Prague International Chess Festival

Na turnaj autem, pěšky nebo lanovkou?

16.05.2018 22:05 | Šachový festival Ústí nad Labem 2018

Čtvrtstoletí má za sebou Šachový festival Ústí nad Labem a opět v rámci 10 turnajů a akcí se od 18.-20.5. můžete těšit na Grand-Prix ČR, MČR v rapidu seniorů (oba on-line) a další turnaje pro mládež i dospělé.

Městská visutá lanovka z obchodního centra Forum vás vyveze na nádherný zámeček Větruše, kde Festival zahájí senioři. Na bezplatné parkoviště Větruše se mohou dostat i auta, na objednávku zajišťujeme i odvoz hráčů seniorského turnaje auty. V odpoledních hodinách mohou přijít celé rodiny. V plánu jsou zahradní šachy, simultánky, turnaj veřejnosti, začátečníků i mladších žáků.


V sobotu a neděli bychom se již na Větruši nevešli a tak se přesouváme do velkých sálů a kluboven Domu dětí a mládeže na Grand-Prix ČR, Open B, turnaj žáků i nedělní závěrečný bleskový turnaj (otevřený přebor kraje mužů, žem, juniorů, v součtu krajských týmů).

Turnaj žáků a bleskový mají atraktivní play-off.

Přihlásit se ještě můžete, zatím je jedničkou Vojta Plát a v seniorech Josef Juřek. Oba již turnaje dříve vyhráli.

Ubytování se slevou zajišťujeme v Interhotelu Bohemia.

Festival vznikl v roce 1993 jako turnaj 3 kategorií žáků. Při 75 letech klubu a zároveň 750. výročí založení města Ústí n.L. se rozrostl na současný počet turnajů pro všechny generace. Hrál se v IH Bohemia, Domu kultury, Národním domě, tak teď zavítáme na jeden den na Větruši. Velké sály pro dospělé a klubovny pro děti přivítá Dům dětí a mládeže. MČR seniorů i Grand-Prix přenášíme on-line prvních osm partií.

Hlavním rozhodčím je Danouš Pletánek, přenos zajišťuje Milan Maščák.

Další zájemci, na jejichž účast se těšíme, vyplní formulář na stránce www.festival.sachyusti.cz


Není to jediná akce, co ŠK Spartak Ústí n.L. během 4 měsíců uspořádá.

40 let pořádání sportovně-šachových táborů 1978-2018 pokračuje 41. ročníkem v Doksech. K 40 zájemcům je volných ještě 5-7 míst.

Fotoreportáž let předchozích a propozice s přihláškou na www.tabor.sachyusti.cz.


Na Mistrovství ČR družstev mladších žáků ve Varnsdorfu již přihlášky chodí, klub ho uspořádá v polovině června.

A když se musel potřetí vypsat konkurz na pořádání Mistrovství ČR družstev v rapid a bleskovém šachu, nezbylo, aby se toho chopil někdo z řídícího orgánu. A tak klub uspořádá 15.-16. září tyto dvě soutěže v hotelu Panorama v Teplicích. Jen v opačném gardu, až po sobotním obědě zahajujeme bleskovým turnajem a v neděli ráno rapidem.


Pavel Chrz

4x 1437x
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
18.05.2018 12:05 | Pavel Ch

Z on-linů  (omlouvám se píšu amatersky/laicky co říkal odborník): Nový systém on-linů, kliknout na jména nahoře a vybrat z nabídky kolo/hráči a máte danou vybranou partii. On-line

Včera to bylo s nadsázkou po 6, prohraném čtvrfinále, že hned každoročně lidi volají, píšou, že se ještě dohlašují :) Tak jen jestli někdo neví, proč :) Řečnický dotaz :)

Jinak díky, Poutniku, zásluha více lidí a v jiných klubech jsou ještě schopnější.

18.05.2018 06:15 | Poutnik

Pavle, děláš pro šach víc než většina z nás. A hlavně, kdykoli jsem tě poslouchal věděl jsem, že to děláš rád a z přesvědčení. Takových lidí jsem poznal jen pár a měli i menší ELO jak ty a přesto si jich vážím, neměřím lidi podle ELO. Navíc na rozdíl od tebe, většina těch silných hráčů své aktivity pro veřejnost dělá s akcentem na generování zisku. Členskou základnu chtějí co největší, protože ji vnímají jako cílovou skupinu, na které se dá vydělat. Příklad za všechny je akce "šachy do škol" kde jde hlavně o to, že kdyby to klaplo, pár lidi bude mít peníze z učebnic, tvorby osnov, školení učitelů atd. Narozdíl od těchto kalkulantů, ty jsi z jinýho ranku a proto si tě vážím. 

 

17.05.2018 22:28 | Pavel Ch

Děkuji Poutniku.

A ano, hraji šachy slabě. Možná mi ti s vyšším elem vysvětlí jev, který se už pošesté za sebou opakuje, a který nějak nechápu. Proč mi dost lidí píše a volá, zda je ještě vezmu do turnaje festivalu, vždy hned po skončeném čtvrtfinále v hokeji? wink

17.05.2018 07:38 | Poutnik

Stačila mi hlavička. Spojení Šachy + Ústí + mládež a věděl jsem, že = Pavel Chrz. Výborná parta kluků, je ten šach v Ústí. Kdysi byli známí i jako korespondenční hráči vysoké kvality.

Připravuje se