Alien Chess

Navara poměří síly s Kasparovem (nejen)

06.07.2017 15:50

Kasparov obdržel divokou kartu pro účast v dalším dílu Grand Chess Tour v St. Louis. V polovině srpna zasedne po čtrnácti letech k ostrému klání se světovou špičkou v rapid a bleskovém tempu. Divokou kartu obdržel také David Navara.

"Když jsem byl pozván do Saint Louis, velmi mne to překvapilo a potěšilo. Jsem rád, že si mohu zahrát i s exmistrem světa Kasparovem, to už jsem vůbec neočekával," komentoval David Navara.

Zdroj sport.idnes.cz: Dokážu ještě táhnout figurkami? Legenda Kasparov zase bude hrát šachy

7x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (7)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat
10.07.2017 12:58 | pavelp

Je to opravdu bomba, pěkně to vyšlo, že když už Davida Navaru pozvali na takový turnaj, tak právě na ten, který si vybral Garry pro návrat. Garry tam hrál už před rokem, ale to byla jenom exhibice, teď to bude oficiální turnaj. Dostane i ELO, byť jenom ve zrychleném tempu. Nicméně slušelo by se doplnit, že tam budou turnaje dva, David a Garry budou hrát tu druhou část rapid&blesk, ne vážné partie. Ale i tak účast velmi dobrá: Nakamura, Caruana, Aronian, Karjakin, Anand, Nepomniachtchi, David Navara, Le Quang Liem, Dominguez, Garry Kasparov. To se čte velmi hezky. Je na co se těšit.

10.07.2017 09:46 | kiklos

Tak tohle je skutečně pecka! Nejdřív jsem si myslel, že si děláte srandu. David si zahraje svůj životní turnaj. Moc mu to přeju. Pokud se tam navíc dobře předvede, určitě dostane další zajímavé pozvánky. Po sportovní stránce by to chtělo plusový výsledek. Kromě Kasparova (což je možná nejatraktivnější soupeř) bude určitě zajímavé zahrát si s celou šachovou špičkou včetně mistra světa v jednom turnaji. Ani ve Wijku si David tak silný turnaj nezahrál. Už teď sedím přilepený k obrazovce a čekám až to začne :-)

07.07.2017 21:00 | Marhula

Plně souhlasím - pokud se vrátil Fischer po x letech - 72 až 92 byla to již labutí píseň.

Jaké potíže měl Kasparov s Karpovem - věčné zápasy o titul-souhlasím že může kasparov oslnit - zahrát solidně-v blesku nebo rapidu - ale ve vážných partiích to odhaduji na labutí píseň.

Čo bolo - to bolo.

Přál bych Navarovi umístění do 3! místa-ale obávám se že to bude tak v druhé polovině  z deseti hráčů-kolem 8 místa +-.

Děkuji.

07.07.2017 07:40 | Petr Boleslav

přidán koment Davida Navary

06.07.2017 18:55 | Playboy

Kasparov na světovou špičku již nemá, v blesku, případně rapidu, kdyby se mu dařilo, by mohl skončit cca kolem 5.místa, nemyslím si, že je to pro něj dostačující ... Hlavně je mu již 54, 12 let mimo, to jsou poměrně důležité faktory ...  Jako událost však velmi zajímavé a kdyby se střetl s MC, teprve by to byla pecka ... smiley

06.07.2017 18:50 | Marhula

Kasparov hrál nějakou bleskovku-nejlepší hráči mistrovství USA?- tuším asi rok + - 3. místo?-připomene někdo?-myslím že dopadne podobně - kolem + - 3. místa. V té bleksovce něco na elu ztratil - přiblížil se k 2800. Hraje sice lépe než karpov - možná i než anand-u kramnika si už tak jistý nejsem - myslím exmistry světa. Jeho vrchol odhaduji maximálně - v kandidátském turnaji-případně ve světovém poháru.

06.07.2017 18:14 | Tobi

Dobrá pecka!

Připravuje se