Prague International Chess Festival

Na plný plyn jede už jen 1. ŠK Novoborský DOPLNĚNO

03.12.2017 21:42 | Extraliga 2017/2018

Už po 3. kole extraligy se na čele průběžného pořadí samostatně usadil fenomén posledních let, tým Nového Boru. Ve 4. kole své vedoucí postavení ještě upevnil. Největšímu soupeři, A výběru z Lysé, se nedařilo. Perlily Pardubice. Poruba v sedmi.

3. KOLO

V souboji dvou neporažených týmů nedošlo k žádnému překvapení a favorizovaný 1. Novoborský ŠK jednoznačně porazil tým Labortech Ostrava 6:2. Pěkným útokem se prosadil Štěpán Žilka (úvodní foto) proti Vítězslavu Rašíkovi.


-
. kolo -

Druhý souboj z Prahy mezi Unichessem a ŠK Slavojem Poruba, byl velice důležitý hlavně pro tým z Ostravy, který byl zatím bez bodu a v neděli je čekal Nový Bor. Přesto se jim nepovedlo dát sestavu dohromady a k zápasu nastoupili trochu nepochopitelně v sedmi lidech. Unichess toho využil a k počátečnímu vedení přidal ještě dvě výhry za šachovnicí a tím pádem zvítězil 5,5:2,5. Šlágrem kola byl souboj mezi týmy GASCO Pardubice a Výstaviště Lysá nad Labem. Pardubice se sešly silnější, než tomu bylo v prvním dvojkole, kde ztratily a díky silně obsazenému čelu týmu zdolaly Lysou nejtěsnějším možným rozdílem. O výhře rozhodla první a třetí šachovnice, kde zvítězil Jan Krzysztof Duda a Ilia Smirin, za hosty pouze snížil Tomáš Oral. Tento výsledek nahrává Novoborským, kteří jsou už po třech kolech v samostatném vedení a v soubojích s největšími rivaly si budou moci dovolit i nějaké zaváhání. Lépe si nevedl ani druhý tým z Lysé ŠK města Lysá nad Labem, který ani do třetice nedokázal bodovat a po debaklu 4:0 na druhé polovině šachovnic prohrál s týmem ŠK Zikuda Turnov 6:2. Jediná remíza tohoto kola se zrodila v Brně, smírně se zde rozešly týmy Moravská Slavia Brno a BŠŠ Frýdek-Místek, jeden bod však ani pro jeden tým mnoho neřeší a oba jsou zatím blízko sestupovým příčkám. Hůře na tom je však tým Tatran Litovel, který jako třetí v prvních třech kolech nebodoval. V třetím kole si s ním poradil ŠK DURAS BVK Královo Pole jednoznačně 7:1.

Domácí 3. kolo Hosté
GASCO Pardubice - Výstaviště Lysá nad Labem
ŠK Zikuda Turnov 6 - 2 ŠK města Lysá nad Labem
Moravská Slavia Brno 4 - 4 BŠŠ Frýdek-Místek
ŠK DURAS BVK Královo Pole 7 - 1 Tatran Litovel
1. Novoborský ŠK - Labortech Ostrava
Unichess - ŠK Slavoj Poruba
 

4. KOLO

ŠK Slavoj Poruba osmého hráče nesehnal ani na nedělní duel proti 1. Novoborskému ŠK, a tak si Tadeáš Kriebel v neděli nezahrál. Ostatní však zpočátku statečně bojovali, pouze David Navara dokázal rozhodnout partii brzy. Když po pár remízách přidal celý bod také Viktor Láznička, nebylo už pochyb o výhře Nového Boru. Další výhra už nepřišla a tak skončil zápas 5,5:2,5. "Jsme velice spokojeni, že jsme pokřtili nové domácí prostředí šesti body. Souboje s ostravskými týmy mají specifický náboj a snažíme se být vždy dobře připraveni. Sobotní zápas proti Labortechu nám sednul skvěle, co více dodat?" shrnul kapitán Nového Boru Petr Boleslav. "I proti nám nastoupil Slavoj s hadicapem, na zbylých sedmi šachovnicích však proběhly velmi dlouhé boje. Pěkně a ve správném čase zvítězil David, což nám dodalo na klidu. Jasnou výhru pak potvrdil Viktor."

A proč že nastoupil ŠK Slavoj Poruba pouze v sedmi? To vysvětluje předseda Petr Dostál: "Naše zápasy bohužel ovlivnil nesmyslný zkrat IM Karla Malinovského, který před zápasem s Unichessem bezdůvodně odjel z pražského hotelu Iris Eden. Celá událost se odehrála takto. IM Malinovský dorazil do hotelu v devět ráno, nicméně v tuto dobu nebyl ještě pokoj k dispozici. Načež IM Malinovský vyvolal na recepci hádku, která vyvrcholila telefonátem, ve kterém mi oznámil (mimochodem velmi vulgárně), že končí, odjíždí domů a okamžitě vypnul telefon. Bohužel tím poškodil celé družstvo a znevážil vystoupení Slavoje Poruba v extralize. Tímto se chceme omluvit šachové veřejnosti, že jsme byli nuceni odehrát obě soutěžní utkání pouze v sedmi hráčích.
IM Malinovský měl hrát na čtvrté šachovnici. Jeho neúčast tak zcela znehodnotila přípravu dalších čtyř hráčů v týmu, kterým se změnily barvy a soupeři. Přes všechny výše zmíněné komplikace však můžeme být hrdí na náš výkon v nedělním zápase, kdy jsme velkému favoritovi v sedmi kladli houževnatý odpor.
 

