Alien Chess

Můj šachový svět - 2. vydání

17.08.2017 06:54

Druhé vydání knihy Davida Navary je oproti prvnímu doplněné o čtyři stránky a hlavně má opravené chyby, které unikly pozornosti autora i knižního redaktora v prvním vydání.

Můj šachový svět obsahuje padesát partií velmistra Navary s jeho vlastními komentáři a také jeho autobiografické vyprávění a zážitky z turnajů, zápasů, lig a olympiád.

První vydání knihy nejlepšího českého šachisty bylo již půl roku vyprodané, druhé vydání přijelo z tiskárny minulý týden. Knihu dostanete u všech dobrých knihkupců s šachovou literaturou, samozřejmě i u nás na e-shopu nss.cz - Můj šachový svět za 390,- Kč.

5x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (5)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat
23.07.2017 11:35 | pawel

Já jsem dal na knížku neprůhledný tmavý obal. 

Tak nevidím nevhodnou barvu, obrázek jak z počítačové grafiky 80.let minulého století, původně ještě s černým pole vpravo dole a také nejhorší Davidův výraz, co jsme na fotkách velmistra kdy viděl (na opačné straně obálky).

Jednoduše nevidím všeco, co neměl David pod kontrolou. Ostatní, podstatné, superyesyesyes

hats offDěkuji pane Davide Navaro za zážitky nad knihou.

Doporučuji koupi, kdo zatím váhá.

07.07.2017 17:47 | Karel Havel

Ani mě se obálka moc nelíbí.  Ale vidím tu určitou paralelu s oděvními kreacemi autora, které alespoň na mě také někdy působí všelijak.To podstatné se ale u něj i u jeho knížky skrývá uvnitř...  

 

06.07.2017 07:56 | mat-lal

Davide, měl bych pár postřehů. Knížka se mi líbila, je čtivá, ale jedna věc mi chyběla. Tabulky z turnajů, to je vždy super. Taky bych přidal diagramy, hlavně u pěkných kominací, nejenom počáteční a konečnou pozici, ale klidně celou hlavní linii třeba po třech tazích. Předpokládám, že ve druhém vydání je patrie roku (pochod krále) a také bych změnil obálku, hlavně tu barvu! Přeji hodně krásných partií do třetího vydání. K.

04.07.2017 05:13 | chromos

Připadá mi zvláštní, že v dnešní uspěchané době, kdy každý chrlí na trh produkty, aniž by měl čas zkontrolovat jejich kvalitu, se např. knižní vydavatelství (speciálně česká) tolik brání vydávání knih elektronických, kde by byla jejich dodatečná oprava naprosto jednoduchá (a v případě social DRM proveditelná i čtenářem).

21.06.2017 20:21 | David Navara

Ony některé chyby i vznikly bez přičinění (a vědomí) autora, i když plné odpovědnosti za mnohé jiné se nezříkám. Na závěrečnou korekturu jsem před dvěma roky měl jediný den, a to bezprostředně po náročném mistrovství republiky. Pokud by to někdo uvítal, mohu někam vyvěsit seznam největších chyb z prvního vydání, ale asi až o prázdninách, teď na to nemám čas. Stylistické nedostatky typu opakovaných slov jsem teď obvykle opravoval, ale do seznamu bych je nezahrnoval. Variant jsem opravoval jen minimum, jednalo se především o nový vývoj v zahájení. Kdybych knihu protáhl nejnovějším Komodem, určitě bych objevil nějaké drobné nepřesnosti, ale na to už nebyl čas.

Připravuje se