Prague Chess Festival

Zápisky z Bulharska II. aneb na úvod celkem slušný

12.09.2011 13:43 | ME mládeže

Že bych se po předchozí kovbojce nějak pořádně vyspal, to se tedy rozhodně říct nedá. Spíše naopak: spal jsem asi tři hodiny. Okolo deváté jsem musel vstát a jít zařizovat organizační záležitosti a zúčastnit se technického m

Že bych se po předchozí kovbojce nějak pořádně vyspal, to se tedy rozhodně říct nedá. Spíše naopak: spal jsem asi tři hodiny. Okolo deváté jsem musel vstát a jít zařizovat organizační záležitosti a zúčastnit se technického mítinku.
Na něm jsme se dozvěděli kromě poměrně jasných věcí jednu zcela zásadní, a to nulovou čekací dobu. V prvním kole sice pořadatelé byli poněkud shovívavější a začali asi o čtyři minutky později, ale jsem zvědavý, jestli nějaké kontumace budou…:).

Hraje se celkem na třech místech: v tzv. Červeném sále, kde jsou kategorie D16 a D18, v Atlantic Hall, kde se nacházejí online šachovnice všech kategorií a všichni ostatní hrají ve velké sportovní hale. Všechny tři hrací místnosti jsou ovšem skutečně pouze pár desítek metrů od sebe. Během prvních deseti minut mohou být v hracích sálech trenéři i rodiče, poté musí úplně všichni opustit sály včetně hlavních vedoucích jednotlivých výprav. Ti jako jediní smí později hrací místnosti navštěvovat, a to od 16:30 (začátky kol jsou v 15:00).

V prvním kole se naší výpravě poměrně dařilo: získali jsme celkově 8 bodů ze 14 partií, čili +2. Nejtěžší roli měla zcela určitě Bára Kolomazníková, která se hned na úvod utkala s první nasazenou hráčkou své kategorie, která Báře bohužel nedala sebemenší šanci. Velmi silného soupeře měl rovněž Vojta Straka na čtvrté desce, bohužel v zajímavé pozici udělal hrubou chybu, kterou soupeř bez váhání využil a „zavěsil“.

Většina výpravy už vyzkoušela také moře: prý je chladnější, ale příjemné… zatím to musím brát jako nepřímý důkaz, já sám jsem zatím opravdu neměl čas mořskou teplotu vyzkoušet…:)

To by snad pro dnešek mohlo po vyčerpávajícím včerejšku stačit…:) Na další stránce přikládám tabulku jednotlivých výsledků (ta bude součástí všech dalších Zápisků) a také fotku našeho hotelu Laguna Mare plus dva snímky z mého balkónu.

1. kolo

Fotografie

Odkazy

Stránky trenéra mládeže IM David Kaňovského

Oficiální stránky
Průběžné výsledky - chlapci
Průběžné výsledky - dívky
On-line přenos
11x 1875x David Kaňovský
Fotogalerie
Komentáře (11) Aktualizovat
13.09.2011 08:08 | Autor neznámý

 Přeji mnoho úspěchů. K Davídkovi a Lázňovi potřebujeme alespoň dva další hráče na jejich úrovni. A kde jinde je vzít, než je vychovat? Ať se daří :-)

13.09.2011 07:47 | Autor neznámý

To Vasek: :)

To Morphynista: Kája bohužel spadla ELOvě výrazně slabší soupeřce do perfektní přípravy, odblicala ve velmi ostré variantě cca 15 tahů, pak dva vymyslela a Kája se před matem musela vzdát...

13.09.2011 00:41 | Autor neznámý

http://www.chess.cz/www/assets/files/mladez/1112/MSaME2011/zapiskyIII.pdf

13.09.2011 00:40 | Autor neznámý

Tak jsem si teď všiml, že přesně to samý napsal Dejf v "Zápiskách reprezentačního trenéra III" Jsem si je přečetl až teď...

13.09.2011 00:29 | Autor neznámý

Tak jsem se mrknul na partii Miturová-Danelia a je výborná! Řekl bych že novinka je černými 22...Vc6? Takže asi výborná příprava. A zbytek partie bílá sehrála opravdu na úrovni.

12.09.2011 21:09 | Autor neznámý

Tak už je to oficiální. V D18 vyhrály M.Miturová a B.Kolomazníková, ale nepříjemným překvapením je prohra K.Olšarové s více než o 300 bodů slabší Lotyškou.

12.09.2011 20:13 | Autor neznámý

 to Pavel Ch: ok! Hlavně aby ta pravidla rozdejchali někteří dospělí jedinci tady v diskuzi, jako např. viz účast doprovodu v hrací místnosti. Pamatuji se, když to zavedli pořadatelé na jednom MČR mládeže v rapidu (v Jaroměři), jaké bylo kolem toho haló ...   

12.09.2011 19:43 | Autor neznámý

zvláště v dětských soutěžích :rollingeyes: 

12.09.2011 19:41 | Autor neznámý

Na bulharském onlinu je výsledek Magdalena Miturová (2042)  - Mariam Danelia (2259) 1 - 0  a partie je velice hezká, tak doufám, že už to nikdo neopraví.  A jinak - na nesmyslném pravidlu nulové tolerance je vidět, jak funkcionáři FIDE "berou vážně" názory hráčů. Už před rokem a půl na ME v Rijece podepsaly stovky hráčů petici, ve které požadovali, aby čekací doba byla třicet minut. Samozřejmě se tím nikdo nezabýval a na letošním ME byla opět nulová čekací doba. Zkrátka typická kirsanovská "demokracie"... 

12.09.2011 18:25 | Autor neznámý

 video : Atlantic hall, 2.kolo

 

12.09.2011 14:53 | Autor neznámý

 Davide, díky  za články. Ty jsi to "nulové" pravidlo ve svých žákovských (nechci psát mladých) letech nezažil, teď je pravidelně na MS/ME/MEU.  Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak jediné co s tím  můžeme dělat. Leda tak teď Petr Pisk na kongresu (ale bylo by to zaznamenáno jen jako disuzní příspěvek - navíc jen Evropský kongres).
  Pravdou je, že při MS mládeže Vietnamu 2008 (poprvé pravdilo) i přes dovoz autobusy (byl spolehlivý), nebyl snad nikdy problém za 11 kol z 12 kategorií, myslím, že bez kontumace.
  v Gruzii (ME2010), jako by Sergej Berezjuk tušil "zradu", nechal si při prvním kole podepsat ustanovení, že se promíjí pravidlo při kolabsu organizované dopravy, no a hned při 2.kole na náš hotel pořadatelé zapomněli. Trošku nervozity bylo, Sergej všechny uklidňoval, že na nás prostě počkat musí, že to kdyžtak dojedná, nakonec náhradní přijel a dovezl těsně, ale včas. Na MEU v Murecku 2010 tam někdo z jiné země přišel o 5 minut později, protože o pravidlu nevěděl.
   Děti si mnohokrát zvyknou na novosti rychleji než dospělí a obvykle (na rozdíl od dospělých) to ani neřeší. 
  Tak ať se v tomto smyslu nic nestane ani u vás  a hlavně všem úspěchy a zážitky.