Labortech Ostrava si po sobotě chtěla spravit chuť proti týmu Unichess. Po sobotní nezdařené partii naopak velmi rychle vyhrál Vítězslav Rašík proti Petru Šimkovi na první šachovnici zároveň přehrával Kamil Miton Petera Michalíka a pro Ostravu se tak zápas vyvíjel nadějně. Kamil Miton partii dotáhl do vítězného konce a  mezi tím za Unichess chyboval Jan  Barnášek, a tak se schylovalo k jasné výhře Labortechu Ostrava. Díky dvěma remízám už Unichess bojoval pouze o celkovou remízu, ani ta však nebyla moc pravděpodobná, protože poslední tři dohrávané partie byly zcela vyrovnané. Vítěznou půlku vzápětí přidal Richard Biolek Jr. Výhry přidali i Petr Velička a Jiří Kočiščák a stanovili tak konečné skóre na 6,5:1,5. Kapitán Unichessu Jan Bartoš je se třemi body spokojen: „Ve 3. kole jsme hráli s Porubou, která nastoupila v 7. Podařil se nám dobrý zápas a zasloužená výhra 5,5:2,5 bez prohry. Soupeř sám o sobě nebyl nijak odevzdaný, ostatně ve stejné sestavě prohrál čestně stejným výsledkem i s Novým Borem. Ve 4. kole hrál Unichess s Labortechem Ostrava. Tento zápas byl naopak zcela nepovedený a v mnoha partiích jsme spáchali strašnou minelu. Nicméně je lepší vybrat si slabší momenty najednou a odepsat jedněch 1,5:6,5 jako zde, než to drobit do mnoha zápasů. Před dvoukolem bychom 3 body brali a jsme na ně hrdi i po něm.“ Kapitána Labortechu Aleše Krajinu mrzí chabý výkon s favortiy, s víkendovým výkonem týmu je ale celkově spokojený: "Sobotní utkání s Novým Borem bohužel nepřineslo žádné překvapení. 1. Novoborský nastoupil s velmi silnou sestavou s velmistrem Širovem na 5. desce! Udělali jsme jen hubené 3 remízy, když Miton, Kočiščák ani Velička nevyužili možností partie zremizovat. Nicméně porážka byla jasná a zasloužená. Tentokrát jsme opravdu na Nový Bor neměli. V neděli jsme si spravili chuť a možná až příliš vysoko jsme rozdrtili Unichess, kdy všichni hráči hrajícími bílými své partie vyhráli a nikdo neokusil porážku. S víkendem jsem spokojený, nakonec stávající 2-3 místo dává velmi dobré předpoklady do dalších bojů."

Rychlý spád měly partie v duelu Tatran Litovel - Moravská Slavia Brno. Přehlédnutí dvoutahového taktického motivu rozhodlo už v 9. tahu na posledním stole ve prospěch brněnských, Radka Sluku brzy následovali výhrami Bartlomiej Haberla a Pavel Blatný a vzhledem k situacím na dalších stolech nebylo pochyb o vítězství Moravské Slavie Brno. Konečný stav byl už v půl druhé 7:1 pro Brno. Rozhodující pátý bod přidal Marcin Tazbir. "Do druhého dvojkola jsme vstupovali se třemi body na kontě a jako vždy cílem si víkend maximálně užít, hrát kvalitní šachy a stav bodů rozšířit alespoň o další tři body. To se nám více než povedlo, když ve třetím kole jsme po velmi bojovném výkonu i s trochou štěstí (které ale přeje připraveným) uzmuli body silnému Frýdku-Místku a v neděli naprosto s přehledem zvládli souboj s papírově nejslabší Litovlí. Chtěl bych vyzdvihnout zejména výkon Pavla Blatného a Pepy Obšívače, kteří vyhráli obě své partie, ale i všem ostatním patří velký dík. Po 4.kolech jsme jako nováček soutěže uprostřed startovního pole a věřím, že jsme ve velmi silné soutěži ještě neřekli poslední slovo." hodnotí zástupce kapitána Moravské Slavie Brno Michal Vávra.


-
. kolo -

Druhý brněnský tým ŠK DURAS BVK Královo Pole však tak úspěšný nebyl. BŠŠ Frýdek–Místek se rychle ujal vedení po výhře Igorse Rausise a i v dalších partiích měli navrch spíše šachisté Beskydské šachové školy, nebylo však ještě nikde rozhodnuto. Na první šachovnici zvítězil Sergei Azarov, za Brno však snížil Tomáš Polák. Pár partií skončilo remízou a tak za stavu 4:3 pro BŠŠ se hrálo již jen na osmé desce. Tam měl však Stanislav Jasný věž více a partii dokázal vyhrát. To rozhodlo o celkovém vítězství BŠŠ poměrem 5:3. Výkon týmu BŠŠ zhodnotil i zástupce kapitána Martin Surma: " V sobotu jsme sehráli velice smolné utkání které se vyvíjelo slibně. Boužel chyby nás připravily o vítězství a nakonec jsme zachraňovali remízu. Neděle již byla dle představ a zaslouženě jsme zvítězili. Se ziskem 4 bodů do tabulky jsme spokojeni. Opět se ukazuje, že soutěž je vyrovnaná kdy každý může porazit každého." Pro web ŠSČR své vyjádření přidal také kapitán Durasu, IM Neklan VyskočilV zápase jsme tahali od počátku za kratší konec, když rychle prohrál Cyrda Ponížil s Rausisem. Na zázrak nestačilo ani zachránění několika horších pozic, neudrželi jsme jedničku a v závěru ani osmičku. Čestný úspěch zaznamenal Tomáš Polák proti Jakubu Szotkowskému, soupeři byli lepší.

