Vítězi Kratochvíl a Kolomazníková

21.11.2011 06:44 | Přibyslavský šachový festival 2011

V uplynulém týdnu proběhlo za účasti rekordních 96 hráčů Mistrovství České republiky juniorek a polofinále juniorů, které tuto sobotu vyvrcholilo posledním kolem a rozhodlo o titulech mistrů a mistryň ČR a o postupujících do finá...

V uplynulém týdnu proběhlo za účasti rekordních 96 hráčů Mistrovství České republiky juniorek a polofinále juniorů, které tuto sobotu vyvrcholilo posledním kolem a rozhodlo o titulech mistrů a mistryň ČR a o postupujících do finále Mistrovství České republiky a na Mistrovství Evropy mládeže 2012 v Praze, které proběhne pod pořadatelstvím Ave-Kontaktu.

Josef Kratochvíl

Od prvního kola si až do konce udržoval vedoucí pozici „domácí“ Josef Kratochvíl (Caissa Třebíč). Po vyrovnaném výkonu zvítězil zaslouženě, i když i on měl v jedné partii „namále“. Spokojený s druhým místem v kategorii H20 i celkově, je určitě Adam Gabriel z ŠK Boršice se 7 body. O pořadí na třetím a osmém místě rozhodlo pomocné hodnocení. Příjemným překvapením je určitě výkon a umístění Martina Konvičky z Tatry Kopřivnice, na druhé straně asi lepší umístění očekávali Vojtěch Straka, Roman Pilch či Tomáš Pecha.

O mistrovských titulech juniorek se rozhodlo až v posledním kole. Titul do 20 let vybojovala Barbora Kolomazníková z ŠK Zlín, do 18 let Jana Zpěváková z ŠK Staré Město. Za pozornost stojí výkon a výsledek Jany Maříkové z TJ Náměště n/Oslavou, která v kategorii do 18 let vybojovala 2. místo a do 20 let třetí místo.

Pořadí na medailových místech MČR juniorek:

do 18 let - 1. místo Jana Zpěváková, ŠK Staré Město, 2. Jana Maříková, TJ Náměšť n/Osl. 3. Kristýna Sabolová, SK Vysoké Mýto.
do 20 let - 1. místo Barbora Kolomazníková, ŠK Zlín, 2. Jana Zpěváková, ŠK Staré Město, 3. Jana Maříková, TJ Náměšť n/Osl.

Výsledky polofinále juniorů:

do 18 let - 1. místo Tadeáš Baláček, Sokol Kolín, 2. Tomáš Kraus, TJ Jiskra Hořice, 3. Jakub Rabatin, BŠŠ F-M.
do 20 let - 1. místo Josef Kratochvíl, Caissa Třebíč, 2. Adam Gabriel, SK Boršice, 3. Tadeáš Baláček, Sokol Kolín

ACO cup:

Jana Maříková

MČR juniorek a polofinále juniorů neslo název hlavního sponzora ACO Přibyslav ACO Cup. Poháry, diplomy, finanční a věcné ceny předával personální ředitel společnosti, Ing. Martin Klusáček spolu s PaedDr. Jaroslavem Mulnerem, ředitelem sekretariátu předsedy Senátu ČR. Zvítězil Josef Kratochvíl před Adamem Gabrielem a Tadeášem Baláčkem. Vyhodnoceni byli i nejúspěšnější hráč a hráčka kraje Vysočina: Josef Kratochvíl a Jana Maříková. Nebojovalo se pouze o postupová místa do finále MČR juniorů, ale také o minimálně 8 míst na ME juniorů mezi osmnáctiletými, které se uskuteční příští rok v ČR. V průběhu MČR nebylo potřeba řešit žádný spor či protest na šachovnici, nad regulemi pravidel bděl hlavní rozhodčí IA Jiří Siebenburger.

Rapid šach do 18 let Pribináček:

V pátek se uskutečnil tradiční již turnaj v rapid šachu mládeže do 18 let PRIBINÁČEK, kterého se zúčastnilo 106 žáků, dorostenců, největší zastoupení měla kategorie do 10 let - 36 účastníků. Generálním sponzorem byla PRIBINA - TPK, která zajistila i občerstvení pro účastníky MČR svými výrobky. Nikdo ze 106 účastníků neodešel z turnaje bez ceny.