Nejlepší Van Nguyen

31.07.2018 04:00 | CZECH OPEN 2018

Další rozhovory z nedávno skončeného Czech Openu Pardubice jsou s nejlepším českým hráčem velmistrovského turnaje GM Thai Dai Van Nguyenem, který skončil s 6,5 body na 24. místě, a nejlepší ženou.

Nejlepší český hráč velmistrovského turnaje 

GM Thai Dai Van Nguyen – 24. místo (6,5b.)

Jak hodnotíte své vystoupení na turnaji?

Se svým výkonem jsem celkem spokojený, získal jsem 6,5 bodu z 9, z toho 4 výhry a 5 remíz. Nejtěžší asi byla třetí partie, kdy jsem hrál s Arturem Frolovem. Ze zahájení jsem získal velkou výhodu, ale potom se partie nějak obrátila. Dokonce jsme v časové tísni málem prohrál, nakonec jsem se štěstím vyhrál. Nejsem příliš spokojený se svým výkonem ve druhém kole s Viktorem Skliarovem, kde jsem získal dobrou pozici, ala nakonec partie skončila remízou.

Myslíte si, že jste mohl zaútočit na lepší výsledek? Jaké jste měl před turnajem cíle?

Remíza se Skliarovem přišla ve druhém kole, takže by celý turnaj byl úplně jiný. Ale být nejlepším Čechem turnaje, to je slušný výkon. Určitě jsem mohl hrát v některých partiích přesněji a vyhrát, ale nemám si na co stěžovat. Hrál jsem uvolněně a nemyslel jsem na žádné umístění.

Jak se vám v Pardubicích líbilo a na jaký další turnaj se chystáte?

Czech Open se mi velice líbí, už jsem zde pošesté. Turnaj mám velice rád, je to krásný turnaj s pěknou atmosférou. Nyní se chystám na Mistrovství Evropy mládeže v Rize.


Nejlepší žena velmistrovského turnaje Pardubice Open – FM

Nurgyul Salimova – 29. místo (6b.)

Ve velmistrovském turnaji jste skončila na 29. místě, jak tedy své vystoupení hodnotíte?

Myslím si, že můj výsledek je perfektní. Uhrála jsem zde normu mezinárodního mistra, čehož si velmi cením. Jsem velice šťastná, že jsem si i zvýšila svůj rating, cítím se v dobré formě.

Jak byste porovnala výsledkově Czech Open s jinými turnaji?

Myslím si, že to byl můj nejlepší turnaj. Stala jsem se světovou šampionkou, když mi bylo dvanáct let, ale turnaj v Pardubicích byl náročnější.

Která partie pro vás byla nejtěžší?

Nejtěžší partie byla v pátém kole s velmistrem Gutmanem, měla jsou dobrou pozici, ze které jsme nedokázala dotáhnout partii do vítězného konce, a nakonec jsem uhrála remízu.

Jak se vám v Pardubicích líbilo?

Neměla jsem příliš času poznat město, jelikož jsem se každý den dopoledne připravovala na odpolední partii. Ale potkala jsem se zde s kamarády a chtěla bych se do Pardubic na Czech Open příští rok vrátit, Pardubice mám ráda.

Kromě úspěchu v hlavním turnaji jste uspěla i v rapid turnaji. Co považujete za větší úspěch?

Vyhrála jsme sice rapid turnaj, ale to byl turnaj G2, protože mám nízký rating v rapidu.

Máte výrazně rozdílné ELO v rapidu a v klasickém šachu..

Můj rating v rapidu není příliš dobrý, protože rapid tolik nehraji. Soustředím se převážně na normální šachy, rapid hraji jednou nebo dvakrát za rok.

Výsledky šachových turnajů a další informace naleznete na festivalových stránkách


Adam Joska

tiskový mluvčí Czech Open 2018


15x 3729x
Fotogalerie
Komentáře (15) Aktualizovat
02.08.2018 09:24 | MaX

pawel: když pominu formu projevu, tak se může psát jen v případech, když se všem daří? a v případě, že někdo má neomalený slovník tak je v pořádku mu sprostě nadávat? To, že je někdo hňup budiž, není mu z hůry dáno. To je přece fuk. Já pořád nerozumím tomu, proč by se zde mělo diskutovat jen, jak někdo chce. (krom redakce)

01.08.2018 19:14 | david brazina

Pawel, máš pravdu.

01.08.2018 15:38 | pawel

david brazina: Přesněyes

Ale to roky přece známe, alespoň zkušení čtenáři zdejších diskusí. ZMB je jak sinusoida. Velice hanlivě setře Ananda nebo třeba i našeho nejlepšího hráče a když už ho mají všichni dost, odmlčí se nebo dostane ban nebo upozornění redakce.