Roli favorita také snadno potvrzoval tým GASCO Pardubice proti týmu ŠK města Lysá nad Labem. Rychle zvítězili Sergei Movsesian a Martin Petr. Jakub Půlpán měl v tu dobu figuru a pěšce, soupeř sice obtěžoval jeho slabšího krále, objektivně však kompenzaci neměl a na výhru stáli i Jan-Krzysztof Duda a Ilja Smirin, domácím by tak pomohl jedině zázrak. Za stavu 5:0 pro Pardubice ve zbylých 3 partiích o výhru usilovali hlavně hosté a tak hrozil dokonce kanár. Od toho Lysou nad Labem zachránil v předposlední partii hráč, od kterého se to nejméně čekalo. Na osmé šachovnici Martin Musil s ratingem 1991 remízoval s velmistrem Milošem Jirovským. Konečný stav tedy byl 7,5:0,5 pro Pardubice.

Že to s druhým výběrem Lysé nad Labem nevypadá příliš růžově, ví i kapitán Martin Červený: "Víkend mi připomněl jednu hlášku ze Simpsonových, kde jede Bart jako žokej první dostih. "Kůň, od kterého nikdo nic nečekal, vůbec nic nedělá!" Zkoušel jsem najít aspoň jedno pozitivum, ale za tenhle víkend bohužel nula. Už to s námi vypadá hodně zle, nedobře..."

Naopak spokojenost je "slyšet" z každé věty zástupce kapitána Pardubic GM Martina Petra: "S druhým dvojkolem jsme samozřejmě spokojení, získali jsme důležitých šest bodů. V sobotu nám proti áčku Lysé vyšly dobře barvy a nové posily J.K. Duda a Ilya Smirin bílými figurami potvrdily svoji kvalitu. Naštěstí tak oba vyvážili můj trapný výkon proti Tomášovi Oralovi a zvítězili jsme o jeden bod. V neděli jsme béčku Lysé nedali šanci, výkonnostní rozdíl byl příliš velký."

V posledním zápase hostil tým Výstaviště Lysá nad Labem ŠK Zikudu Turnov. Zde se nejdéle čekalo na nějaký resultát. Hráči Lysé nad Labem v několika partiích získali výhodu a zdálo se, že konečně zaskórují, ale hráči Turnova byli urputní a pozice vyrovnávali. Po pěti remízách se dohrávala dámská koncovka se dvěma pěšci na každé straně a dvě věžovky jednou 3 pěšci na dva ve prospěch Turnova a jednou dva na jednoho naopak ve prospěch Lysé, hrozilo tak, že zápas skončí osmi remízami. Obě věžovky skončily remízou a rozhodovalo se v dámské koncovce, kde měl Vasily Yemelin dva pěšce proti jednomu. Remízu se snažil udržet Lukasz Cyborowski. Zároveň to byla poslední partie celého dne. Partii nakonec Lukasz Cyborowski udržel a tak zápas skončil osmi remízami 4:4. Pro Lysou to tak nebyl povedený víkend, jelikož ze čtyř zápasů brala pouze jeden bod za tuto remízu.

"S dvojkolem jsme spokojeni. Na sobotní zápas přijeli soupeři v osekané sestavě a zápas měl být pro nás jasnou záležitostí. Nakonec i byl, i když v některých partiích jsme se natrápili víc, než jsme čekali. V neděli jsme, i přes oslabenou sestavu jednoho z hlavních favoritů extraligy, byli papírově slabší, ale příkladně jsme bojovali. Zhruba po dvou hodinách se začínalo rýsovat, že by zápas mohla rozhodnout jediná partie. Soupeři v průběhu celého zápasu nejvíc doufali v úspěch na třetí a sedmé šachovnici, my zase věřili v celý bod na páté desce, byť drama probíhalo i na druhé, šesté a osmé. Nakonec vše skončilo osmi remízami, což je pro Lysou další citelná ztráta v boji o titul, pro nás příjemný bod navíc." Napsal k výkonu Turnova kapitán IM Pavel Šimáček.


Domácí 4. kolo Hosté
ŠK města Lysá nad Labem ½ - GASCO Pardubice
Výstaviště Lysá nad Labem 4 - 4 ŠK Zikuda Turnov
Tatran Litovel 1 - 7 Moravská Slavia Brno
BŠŠ Frýdek-Místek 5 - 3 ŠK DURAS BVK Královo Pole
ŠK Slavoj Poruba - 1. Novoborský ŠK
Labortech Ostrava - Unichess


Po uplynulém víkendu už je pouze 1. Novoborský ŠK beze ztráty bodu. Na opačném konci tabulky jsou naopak ještě tři týmy, které na body nedosáhly. Páté a šesté kolo čeká extraligové týmy až v dalším roce, tedy 13. a 14. ledna 2018.

Tabulka průběžného pořadí po 4 kolech

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. 1. Novoborský ŠK 4 0 0 12 25.5 20
2. GASCO Pardubice 3 0 1 9 20.5 13
3. Labortech Ostrava 3 0 1 9 17.0 9
4. Výstaviště Lysá nad Labem 2 1 1 7 19.5 9
5. ŠK Zikuda Turnov 2 1 1 7 18.0 6
6. Moravská Slavia Brno 2 1 1 7 17.5 11
7. Unichess 2 1 1 7 17.5 9
8. ŠK DURAS BVK Královo Pole 2 0 2 6 17.0 9
9. BŠŠ Frýdek-Místek 1 2 1 5 14.5 7
10. ŠK Slavoj Poruba 0 0 4 0 11.5 1
11. ŠK města Lysá nad Labem 0 0 4 0 9.0 2
12. Tatran Litovel 0 0 4 0 4.5 0

 

Zhodnocení výkonu svých družstev od kapitánů dalších týmů, či jejich zástupců, do článku průběžně doplníme.


Odkazy52x 8254x Zuzana Červená
Fotogalerie
Komentáře (52) Aktualizovat
11.12.2017 08:01 | Jakub

Jde mi o to, že je mnoho z vás hned se vším hotovo, přestože znáte informace jen z jedné strany a možná to bylo úplně jinak (možná ne). Souhlasím, že podle dostupných informací je chování pana Malinovského na zabití, ale dostupné informace mohou být zkreslené zlobou na něj.

S díky článku za redakci jsem také. S díky vyjádření pana Dostála ne. 

11.12.2017 06:41 | SchwartzBlack

Ale slyšeli. Četl jsem tady od něj svého času něco o xenofobii, když jsem napsal, že by měli zabanovat Zombíka a i po rozhodnutí o banu za něj orodoval. 

10.12.2017 23:04 | ELOminator

No dyř taky proto jsme o něm do dneška neslyšeli enlightened

10.12.2017 21:36 | SchwartzBlack

Jakub je místní profláklý obhájce nemocného chování, takže já se pro změnu vůbec nedivím tomu, co tady teď čtu od něj.

I pokud měl Karel Malinovský náhodou důvod(y) být s něčím v týmu delší dobu nespokojen, tak zvolil bohužel tu naprosto nejnešťastnější formu, jak to dát najevo. Tohle se prostě nedělá a šmytec a při extraligovém dvoukole přes třičtvrtě republiky je to doslova na zabití.

 

 

10.12.2017 20:28 | sachlik

Tak mně přijde líto hlavně Petra Dostála. Stará se o tým, financuje ho, obětuje tomu čas i elán, atd. A jednání pana Karla a i některé komentáře mu jsou odměnou.

10.12.2017 19:38 | chips

Na jaké vyjádření čekáte? :-) Hráč možná "ztrestal" klub (nebo mu něco přeletělo přes nos), ale hlavně "POTRESTAL" hráče z týmu. Je to problém Poruby a jistě si ho sami vyřeší. Na místě kapitána bych ale nejednal jinak: proč kvůli nějakému pošukovi kazit víkend dalším lidem (myslím hráče jejich béčka) tím, že jim na poslední chvíli nesmyslně změním barvy, soupeře a znehodnotím přípravu? Jen proto, aby si trolové přišli na své a pak se posmívali, kdo že to nastoupil za Porubu? Za mě: Petr Dostál: (y) +++ , KM: x-mínusů - (s)prostě vyj*bal se spoluhráči, ať už měl nebo neměl důvod. To se nedělá...  

10.12.2017 19:20 | Petan

Jakube prostor k vyjádření mají všechny strany. Že se pan Malinovský nevyjádřil je jeho problém. To tady měli do článku napsat, že vyjádření předsedy klubu k tomu proč hráli v sedmi uveřejní jednině pod podmínku, že se veřejně vyjádří pan Malinovský?

10.12.2017 19:13 | pawel

Jakube, 

jestli se tady opakovaně zvalo na extraligu, aby diváci přišli, jestli se chce, aby diváci sledovali online, tak se asi chce, aby diváci byli vtaženi do děje. Pak se ptají i na větší ''pitomosti'' než tak závažný důvod, proč hráno v sedmi. 

Tu máme článek s autentickými potřehy. (KM mohl dost dní reagovat, v diskusi nebo požádat nss o doplnění).

Jsem s díky článku redakcihats off, než suché výsledky, to najdeš rychleji jinde. S díky šéfovi klubu za vysvětlení a omluvuhats off

Extraligoví hráči a reprezentace si na to musí zvyknout, co běžné ve všech sportech. V opačném případě, ať si hrají nedotknutelní, shováni před světly reflektorů, nepotřebují online, skvostné hotelové prostředí, a patrně ještě menší zájem bude do toho peníze od někoho házet.

10.12.2017 18:35 | Jakub

Nestačím se divit, co tu čtu. Prostor k vyjádření dostala jen jedna strana a všichni se mohou přetrhnout v odsuzování "prasárny", která se stala, a v závěrech, kdo si Karla Malinovského vezme příště do týmu a kdo ne?

V první řadě, chybí mi prostor k vyjádření KM. 

Ve druhé řadě, plný souhlas s Poutníkem (8.12. 06:08) - I pokud by incident byl pravdivý, mohou (nemusí) existovat širší souvislosti, které jej dávají do jiného světla.

No a nakonec, mám za to, že špinavé prádlo si mají týmy prát samy. I kdyby bylo vše do puntíku pravda, má si incident Petr Dostál vyříkat přímo s KM, vyřešit v týmu, třeba říci někomu u piva, ale neventilovat jej do médií. Protože každému se občas stane slabší chvilka. Je-li vše pravda, tak Karlu Malinovskému asi pořádně slabá, ale asi k ní nějaký důvod (možná čístě subjektivní) měl. A není třeba hned jej mediálně "popravovat". Vyjádření mi tak říká něco o povaze P.D. Stejně jako fakt, že na KM svádí vinu i za to, že byl v sedmi odehrán i nedělní zápas (pokud tam je, tak jen částečná).

