, že duben 2021 bude šachový festival pořádaný RaP v Brně ( Turnaj Amatérů v rapid šachu, v bleskovém šachu a klasickém šachu Cenový fond se blíží k částce 180 000Kč) . Bobby centrum se na Vás společně s Robertem a se mnou bude těšit na šachový festival. Koukáme i na termíny a prostory pro tábor pro "dospěláky " a uvidíme jak se nám to podaří. A stále máme nápady dělat pro vás nové a nové věci! 

Sledujte nás na facebooku, na Youtube a i tady. Jsem si jistý, že nás nepřehlédnete a že se potkáme. 

2 000 000 je jen číslo. Ale vy jste tím, kdo nám dává energii a sílu jít dál!

Děkujeme!

Petr Koutný
0x 1213x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat