Na 10. rovnoběžce dobojováno.

31.10.2008 02:10 | MS mládeže Vietnam 2008

Mistrovství světa mládeže v šachu bylo dnes zakončeno závěrečným kolem. Katka Němcová porazila v dramatické partii s povedeným přechodem do koncovky již jistou vítězku z Chorvatska a vybojovala pěkné 4. místo, o medaili ji připra...

Mistrovství světa mládeže v šachu bylo dnes zakončeno závěrečným kolem. Katka Němcová porazila v dramatické partii s povedeným přechodem do koncovky již jistou vítězku z Chorvatska a vybojovala pěkné 4. místo, o medaili ji připravilo horší pomocné hodnocení. I Kristýna Havlíková statečně bojovala o první desítku, soupeřka byla dnes ale lepší, a tak skončila Kristýna na 13.místě. Katka Palková a Vašek Růžička výhrami vybojovali 50%. Cyril Ponížil, Lukáš Vlasák, Martin Škoda, Karolína Langnerová a Honza Mikeš získali 5 bodů z 11.

Cyril Ponížil, Vašek Růžička a Martin Škoda hráli velmi silný turnaj, většinu partií s elově o dost silnějšími soupeři a škoda závěru, že neskončili v první polovině tabulky. Vašek Růžička, Martin Škoda i Honza Mikeš byli úplně na svém prvním mistrovství - pro všechny to byla ohromná zkušenost, šachová i nešachová, z dlouhého 11 kolového mistrovství v tropech. Např. při dvojkole byly v sále dusnější podmínky než na našich letních turnajích; později venkovní teplota poklesla a i klimatizaci pořadatelé zlepšili.

Světová úroveň v posledních letech prudce roste a konkurence se rozšiřuje v mnoha dalších zemí světa. 4.místo mistryně Evropy Katky Němcové je hezké a stálo mnoho dřiny i nervů. Dalším našim se umístění v první desítce nezdařilo, ale nikdo také úplně nepropadl. Všichni se velmi snažili v přípravě i v samotném turnaji. Pro koho z našich bude turnaj motivací k intenzivnějšímu tréninku, pro toho byla účast smysluplná a přínosná.

Trenéři Sergej Berezjuk a Josef Juřek byli tak vytíženi, že nestačili jít ani k moři, snad zítra. Na nich nechme i zhodnocení v oficiální trenérské zprávě, kterou též zveřejníme.

Všichni zatím zdrávi. Po zítřejším volném dni se v sobotu brzy ráno místního času vydá výprava na dlouhou zpáteční leteckou cestu, aby přistála v neděli ráno ve Vídni a rozjela se do svých domovů.