08.12.2017 18:14 | SchwartzBlack

@ lykan - Mno, tak Vaše duševní pochody jsou vskutku specifické, to je tady o Vás obecně známo. Nemyslím si však, že existence takového jedince vypovídá něco o hradečácích obecně.

08.12.2017 06:08 | Poutnik

Ještě jedna drobnost k vašemu jednostrannému postoji. V rámci objektivity. Je dobře uvědomit si, že nemuselo jít o jedinou epizodu, ale reakce mohla být ve smyslu "až pohár trpělivosti přeteče". Třeba toho co mělo být dodrženo a nebylo k panu M mohla být celá řada za určité období. A ty věci se načítají. A pak, když se na věc díváme odděleně, může se nám zdát reakce jako neadekvátní. Mluvím v obecné rovině. Nikoli jako obhájce pana M, neznám ho. Nicméně nemám rád rychlé soudy bez prozkoumání věcí v širších souvislostech, vytržené z kontextu.

08.12.2017 04:49 | lykan

SchwartzBlack: Tak to fakt nevím, co na to říct. To je mi záhada, jak to v tom Vašem mozku pracuje. Tak to snad musí vědět Ostraváci, proč hrajou za Ostravu. Určitě jsou i lidi, kteří Ostravu milujou, nebo ne? Třeba ty tlupy polských fotbalových inteligentů, z Katovic, nebo odkud. To mně připomnělo, že mi jednou do diskuze někdo tady psal, že by mě ve svém klubu do družstva nepostavil. Copak se ho o to někdo prosí? Já hraju ve svém klubu kvůli osobním vztahům s lidmi. Kdyby tyto vztahy nebyly, nehrál bych za družstva vůbec.

 

Je fascinující, kolik lidí tady dokáže rozhodit pouhé řazení jednoduchých faktů. Dokonce i místní útočné individum SchwartzBlack vylezlo z díry smiley

07.12.2017 23:38 | SchwartzBlack

pawel -  yes

Jinak ještě větší lykan, než jsem čekal. Jelikož jde jen o nějakou Ostravu, tak proč by se za ni měl vůbec někdo namáhat hrát, že jo.

07.12.2017 20:32 | lykan

pawel: Já bych naštvaný nebyl. Je mnoho důvodů, proč někdo nenastoupí k utkání, to, že je někdo výbušnější povahy, je jen jeden z mnoha. Když si někdo zařídí na víkend jiný program, tak kašle na tým úplně stejně, jako ten Malinovský. Na tom ale není nic špatného, to je každého volba. Já sám jsem přehodnocoval svůj víkendový program kvůli zápasu v letošní sezóně už několikrát. Holt nejsou lidi. Není důvod být naštvaný. Prostě buďto jsem v té situaci ochoten týmu pomoct a nastoupím, nebo nejsem a nenastoupím. Chce to vidět věci z pozitivního hlediska. Přece jenom ty šachy hraju rád. Zahrát si extraligový zápas proti nejlepšímu týmu v republice nic neznamená? To bych neodmítnul. Pokud bych hrál za svůj klub, a ne za nějakou Ostravu.

07.12.2017 19:22 | pawel

winkjak by měl řešit jiný, to je častá diskuse v ČR.

Ovšem početně prosté: Jeden je méně než dva. Jeden naštvaný tým je méně než dva naštvané týmyenlightened, v extralize nasr... asi stejně nešlo zastavit.

Máš sednout lykane do auta, jet přes celou republiku s hřejivým pocitem nominace na extraligu, že milostpán placený mistřík odjel, že byla prý-li polévka studená? Navíc s vobavou, že ve 2.lize budou v sedmi a naštvou se na Tebe. Zatímco placený mistřík je splachovací je mu to u něčeho. Ty, srdcař klubu, amatét, budeš od kámošů amatérů za tupca a slízneš to víc?

 A také... jak zareaguješ Lykane ve dvou situacích?

prvá: ''Franto, průser, zachráníš prosím dvě družstva? Pepovi vážněji onemocnělo dítě, vím, že si s tím nepočítal, přesto, prosím, dáš to?''

drugá:  ''Franto, víš on ten mistřík, no ten jak ho platíme i z tvých příspěvků, odjel, že neměl ráno v Praze připraven pelech, mohl bys za něj prosimtě neplánovaně přehodit program na víkend?''

 Hmmmmm, ......jak i největší srdcaři klubu by se ve druhé variatně zachovali? nevím, nevím....

07.12.2017 19:21 | reptal

lykan: Zkus jim ty lidi sám sehnat, když to je tak snadná věc, a nejlíp takové, kteří budou pro všechny případy o víkendech dřepět doma na telefonu, kteréne.

07.12.2017 19:07 | ELOminator

On nic neodřekl, on byl k zápasu nominovaný. Konec diskuze, stejně to nikam nevede.

07.12.2017 19:05 | lykan

Hrač může vypadnout v sobotu ze sestavy na neděli i ze spousty jiných důvodů, to je celkem běžná záležitost. Tým by měl mít dost lidí na to, aby ho byl schopen nahradit. Pokud je nemá, je to chyba organizace týmu, nelze přece říct, ty za to můžeš, protože ty jsi odřekl jako poslední, narozdíl od Pepíka, který odřekl už v pondělí.