Pak se vrátí zpět, začne psát mírněji. Využije, že někteří reprezentanti něco fakt neudělaj dobře, pár tahů a remis, životospráva a příklad pro madé a tak. A to je další výhra trolla. Rozhádat obecenstvo!angrywink "Vždyť má ZMB pravdu".  "Ne, je to ZMB, nemůže mít pravdu". Získá množinu těch, co souhlasí s ním a je na koni. A pak sinusoida pokračuje dolů a zase zářez! Napíše něco děsného, urážlivého co z 90% navíc není pravda. A můžeme sinusoidou pokračovat...

01.08.2018 14:04 | david brazina

I když ZMB ma někdy příspěvky jako dement, poslední dobou jsou vecne a nemyslím si že někoho uráží. Pro negramota "...": nebudeš ty expert na mediální politiku EU? Ti taky každý kritický názor mažou, zakazují, vyhrožují...

01.08.2018 05:08 | takychcineconapsat

... : Jaké urážky máte na mysli? Pokud někdo dlouhé roky usiloval o rychlé remízy, v důsledku čehož mu šla výkonnost do ..., tak popsání tohoto stavu lze stěží označit za urážku. A snad nemáte na mysli Vojtu Pláta surprise, i když byste určitě nebyl první, kdo už se z něj pokoušel dělat dobrého hocha, proti kterému se ostatní spikli.

01.08.2018 02:45 | ...

Obvykle na duševní mrzáky nereaguji, tak to neporuším ani v případě opavského trolla. Zajímala by mě odpověď pana Boleslava, proč nedrží své slovo o banu, které dal? Proč necháte na webu oddílu urážet nejen hrače vašeho týmu, ale i další reprezentanty zjevně provokující nulou, ikdyž jste opakovaně tvrdil opak?

31.07.2018 14:24 | Poutnik

pawel: citoval jsem: "Ale být nejlepším Čechem turnaje, to je slušný výkon" naprosto přesně z článku.  Jestli to nemůžete najít je jaksi chyba na vaší straně. 

31.07.2018 13:04 | verbir

Nurgyul Salimova (patnáctiletá holka) uhrála na tomto turnaji perfo 2478 hats off 

31.07.2018 10:24 | pawel

Poutnik: Ne nejlepší Čech, to byl J. Cimrman.

Dvakrát v článku vidím: "nejlepším českým hráčem velmistrovského turnaje".

Ale budiž, jen jste se zasmál, neposmíval, to je dobře.smiley

31.07.2018 10:23 | verbir

Doplňuji Pawlův komentář. Honza Krejčí a Peter Michalík hrají turnaj v Bielu. Po sedmém kole perfo Honza Krejčí (2442), Peter Michalík (2422).

31.07.2018 09:35 | Zmestabileho

Ještě by bylo super udělat rozhovor i s našimi repre hráči - např. s GM Plátem. Van je opravdu ten "nejlepší z našich" - konečně budeme mít zase dalšího hráče který bude stabilně hrát nad 2600! U nás jev zcela výjimečný který se vyskytuje tak jednou za dvacet let.

31.07.2018 09:33 | Poutnik

pawel: já nesnižuji výkon Vana. Jen ten status nejlepší Čech pro mne nemá jaksi tu váhu, když tam většina špičky jaksi nehrála...  a nepodsouvejte mi něco co jsem nepsal, což sice často děláte, ale prostě posměch tam žádný nenajdete. 

31.07.2018 08:35 | MaX

Adam Joska výborná práce, občas by jej mohl svaz požádat o podobně kvalitní reporty z akcí.

31.07.2018 07:42 | pawel

Vážený Poutníku,

Váš komentář není úsměvný, ale posměšný a naprosto zbytečně! Za prvé, nejlepší Čech byl vypsán v propozicích, i jako cena. Za druhé, jen David je jiná extraliga a fandíme mu proti Magnusovi. U dalších našich, dle reakcí na nss, by to nemuselo dopadnout lépe než u Vana. Viz suverení vítěz olympijské kvalifikace, který také hrál. A hlavně za třetí, Van nemůže za to, že jiní nehráli. Dva reprezentanti hledaj štěstí v openu v cizině, zatím s výsledkem, který by je tady stavěl pod výkon Jiřího Štočka. Takže než se příště začnete po ránu posmívat (významový rozdíl od slovesa smát) výkonu vítěze, či autorovi, který činil v souladu s titulem v propozicích, dejte si prosím pár věcí do souvislostí. Vítěz je prostě vítěz. Omlouvám se za reakci, musím uznat, že jiné Vaše příspěvky si rád čtu.

31.07.2018 06:29 | Poutnik

"Ale být nejlepším Čechem turnaje, to je slušný výkon."  Úsměvný komentář, vzhledem k tomu, že tam chyběla většina nejlepších.