O postupech rozhodnuto

03.11.2008 08:11 | Mistrovství Čech do 16 let

V sobotu bylo v Seči u Chrudimi po 9 kolech zakončeno Mistrovství Čech mládeže do 16 let. Rozhodnuto je o všech postupujících na MČR, o vítězkách dívčích kategorií i doprovodných dvou Openů. Tentokrát jsem na Seči chyběl, nemohl ...

V sobotu bylo v Seči u Chrudimi po 9 kolech zakončeno Mistrovství Čech mládeže do 16 let. Rozhodnuto je o všech postupujících na MČR, o vítězkách dívčích kategorií i doprovodných dvou Openů. Tentokrát jsem na Seči chyběl, nemohl jsem si tudíž ani poslechnout závěrečnou řeč hlavního trenéra Evžena Gonsiora, nabízím Vám alespoň stručný přehled výsledků a doufám, že o své bezprostřední dojmy se podělíte v komentářích Vy.

Podívejme se ale nejprve na doprovod, protože bez něj by to u mládeže nešlo. Ve FIDE Openu zvítězil Václav Svoboda (2277) z Oázy Praha, když předvedl lepší Buchholz než rovněž sedmibodový Josef Kratochvíl (2071) z Třebíče. O půl bodu méně vybojovali Holásek a Zanikov. V národním Openu všem utekl Vojtěch Rut (8 bodů). Bod ztrátu měli Felcman a Kocandová, kteří si díky kuriózně naprosto stejným pomocným kritériím 2. místo rozdělili. Ale teď už slibovaný přehled…

Zcela náhodně jsem jako ukázku stupňů vítězů zvolil kategorii nejstarších dívek:-). Zdroj: ŠSČR

05.11.2008 20:59 | Autor neznámý

Je na chess.cz/www/mladez/souteze/jednotlivci/mc16/2008/startovni-listiny-mistrovstvi-cech-mladeze-hd12-hd16-2008-sec-25-10-1-11-2008.html musíte dát stahnou vwe formátu Chessbase, v pgn to je jen do 7.kolo

05.11.2008 18:46 | Autor neznámý

Dotaz na Pepu Kratochvíla-lze někde dohledat kompletní databázi partií,ta na webu Svazu končí 30.10,tj. 7.kolem?

03.11.2008 17:58 | Autor neznámý

Jo, jo, v KP to jsou jiné šachy; v neděli jsem prohrál s hráčem cca 1950 ... návrat do normálu? Jinak škoda těch, kteří turnaj vlastně udělali a v závěru odpadli: Horák, Bednář, ještě víc Havlík a Šnorek; zasloužili by si být víc vepředu. Ale to je ve švýcaru asi vždycky. P.H.

03.11.2008 15:30 | Autor neznámý

Jsem se díval jak jsem ukládal partie z posledního kola, tak že jste ve svém partiaři měl otazník u nějakého tahu.Co se dá dělat? Už nic. MČech je opravdu lepší jak MMS, hrají se zde simultánky, jsou přednášky a další...Já jsem svou simultánku vyhrál 21,5:1,5.Tak zatím jdu rýsovat:-)

03.11.2008 12:02 | Autor neznámý

Tak to se Pepovi omlouvám,že jsem ho "připravil" o 1.místo :-),bohužel se projevila moje stará bolest-ve vyhrané pozici ochabuje moje ostražitost.Mladíčka jsem měl v poslední partii na lopatě,vybíral jsem si mezi 2 "vyhrávajícími" pokračování,a vybral jsem si tu jedinou -prohrávající-strašná hrubka.Pobyt výborný,kuchyně výtečná,ale jak jsem neměl asi 20 let teplou večeři (jsem zvyklý již jen na studenou večeři), tak to s mým zažíváním pěkně cvičilo,takže jsem se zdržoval spíše poblíž WC :-).Hoši ze Slavoje mě příjemně překvapili,vždy si rád poslechnu např. Floydy,škoda jen,že to bylo v nevyhovující místnosti,kde jsme se spíše tlačili,než uvolněně seděli.Proti mladým jsem si dobře zahrál,byly to jiné šachy,než v KP,ale holt už nám starším to tak rychle a daleko nepočítá,litoval jsem např. nenalezení závěrečného motivu s Marcelem Bednářem.Marcel hraje pěkné šachy a má příjemné vystupování,má před sebou slibnou budoucnost.Tak to byly mé narychlo napsané postřehy.

03.11.2008 08:38 | Autor neznámý

Vašek si asi první místo zasloužil, protože mě měl poraženého. Bohužel mě v posledním kole prohráli pan Šnorek a pan Janda,kdyby vyhráli tak jsem první. Toť zatím vše,jsem totiž ve škole.