07.12.2017 18:51 | ELOminator

Takže do Prahy vyrazí 8 lidí, jeden se na to z malicherného důvodu vysere a nehraje a pak nemůže za to, že hrajeme v obou zápasech v sedmi (když všichni ostatní hráči jsou vytížení)? Jako to mi fakt hlava nebere.

07.12.2017 18:38 | lykan

Já ale komentuju výrok kapitána Dostála, že Malinovský může za to, že Poruba hrála v obou víkendových kolech v sedmi. To prostě není pravda. Malinovský byl v neděli ve stejné pozici, jako ostatní hráči na soupisce, kteří za áčko nenastoupili. Na soupisce prostě mělo být víc lidí.

07.12.2017 17:24 | ELOminator

Ano, to se tu snažím celou dobu marně vysvětlit, že zápas Béčka byl v tu chvíli prioritnější než něčí marný výlet pro prohru do Prahy.

07.12.2017 17:12 | lykan

SchwartzBlack: Ty dřívější debaty nebyly primárně o tom, co je nebo není lykanovi pohodlné, ale o tom, že tady máme systém druhých lig, který zbytečně zvyšuje počet najetých kilometrů (proboha hlavně po mě nikdo nechtějte, abych to tu vysvětloval znova, jednou mi to bohatě stačilo). Člověk, který se nechá napsat jako náhradník v extraligovém týmu, pravděpodobně akceptuje nutnost cestování, i když se mu to nemusí líbit. Ano, šachy nejsou všechno, a proto pravidla umožňují mít na soupisce až 20 hráčů.

 

Kdyby to byl nějakej prales, ve kterém někdo nastoupil v sedmi, tak neřeknu nic. Ale od extraligového týmu bych očekával profesionálnější přístup.

 

ELOminator: My se v klubu taky scházíme všelijak, ale je zvykem, že se nejprve dá dohromady sestava vyššího týmu, a až z toho, co zbyde, se staví nižší týmy. Že bychom nechali neobsazenou šachovnici v áčku ve prospěch nižšího týmu, to nepamatuju. Navíc v 2. lize jste nehráli nějak extra důležitý zápas. Když nejste ochotni půjčit áčku hráče ani kvůli takovémuhle zápasu, co teprve v těch ostatních. Já tady vidím neochotu situaci řešit. Prostě áčko hrálo v sedmi kvůli tomu, že nebylo priorita.

07.12.2017 16:00 | SchwartzBlack

No to je tedy nářez. Lykan, který tady opakovaně plakal, jak to má daleko z Hradce na Moravu, tady moralizuje, že se někdo z ničeho nic nesebral a nefičel z Ostravy do Prahy.  no

Jeden ze jmenovaných porubských hráčů má například problém v rodině. Šachy nejsou všechno.

07.12.2017 15:43 | ELOminator

No já vím jenom, že se sestava béčka lepila na poslední chvíli, já byl povolán i když standardně hraju krajskou soutěž za VOKD. Proč kdo nemohl to nevím, ale každopádně hráči, kteří nenastoupili nemohli. A jen závidím klubůk, kterým se (tedy alespoň soudě podle tunajších příspěvků) hráči jenom hrnou a kaptán si vybírá z přehršle nabídek.

07.12.2017 15:17 | lykan

alby: To, že se někdo zachová nefér, přece neznamená, že budu oplácet stejnou kartou.

 

Hráči béčka, kteří mohli zaskočit v áčku, jsou čtyři. Veselý a Kufa nehráli v neděli vůbec, Bolacký a Potomák hráli v béčku. Snad nejsou oba řidiči. K tomu má áčko ještě náhradníky Sosnu a Adámka. Ještě byla jedna možnost, jak situaci řešit, jediný hráč na soupisce béčka, který nastoupil za áčko, je polák Murdzia. Mohli ho převelet do B, pokud by byl schopen nastoupit jeden ze dvou zbývajících polských gm na soupisce A. Pokud neviděli žádnou šanci proti Novému Boru a zápas v 2. lize jim připadal důležitý, měli vyměnit Murdziu za Bolackého nebo Potomáka.

 

Zápasy extraligy se sice nekryjí vždy se zápasy v 2. lize, ale při každém nedělním zápase extraligy se hraje i 2. liga. Pokud nejsou ochotni v těchto zápasech použít v A náhradníky, kteří hrají v B, tak mají v A pro polovinu zápasů velice úzký kádr.

07.12.2017 14:35 | strelec

ad alby: Ale tady by bylo zásadní znění smlouvy "hráč-klub", aby ten závazek mohl vzniknout. Jinak to může být dost na vodě a ještě by hráč mohl vymáhat něco po klubu, za neumožnění přestupu...... A protože tu tak teoretizujem (já tedy jejich smlouvy neznám), je i možné, že něco nedodržel klub (ubytování?)-  

07.12.2017 13:37 | alby

Milý lykane, a jednání pana Malinovského není hrubě nefér? Jasně, jsou to závazky oddílu a i já jako kapitán musel někdy řešit, že jsem neměl hráče a tudíž se platila pokuta (řádově stokoruny). Ale klub to zaplatil, protože prostě někdy se stane, že hráč není a nestíhá přijet (bouračka, nálhá indispozice atd) tak v tomto případě to zaplatí klub z fondu. Ale pokud se jedná o vědomé a úmyslné nenastoupení k zápasu a poškození dobrého jména klubu, v tomto případě to je opět sice závazek klubu, ale jakožto předseda a kapitán mám možnost za hrubé porušení požadovat uhrazení škody po něm. Obojí je hrubě nefér jednání, když použiji Vaše slova, ale stejně jako pan Malinovský měl možnost se vysrat na tým a odjet, tak stejně tak má možnost klub mu neumožnit přestup. Co vím zase já, tak v neděli se nenastoupilo v osmi proto, že náhradník hrál bohužel druhou ligu, kde byl dokonce řidičem a tudíž vezl další 3 spoluhráče. Abych předešel dotazu, proč je hráč na soupisce druhé ligy i extraligy, tak stačí se podívat na kalendář, že ne vždy se termíny kryjí a je to určitá alchymie, kdo kde nastoupí a zmate soupeřovu přípravu.

07.12.2017 12:50 | lykan

Milý alby, pokud si pamatuju dobře, tak v soutěžním řádu je jasně napsáno, že pokuty jsou závazkem oddílu. A hráč Malinovský pravděpodobně nemá podepsanou smlouvu, ve které by se zavázal platit některé pokuty oddílu. Zdržovat někomu přestup je podle mě hrubě nefér jednání.

 

A dále, jak už jsem psal dříve, družstvo nenastoupilo v sedmi v nedělním utkání kvůli hráči Malinovskému, jak říká kapitán družstva Dostál, nastoupili v něm v sedmi proto, že to utkání měli na háku. V prvním utkání zavinil hru v sedmi Malinovský , v druhém kapitán. Tak možná, že pan Malinovský do toho klubu zapadne, nebo ne? Přece nemůžete trestat hráče za to, že uplatňuje v praxi klubovou filozofii.

07.12.2017 06:18 | alby

Který tým vsadí na IM Malinovského? Záleží, zda bude mít možnost vůbec někde hrát. Být já kapitán (což kapitán jsem ale v nižších soutěžích), požaduji po něm úhradu pokut (dle dokumentů extraligy to je 2000 za neobsazenou desku tedy 4000), že odmítl nastoupit. V případě, že odmítne tuto pokutu ze svého zaplatit, je tu možnost nepodepsat mu přestup případně hostování, protože nemá uzavřené závazky ve svém současném klubu. Možností je plno a z odstupem času věřím, že i pan Malinovský cítí, že udělal chybu a nas..l si do svého vlastního hnízda.

06.12.2017 19:56 | lykan

ELOminator: Pokud hráče nelze uvolnit z 2. ligy, nemá smysl ho psát na extraligovou soupisku smiley. V tom případě selhali ti, co dávají dohromady soupisky. Pokud je hráče škoda stavět proti Boru, tak doporučuju hrát v pěti. Mohli byste místo toho mít dvě dobré posily do 2. ligy.

06.12.2017 19:16 | sachlik

Lze usuzovat, že pokoj byl domluvený na devátou hodinu a hotel pokoj nezajistil. IM Malinovský měl právo na rozčilení. Jeho odjezd domů byl ovšem podrazem na všechny spoluhráče. Jeho vztah k týmu je nulový. Zde se píše o týmovém duchu. No, já bych to viděl jinak. V první osmičce je pět legionářů z Polska a tři Češi. GM Cvek přestoupil předloni, protože má vyšší ambice než hrát 6. - 8. šachovnici v Novém Boru. IM Kaňovský přestoupil v roce 2014, protože Grygov sestoupil. IM Malinovský přestoupil v roce 2013, protože se v Grygově rozhádal. Domácí hráči začínají u čísla 9. Někteří hosté a „nově příchozí“ zapadnou do party a někteří ne. Nechme se překvapit, který tým příští rok vsadí na IM Malinovského.

06.12.2017 17:12 | david brazina

Lykan, tak urcite je zanik oddilu relevantní s timto pripadem. To byla skutecne nosna myslenka a rozhovor s tebou mi dava tolik, ze vic uz fakt nezvladnu :)

06.12.2017 15:35 | ELOminator

No jak já jsem to pochopil, tak všichni použitelní náhradníci byli nasazeni ve 2.lize, kde hrajeme o postup a tam by nám to úplně nabouralo sestavu kvůli zřejmě marnému boji s NB.

06.12.2017 15:06 | lykan

Já si jen nedokážu představit, že bych jako náhradník odmítl výzvu nastoupit proti nejlepšímu týmu v republice. To o přístupu k věci náhradníků něco vypovídá.

06.12.2017 14:56 | lykan

david brazina: Já to nevím, proto se ptám smiley. Teď jsem se tedy dozvěděl, že to nejsou žoldáci, ale parta kamarádů, která se, až dojdou prachy, určitě nerozprchne na všechny strany, jako krysy zdrhající z potápějící lodi, jako se to stalo např. nedávno v případě nejmenovaného východočeského oddílu, a mnoha dalších před ním.

 

Ale zpět k mé otázce z 4.12. 13:43. Dá se pochopit, že kapitán za 5 hodin mezi devátou a čtrnáctou hodinou nedokázal sehnat náhradníka na utkání v daleké Praze. Ale proč hráli v sedmi i v neděli? Neschopnost kapitána, nebo všichni ti náhradníci na soupisce na áčko kašlou? Nebo jim platí moc málo na to, aby přehodnotili svůj program? Ukázka toho týmového ducha v praxi.

05.12.2017 22:23 | ELOminator

@Pawel: Co tím chtěl básník říci? To měla být snad ironie?!

05.12.2017 21:46 | pawel

David Bražina: Jistěže, skvělí lidé jsou ve družstvu.

Museli být dost naštvaní celej víkend za tenhle nesmyslný podraz. Nezajímal ho vůbec tým, spoluhráči, prostě studenej žolďák bez vztahu, citu, nepřemýšlící důsledky o 1 tah dále.no

Přitom obětaví lidé ve vedení klubu by se třeba přetrhli, když někdo z opravdu vážných (třeba zdravotních) důvodů vypadne, dělaj co můžou. Takhle jim plivnout do obličeje....

A někdo další obětavý se snaží přilákat diváky do atraktivního prostředí a když přijdou vidějí tohle, zápas se pak hraje blbě bez šance na dramatickou zápletku. 

Poutnik: I kdyby tomu tak bylo, nedá, prostě nedá, ....opakuji nedá. 

05.12.2017 18:30 | Poutnik

Kdo ví jak to bylo. Jestli se po cestě chtěl Malinovský trochu prospat před zápasem a byl unavený, dá se pochopit jeho reakce. Dále, pokud řídil a z místa odjel, je logické vypnutí tepefonu, protože další konfliktní rozhovor během jízdy by mohl být příčinou nehody... Ale podrobnosti neznáme, je to jen věštění. 

05.12.2017 16:59 | david brazina

Lykan, tak treba Tadeasovi, ktery ztratil den, pak hracum, kterym se rozsypala priprava a ztratili zbytecny cas, pak taky onomu sponzorovi co do toho dava cas, energii a vydelane penize. Zrovna u Slavoje se o zoldaky nejedna, ti lidi se tam znaji spoustu let. Pokud to co rika Petr je pravda, divim se mu, ze jeste se mu chce vubec ten tym drzet. O to vic je tvoje poznamka sprostejsi...

05.12.2017 16:03 | lykan

A vadí vůbec někomu, že ta legie žoldáků prohrála, kromě sponzora?

05.12.2017 13:26 | Tobi

Pravda, že se to chápe těžko. Ještě kdyby snad se hrálo třeba od desíti, hráč by dorazil v devět, neměl si kam dát věci, kde se v klidu chvíli zastavit, zkoncentrovat ve svém prostoru, po dlouhé cestě z Ovy ještě ke všemu, tak by se pro to snad omluva najít dala (i když i to mi zní hloupě, družstvo je prostě družstvo, to se ve štichu nenechává!). Ale hrálo se od dvou ne? Moře času. Navíc hotely běžně jedou podle pravidla pokoje opustit do 10:00, následuje prostor pro úklidovou četu a pak další hosté dovnitř. V devět ráno dost možná v posteli pro pana Malinovského ještě spal minulý host :-D S nadsázkou samozřejmě. A také nevím, jakou měli hráči domluvu, třeba pro ně hotel měl být nachystán. Pak by se dalo chápat, že zvednu telefon a budu „někomu nadávat“. I když já osobně bych hodila bágl do rohu nejbližší kavárny a zapnula si u latéčka přípravu na soupeře :-D …každý jsme jiný. Pro všechny ale platí to stejné, že každý lidský zkrat je po zásluze potrestán. Divila bych se, kdyby si pan M. ještě v extralize „kopnul“.

04.12.2017 20:59 | ELOminator

Jojo, kulka mezi lopatky nebo lopatka mezi kulky, každopádně by to bolelo.

04.12.2017 16:26 | chips

Jak to bylo v jednom ceskem filmu??? "Na fronte by vas za to cakala kulka!!! " laugh. No...mozna se nam ve Slezsku rysuje "tym" laugh: hrac, kteremu se nelibi ubytovani a odjede...hrac, kteremu se nelibi pozice a odejde domu...hrac, kteremu je spatne a chce "vystridat" v prubehu partie... atd. To neni tak marna myslenka!!!

04.12.2017 15:51 | sachlik

On Kája "vyrostl" v Grygově a i tam se vyzkratoval. Kdopak si ho koupí příště??

04.12.2017 14:07 | jarousek

Neznáme sice přesný sled událostí ani vyjádření druhé strany, ale chování Karla Malinovského (osobně ho neznám) má do normálnosti hodně daleko. Chápu, že něco mohlo být jinak než bylo domluveno (nebo možná špatně vysvětleno/pochopeno při domluvě). Chápu i sprostý telefonát kapitánovi (kdo z nás se nikdy nerozčílil, že). Ale opustit družstvo a vypnou si mobil je sprosťárna nejhrubšího zrna. To ať se na mě nikdo nezlobí. Myslím, že KM bude mít hodně co vysvětlovat ostatním, tedy pokud o to budou ještě stát... no

04.12.2017 13:52 | MaX

včetně rozhovorů, díky

04.12.2017 13:45 | JiH

Ostraváci už jsou takoví. A někdy mají pravdu.

 

http://sport.tn.nova.cz/clanek/barosovy-nadavky-rozhodcimu-bude-resit-disciplinarni-komise.html

04.12.2017 13:43 | lykan

Jak to souvisí s tím, že odehráli v sedmi i nedělní kolo?

04.12.2017 13:31 | Poutnik

Byl bych zdrženlivý. Nevíme přesně sled událostí. Známe pohled pouze z jedné strany. Když se hráč zachová takto ultimátně, jistě to nebylo "jen tak".

04.12.2017 11:35 | faust

Malinovský, tak tohle jsi po.ral!!

04.12.2017 11:22 | Lubino

Exkluzivní přepis telefonátu IM KM kapitánovi Slavoje (před desátou hodinou vulgarity musely být vypípnuty).  " Ahoj píp píp píp píp píp hotel píp píp píp píp píp píp  Zdar Karel "

04.12.2017 11:15 | reptal

Malinovský je debil, takhle se zodpovědní a týmoví hráči nechovají. no

Připravuje se